PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] stuki w prawym kole, drżenie kierownicy przy hamowaniu



maciupa
24-07-2011, 15:12
Drodzy koledzy zaobserwowałem ostatnio w moim mondeo ze podczas hamowania z 90km/h występuje drżenie kierownicy poza tym przy przejeżdżaniu przez dziury coś puka mi w prawej stronie zawieszenia z przodu były wymieniane tarcze + klocki stabilizatory oba były wymieniane na wiosne tego roku dziękuje za pomoc i pozdrawiam

maciek666157
24-07-2011, 17:21
stawiam na kolejna wymiane tarcz i klockow...ile przejechales km?lacznik stabilizatora zaczal mi pukac po przejechaniu chyba 2 tys.km...
no bo co innego..

mondziak2005
24-07-2011, 18:12
raczej tarcze albo do wymiany albo do toczenia . co to za tarcze??

Boletz
24-07-2011, 20:13
Mój Mondek miał podobne objawy. Nie chciałbym krakać, ale u mnie niestety skończyło się to pękniętą sprężyną i rozwalonym łożyskiem mocującym kolumny McPersona (skomplikowana nazwa, ale chyba udało mi się powtórzyć).
Niestety wciąż nie udało mi się wyeliminować problemu drgań kierownicy. Podobnie jak Ty, tarcze i klocki wymieniałem około 12 tys. km. temu i wszystko było świetnie, żadnych wibracji. Jednak od niedawna kierownica znowu drży przy hamowaniu. Robotę zlecałem warsztatowi i to oni dawali części, więc nie wiem jakie tarcze i klocki zamontowali.
Przy okazji, w tym wątku, chciałbym zapytać czy jest możliwe żeby tarcze i klocki zużyły się tak szybko?

kuba 82
24-07-2011, 20:14
moze kolega tarcz nie "dotarł" ?

Boletz
24-07-2011, 20:47
Raczej dotarłem. Przez pewien czas po wymianie, starałem się hamować delikatnie, o ile sytuacja mnie nie zmusiła do ostrego "heblowania". Podejrzewam, że albo zamontowali mi tam jakieś najtańsze badziewie, albo tarcze się "zwichrowały" i trzeba będzie przetoczyć.
Problem w tym, że efektywność hamowania jest w porządku, auto zatrzymuje się jak należy, tylko trzęsie kierownicą, co jest denerwujące.

mondziak2005
24-07-2011, 21:06
czy jest możliwe żeby tarcze i klocki zużyły się tak szybko?

jasne ze tak . ja jak załozyłem badziew po mocnym depnieciu w pedał sie powykrzywiały , jak wpadniesz w wode moga sie tez pokrzywic. proponował bym kupic dobre tarcze i jesli to nie pomoze to beda na nastepny raz ale zazwyczaj to jest to . a toczenie badziewia sie nie opłaca.

---------- Post dodany o 20:06 ---------- Poprzedni post dodany o 20:06 ----------

a był temat na forum jakie tarcze kupic

kuba 82
24-07-2011, 21:23
ale jak teraz sie pokrzywily to po przetoczeniu moze byc to samo, wiec lepiej kupic drugie jakies lepsze. jak zleciles komus robote to trzebabylo skonsultowac z warsztatem jakie graty chcesz. stawiam na to ze dali lipe

zsberg
24-07-2011, 21:52
na temat pukania czegoś w wyremontowanym zawieszeniu też założyłem post, ale coś czuje, że chyba mam winowajce, ale w najbliższym czasie sie upewnie.
Co do bicia podczas hamowania - któraś z tarcz musiała sie zwichrować. Jeśli to mechanik zakładał swoje części to najprawdopodobniej jakaś chińszczyzna sygnowana przez Fote lub InterCars (sporo tego mają w ofercie. Najprostszy przykład - kupcie filtr kabinowy w Focie marki KAGER i np najtańszego filtrona - wtedy zrozumiecie co mam na myśli...). Stara śpiewka mechaników: panie, ja tam mam upusty w hurtowni to taniej załatwię :) - fakt, rabaty mają, ale dla siebie, a nie dla klienta.

kuba 82
24-07-2011, 22:51
rozgrzane mocno tarcze po kontakcie z woda potrafia peknac. mialem taka sytuacje w mazdzie 626 u ojca

mondziak2005
24-07-2011, 23:03
na temat pukania czegoś w wyremontowanym zawieszeniu też założyłem post, ale coś czuje, że chyba mam winowajce, ale w najbliższym czasie sie upewnie.


ty to szukasz czegos czego nie ma :PP
hehe powinienes usluszec tak jak ja kilka razy fiord tak ma :PP:) napisz w swoim temacie czy doszedłes do ciszy :)

---------- Post dodany o 22:03 ---------- Poprzedni post dodany o 22:02 ----------

a co do tarcz to nie ma co oszczedzac bo zaraz trzeba 2 kupowac i taki to biznes. i zamontowanie tarcz to jest naprawde chwila roboty . odkrecenie 2 srub no i zdjecie kola . wymien sam albo niech wymienia przy tobie

zsberg
24-07-2011, 23:18
oj tam, ford nie zupa, nie każdy musi być udany :) A co do tego pukania to napisałem w swoim temacie co podejrzewam i proszę tu sobie ze mnie nie robić polewki, hehe

mondziak2005
24-07-2011, 23:25
nie no nie robie . ford nie zupa :)

---------- Post dodany o 22:25 ---------- Poprzedni post dodany o 22:24 ----------

musze wejsc zobaczyc. ale to juz zlokalizowałes czy domyslasz sie ??

kuba 82
25-07-2011, 21:38
ford nie zupa ale niezla wozidu....a:hehe:

maciupa
26-07-2011, 20:11
założyłem tarcze firmy Lukas i klocki też koledzy to co moze jeszze byc z tym biciem kierownic??a jeszcze dodam nie bede zakładał kolejnego tematu mam jakies dziwne puki z tyłu tak jakby to była poducha amorka ktos ma pomysł na moje problemiki z moim mondeuszem??jak można rozpoznac zużyte łozysko tylnego koła??czekam na podpowiedzi

maciupa
28-07-2011, 12:34
koledzy moze jeszcze ktos ma jeszcze jakies propozycje dotyczące mojego postu pozdrawiam

zsberg
28-07-2011, 17:53
pukanie z tyłu (niemal większość przypadków):
- łączniki+poduszki stabilizatora
- zamek bagażnika (opuścić bądź podłożyć dla testów np kawałek dętki pod odboje klapy)
- pęknięta sprężyna

Co do bicia podczas hamowania:
- wyważenie kół
- przełożyć koła przód <-> tył
- jesli są alufelgi to czy nakrętki koła mają kołnierz
- krzywa piasta (przerabiałem to w escorcie - na szczęście kompletna używana z łożyskiem i zwrotnicą w bdb stanie na szrocie 60zł)
- sprawdzić tłoczki w zacisku hamulcowym
- sprawdzić luzy w zawieszeniu
- sprawdzić czy na danej osi ciśnienie w kolach jest jednakowe (ale to zazwyczaj w przypadku ściągania przy hamowaniu, pomijając zapieczony tłoczek)

To tyle co pamiętam na chwile obecną.

maciupa
31-07-2011, 20:50
pukanie z tyłu (niemal większość przypadków):
- łączniki+poduszki stabilizatora
- zamek bagażnika (opuścić bądź podłożyć dla testów np kawałek dętki pod odboje klapy)
- pęknięta sprężyna

Co do bicia podczas hamowania:
- wyważenie kół
- przełożyć koła przód <-> tył
- jesli są alufelgi to czy nakrętki koła mają kołnierz
- krzywa piasta (przerabiałem to w escorcie - na szczęście kompletna używana z łożyskiem i zwrotnicą w bdb stanie na szrocie 60zł)
- sprawdzić tłoczki w zacisku hamulcowym
- sprawdzić luzy w zawieszeniu
- sprawdzić czy na danej osi ciśnienie w kolach jest jednakowe (ale to zazwyczaj w przypadku ściągania przy hamowaniu, pomijając zapieczony tłoczek)

To tyle co pamiętam na chwile obecną.



Dziękuje kolego za podpowiedzi

maciupa
05-08-2011, 11:01
w dalszym ciągu puka cos z tyłu i nie wiem za bardzo co wszystko to powyżej sprawdziłem

paweu85
07-08-2011, 23:20
Witam,z przodu może pukać:zużyty sworzeń wachacza,tuleje gumowo-metalowe wachacza,poduszka lub łożysko amortyzatora,końcówka drążka kierowniczego ewentualnie wyrobiony przegub drążka kierowniczego i rzeczy poprzednio już wspomniane.Z tyłu w zależności od wersji nadwozia moze pukać też któraś z wielu tuleji w tym wielowachaczowym zawieszeniu...albo tłumik..musisz podać więcej szczegółów.Co do bicia tarcz to radzę sprawdzić stan hamulców z TYŁU bo jesli są tam zużyte bębny i starte szczęki to poprzez układ hamulcowy bicie tylnych bębnów przenosi się na przednie tarcze..przerobiłem to w kilku autach..pozdrawiam

maciupa
16-08-2011, 00:03
z tyłu bębny sa nowe i nowe szczeki to raczej nie bedzie bebny nie bawem podjade do mechaniora i powiem zeby rzucił okiem na to moje autko;)dziekuje za pomoc koledzy;)

---------- Post dodany o 23:03 ---------- Poprzedni post dodany o 23:02 ----------

jak można rozpoznac zużyte łozysko tylnego koła??