PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd: Czujnik położenia wałka-ssący



Alien
22-07-2011, 08:45
Witam, mam następujący problem z Focusem 1.6 85 kW z 2006 roku. Jakiś czas temu zapaliła sie kontrolka silnika i po podłączeniu do kompa w serwsie stwierdzono uszkodzony czujnik położenia wałka. Został wymieniony na nowy lecz po niedługim czasie znowu zapaliła sie kontrolka. podjechałem dziś do innego warsztatu żeby podłączyli komputer i pojawiły sie 3 błędy: przepływomierz, czujnik powietrza zasysanego i ponownie czujnik położenia wałka-ssący. Błędy zostały skasowane, wybrałem sie na krótką przejażdżkę i wróciłem na komputer. Kontrolka silnika juz się nie zapaliła ale komp wywalił kolejny raz:czujnik położenia wałka-ssący- błąd stały. Dodam, że podczas dodawania gazu w pierwszym momencie gdzies z komory silnika przez sekunde słychać głośne syczenie jakby gdzieś uciekało powietrze i dopiero po tym silnik wchodzi na obroty. Ma ktos moze pomysł co może wpływać na błędna pracę tego czujnika mimo tego, że był wymieniony? I jeszcze jedno, numer tej części to 1366327, ale nigdzie nie moge jej znaleźć i nie wiem czy coś źle spisałem. Jeśli ktoś bylby wstanie pomóc coś ustalic będe niezmiernie wdzięczny :).

spth
22-07-2011, 15:40
Witam !
Sprawdź rurę i opaski na przepływomierzu i kolektorze ssącym. Ewentualnie jakaś dziura w rurze. Gdzieś zasysa lewe powietrze i wyskoczył ci błąd przepływomierza i czujnika temperatury. Co do czujnika wałka to masz nowy i pozostaje ci sprawdzić wtyczkę i okablowanie.
pozdro

Alien
23-07-2011, 15:42
Jest jeszcze taka sprawa, że znajomy mechanik powiedział żebym zamienił ten czujnik ssący z czujnikiem wydechowym bo są prawie identyczne i wtedy podłączyć kompa żeby mieć pewność, że to wina tego czujnika. I faktycznie po zamianie komputer tym razem wskazał wydechowy a nie ssący. Po za tym ten znajomy mechanik twierdz, że coś w środku tego czujnika lata. Sam już nie wiem, nie chcialbym nie potrzebnie kolejny raz wymieniać tą część.

spth
25-07-2011, 00:48
Witam !
Skoro tak to spróbuj wsadzić stary, ten pierwszy.
pozdro