PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Tuleje wózka ?



Mzzyku
29-07-2011, 15:49
Witam.

Ostatni zauważyłem że zebrało mi troszkę opony więc postanowiłem sprawdzić luzy w zawieszeniu i ustawić geometrie...

Jednak koleś stwierdził ze geometrii nie zrobi, bo do wymiany jest końcówka drążka (i tu sie zgodze) ale dodatkowo tuleje tylne wózka ... czy to jest element wymienialny?

domin79
29-07-2011, 16:06
Wymienialny .
Swoją drogą czemu chce je wymienić - te gumy akurat psują się najrzadziej ze wszystkiego w mondku , wymiana ich to czasem droga przez mękę a bardziej wpływają na wyciszenie pracy zawieszenia i układu napędowego aniżeli geometrię :wow:

Mzzyku
29-07-2011, 16:11
Swoją drogą czemu chce je wymienić - te gumy akurat psują się najrzadziej ze wszystkiego w mondku , wymiana ich to czasem droga przez mękę a bardziej wpływają na wyciszenie pracy zawieszenia i układu napędowego aniżeli geometrię :wow:

Stwiedził, że dopóki nie będą wymienione, to nie ustawi porządnie geometrii, że będzie mi się cały czas przestawiała. Na głośność układu napędowego ani zawieszenia nie narzekam.

Zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego sklepu - ok. 100 zł sztuka - dostępne tylko przez serwis. Ale od razu powiedział, że dużo więcej wyjdzie robocizna...

domin79
29-07-2011, 16:19
Zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego sklepu - ok. 100 zł sztuka - dostępne tylko przez serwis. Ale od razu powiedział, że dużo więcej wyjdzie robocizna...

OOOOO tak - tu miał rację .
A czy u Ciebie w wozie widoczne są ślady zużycia lub uszkodzenia w/w ?
Jeśli nie to po prostu :
1. Zmień punkt obsługi
2. Zleć pomimo wszystko regulację geometrii ( niestety tutaj dajesz zielone światło do niedbałego wykonania w/w )
Wybór oczywiście:bigok: należy do Ciebie

Mzzyku
29-07-2011, 16:33
wszystko raczej jest ok. Końcówkę drążka napewno wymienię. I pojadę na luzy i geometrie w inne miejsce.