PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stukanie na zimnym silniku Tdci



lancaster
24-07-2011, 01:26
Witajcie koledzy,

na wstępie napiszę ,że przeglądałem forum i mam problem z działem w jakim powinienem umieścić ten post bo problem jest dość nietypowy.
Przeglądając posty nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Mój problem polega na tym ,że kiedy rano ( samochód stoi całą noc ) wsiadam do samochodu i ruszam słychać jakby stukanie ( bardzo podobne do uszkodzonego stabilizatora ). Dźwięk pojawia się jedynie na zimnym silniku. Nie występuje na postoju, jedynie przy jeździe na zimnym silniku, nie ma na to wpływu wciśnięte sprzęgło.

Kiedy samochód się rozgrzeje problem nagle jak za sprawą czarodziejskiej różdżki znika a ,że nie wierzę w czary postanowiłem napisać na forum.

Auto to kombi z 2004r z przebiegiem 150 tyś km. Wymieniłem w tylnym zawieszeniu amortyzatory, odbojniki i nie mam pojęcia co to może być. Sprężyny wyglądają na całe a nawet gdyby to czemu problem znika na ciepłym silniku?? Paski wymienione. Nie mam już pomysłów.

Będę wdzięczny za pomoc. Dodam ,że warsztat nie widzi problemu. Co więcej znalazł luz na jednej końcówce drążków kierowniczych, wymienił ,ustawił geometrię i oczywiście mnie tym samym naciągnął bo okazało się ,że końcówki były dobre.

Proszę o sugestie.....

Dodam tylko ,że stuki wydają mi się pochodzić z zawieszenia ale z lokalizacją też jest trudno bo raz wydaje mi się ,ze z przodu a raz ,że z tyłu.