PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przy hamowaniu ściąga w lewo, a po chwili w prawo



mkonieczny
21-07-2011, 19:24
Witam,
przepraszam, ze zakładam nowy temat (stary tytuł był mało precyzyjny i dotyczył trochę innego objawu).
Mianowicie, auto posiadam od 2,5roku - trochę kłopotów przez te ponad 2 lata mi sprawił ale i tak zawsze wiedziałem, że chcę go mieć - więc w niego inwestowałem..
W maju br. wjechałem facetowi w du*e - miałem uszkodzony zderzak, gril, chłodnicę + wentylatory, lampy, pas przedni, maska + zderzak oraz pękła szyba.
Od tego momentu coś jest nie halo przy hamowaniu..

Jadę sobie ok 70km/h, wduszam hamulec auto ściąga w lewo, dlatego też kątruję kierownicą żeby jechało prosto - słyszę wówczas lekki pisk opon (jak daję mu zjezdzać w lewo owego pisku nie ma..).
Jeśli w trakcie hamowania lekko pokręcę kierownicą cięzko zapakować nad autem (auto płyta/rzuca nim).
Jak puszczę hamulec i dodam gazu to auto "odpływa" mi z lewej do prawej - dość niebezpieczne szczególnie w przypadku deszczu.. a co dopiero zimą!?
Jak zatrzymam się na światłach i ruszę z nich to już nie ma tego "odpływania"..

Oprócz tego zauważyłem, że auto mi lekko kołysze na nierównościach.
Przy skręcie w lewo (np. jak wyjeżdżam z parkingu) kierownicą dociąga mi się na maksa do lewej strony oraz słyszę bardzo mocno opony/gumę opon, przy skręcie w prawo wszystko jest ok, kierownica odbija mi do pozycji "0"" i nie słychać opon/gumy opony.
Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi :-)
Auto b.mocno kołysało na nierównościach - miałem wymienione łożyska MC'persona z przodu - kołysanie BARDZO się pomniejszyło, ale i tak DELIKATNIE kołysze się.

Co może być nie halo?
Proszę Was o pomoc!

Petroholic
21-07-2011, 19:39
a po naprawie sprawdzałeś mocowanie sanek/sworznie wahaczy oraz zbieżność?

wygląda na to, że albo gdzieś masz spore luzy albo geometria poszla sie ...

mkonieczny
21-07-2011, 19:42
Mocowanie sanek? Yyy jasniej :-)
Byłem na stacji diagnostycznej - luzów auto nie ma (tuleje wahacza maja MINIMALNY - fabryczny? luz).
Od wypadku mogła się "schrzanić" geometria ? Z ciekawosci - co dokladnie ustawia sie na zbieznosci i gemonetrii kół ? Kąty czy co ?

Petroholic
21-07-2011, 19:44
zbierzność czyli równoległość kół przednich w płaszczyźnie poziomej oraz ewentualnie odchylenie pionowe kół (czyli tzw kąty) ale w mondeo są chyba nieregulowane...

mkonieczny
22-07-2011, 10:45
Hmm.. na stacji diagnostycznej mowil mi facet ze geometria z katami ok 150zl (duzo czy malo) ?
Moze tak byc ze nie ma mozliwosci ustawienia katow a skasuje ode mnie za to :D ?

Linarr
22-07-2011, 11:00
w mk1 ustawia się tylko zbieżność. Nie ma możliwości regulacji czegokolwiek innego. Chyba że naciągniesz nieco podłużnicę czy czego się tam wahacze trzymają

mkonieczny
22-07-2011, 18:03
to czy możliwe, żeby od złej zbieżności były TAKIE OBJAWY :o ?

adamzzz
24-07-2011, 14:28
po części możliwe. Uszkodzenia ze stłuczki mogą okazać się na tyle poważne, że niemożliwe bedzie ustawienie prawidłowej geometrii.

fala
24-07-2011, 14:40
bardzo możliwe, że cofnęło lekko sanki, kątów nie zmienisz ale sama zbieżność powinna rozwiązać problem