PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Piski podczas hamowania - wilgotno



PavMondeo
23-07-2011, 10:10
Witam ;)
Mam trochę taki błachy problem ale denerwujący podczas jazdy. A więc jak autko umyje karcherem lub jak cały dzień pada i jeżdżę tak jak teraz to piszczą mi hamulce podczas hamowania. Wystarczy, że dostanie się tam trochę wody, a uwierzcie mi na słowo, że bardzo to denerwuje. I po iluś tam przejechanych kilometrach ustaje. Nie wiem czy da radę zapobiec jakoś temu problemowi?

Pozdrawiam ;)

Fred.X
23-07-2011, 10:16
tarcze ulegają korozji , a piszczenie to efekt ścierania korozji poprzez klocki hamulcowe

zsberg
23-07-2011, 11:41
Witaj
Piszczące klocki to nie do końca objaw tego, że źle trą o tarcze. Też tak myślałem do czasu wizyty na targach motoshow w Katowicach i tam z kumplem z pracy zagadaliśmy do gościa z firmy ATE. On nas uświadomił, ze pisk klocków to efekt wpadania ich w drgania, a nie wynik tarcia. Wydało mi się to dziwne, ale w sieci można o tym poczytać, więc facet nie ściemniał. Jest nawet coś takiego jak klej/silikon do klocków hamulcowych likwidujący piski.

U mnie po wymianie wahaczy też zaczęły piszczeć, ale wszystko ucichło po oczyszczeniu zacisku, klocków i przesmarowaniu tłoczka specjalnym smarem. Gdzieś pewnie jakiś brud siedział i klocek dobrze nie dolegał, stąd te wibracje uznawane za pisk.

kuba 82
24-07-2011, 19:20
mojemu koledze jak w bmw e-39 zalozyli klocki to piszczaly niemilosiernie, okazalo sie ze dobrali zbyt twarde i dlatego piszczaly

zsberg
25-07-2011, 08:16
mojemu koledze jak w bmw e-39 zalozyli klocki to piszczaly niemilosiernie, okazalo sie ze dobrali zbyt twarde i dlatego piszczaly

dlatego też jest niepisana zasada by na pierwsze dotarcie hamulców montować klocki i tarcze tej samej firmy, bądź odpowiednio dobrać twardość klocków, ale takich danych w normalnym katalogu nie znajdzie sie.

kuba 82
25-07-2011, 20:30
wlasnie nie jest to przez producenta okreslone ,dlatego trzeba poszukac kogos kto ma jakies doswiadczenie w tej dziedzinie, no i dobry sklep , taki gdzie doradza, co kupic , w koncu powinno im zalezec na jak najmniejszej liczbie reklamacji