PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ściaga w lewo po puszczeniu kierownicy....



Paker
21-07-2011, 20:43
Witam mam taki problem ostatnio miałem akcje animacje i wymieniałem części w przednim zawieszeniu mianowicie :tuleje wahacza,sworzeń,łącznik stabilizatora,końcówkę drążka,amortyzator,łożysko + poduszkę amorka,sprężynę ( lewa była pęknięta i zamówiony był zamiennik nie żadna obniżana itp),odbojnik i osłonę amora,tarcze+klocki wiec przednie zawieszenie na komplet.Ustawiłem zbieżność, założyłem fele (wyważone,proste-opony nowe nie ścinają itp) ale myk jest taki za podczas jazdy pomimo ustawionej zbieżności to po puszczeniu kiery ściąga lekko auto w lewo.Co prawda śruba mocująca z góry po otwarciu maski jest bardziej dokręcona niż prawa.Ale po założeniu sprężyny łożyska na amorku była skręcona na maxa i wsadzona w miejsce i tez skręcona na maxa... więc czemu z lewej bardziej wystaje śruba niż z prawej ??A druga sprawa to tak czy to ściąganie nie jest przypadkiem wywołane tym ze jak sprężyna była pęknięta ze amorek dostał w dusze??Bóg wie ile była ona pęknięta ale po rozebraniu wydawało się ze dłuuuuuuuuuuuuuuugo :)

---------- Post dodany o 20:43 ---------- Poprzedni post dodany o 20:42 ----------

aha dodam jeszcze ze ciśnienie w oponach jest OK. Początkowo myślałem ze wentylki poszczają czy coś ale jest OK wiec zostaje tylko amortyzator bądź coś źle zmontowanego ;(

mondziak2005
21-07-2011, 20:46
moze cos z tym amorem masz nie tak . a podjedz jeszcze raz na zbierznosc tylko gdzie indziej na byle stacje diagnostyczna

Paker
21-07-2011, 20:48
moze cos z tym amorem masz nie tak . a podjedz jeszcze raz na zbierznosc tylko gdzie indziej na byle stacje diagnostyczna


tz ja byłem przy ustawianiu zbieżności i powiem ci ze ustawił dobrze bo patrzałem :D tyłu nie ruszał bo tam strach bo mogły się śruby zerwać ale tył jest w normie pomiędzy zielonym a żółtym oznacznikiem... zastanawiają mnie te śruby ze po otwarciu maski lewa bardziej wkręcona niż prawa...

mondziak2005
21-07-2011, 21:04
poluzuj te sruby wytarmos całosc moze sie ułozy na swoje miejsce:) nie wiem moze to byc to

Paker
21-07-2011, 21:19
poluzuj te sruby wytarmos całosc moze sie ułozy na swoje miejsce:) nie wiem moze to byc to


heh i znowu trzeba demontować all itp ehh muszę po dryndać i pojechać gdzieś na trzepaki i wybadać amora

mondziak2005
21-07-2011, 22:20
odkrec tylko amora i zobacz czy nie oparł sie o cos i czy jest taka opcja ze zmieniałes sprewzyne?? bo moze sprezyna nie jest dociagnieta choc nie wiem czy miało by to znaczenie ale moze miec.

Paker
21-07-2011, 22:31
nie no sprężyny są nowiutkie tak samo zamontowane itp :D bo jedno wcześnie 2 kolumny były wyciągnięte ;) chyba coś czuje ze będzie trzeba zakukać tam i obadać temat ;/

mondziak2005
21-07-2011, 22:33
no własnie ze nowe moze nie sciagneła sie do konca dlatego gwinta ci brakuje ??nie wiem ale moze

Paker
23-07-2011, 08:52
No to byłem na trzepakach i jest ok amorki powiedzmy ze są na zużyciu końcowym :) Dzis kupiłem nowe amortyzatory i czas na wymiane dla świetego spokoju :D bo jak nie bedzie to amorek to chyba sie wychłostam :(

mondziak2005
23-07-2011, 16:09
chyba sie wychłostam

eee tam zrób jak zawsze adela posmaruj szmalcem i rzuć psom :PP
i jak byleś na szarpakach to wszystko było ok ??
w sumie amory maja coś wspólnego , no zobaczymy czy coś dało

Paker
24-07-2011, 01:35
słuchajta dziś wymieniłem amortyzatory na nowe,w całości poskładane zobaczymy chwilowo skrzypi ale to kwestia ułożenia wiec jeszcze dla pewności wymienię sobie łożyska i śmigam na zbieżność ;D Po takiej grubej operacji wymienione już mam wszystko co się dało w przednim zawieszeniu jak dalej będzie ściągało to sry ale.... market -sprzedam :D:D nie no żartuje sądzę ze teraz będzie już ok ;D:D

mondziak2005
24-07-2011, 09:20
dawaj dawaj musi byc dobrze :)

Paker
24-07-2011, 11:24
dawaj dawaj musi byc dobrze :)


hehe no no no ;D a ile dajesz ;P wiesz co gdzieś mam jeszcze stare części to zamontuje i sprzedam :P pasuje :P heh :D

mondziak2005
24-07-2011, 11:39
heheh biere wsio :)

Ricken
24-07-2011, 13:18
amory wymienione i jak pomoglo ??