PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Drży dzwignia zmiany biegów



pawelzg
04-02-2006, 22:09
Witam.
Przeszukałem dużą część forum i straciłem cierpliwość, bo nie znalazłem odpowiedzi.
W moim mondku drży dźwignia zmiany biegów. Nie, żeby mi przeszkadzało:satan: , ale czy to normalne, czy może coś padło w skrzyni?
Pozdrawiam.
Paweł.

Henryk
04-02-2006, 23:01
Drży w czasie jazdy?przy rozpędzaniu? czy podczas postoju na wolnych obrotach?Generalnie jeżeli silnik pracuje równo to nie powinna specjalnie drgać.Możęsz mieć albo tylko poduszkę pod skrzynią zużytą lub źle ustawioną lub też spowodowane może być to nierówną pracą silnika ( przerwy w zapłonie,uszkodzona swieca bądź kabel WN ,nie równe ciśnienie w cylindrach itd).Gdybyś zamiast "tracić cierpliwość" podał więcej szczegółów ...to podpowiedzi mogłyby być trafniejsze.

pawelzg
04-02-2006, 23:25
Zawsze drży. Nie jest to tak, że lata jak wibrator, ale niezależnie od obrotów silnika i temperatury cały czas, jak położy się rękę na gałce, wyczuwa się drżenie.

Henryk
04-02-2006, 23:26
Przyglądnij się poduszkom zawieszenia zespołu napędowego.Może wymieniałeś którąś ostatnio?

pawelzg
04-02-2006, 23:32
Nie wymieniałem. Niedawno go kupiłem od Niemca. Ma 150k km przebiegu, mogły już paść poduszki? Dzięki, sprawdzę, ale może jak się trochę ociepli?