PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Sanki zawieszenie zamocowanie na sztywno



lutolinski
31-07-2011, 13:21
Po remoncie zawieszenia (sworznie,amory,tuleje wachaczy oryginalne itp) auto prowadzi się źle, na równym asfalcie ok ale nierówności na drodze wyprowadzają auto z toru i trzeba korygować kierownicą lewo prawo, inne samochody po takich drogach idą jak po szynach, okazuje się że mam wybite gumy na mocowaniach sanek, sanki mają luz na boki mają też luz góra dół, także stabilizacja samochodu jest gorsza bo na niej siedzi drążek stabilizacyjny, jak wiadomo trochę kosztują te tuleje, co wy na to żeby sanki przymocować na sztywno? Napewno będzie lepsze prowadzenie niewiem jak z komfortem, chociaż większość samochodów mają na sztywno sanki zamocowane i nikt nie narzeka. Propozycja mocowania: po wydarciu tych tulei wspawać duże grube podkładki na dole i na górze tak jak wcześniej kołnierze gumowe a pomiędzy nimi stara tulejka żeby to dobrze skręcić.
Czekam na krytykę

Petroholic
31-07-2011, 13:26
sanki skręcone na sztywno to wg mnie zły pomysł... prędzej czy pózniej powyrywa mocowania...

lutolinski
31-07-2011, 13:32
Ale uderzenia dalej będą tłumić tuleje wahaczy, napewno to zrobie w razie co można kupić inne sanki w dobrym stanie.

Petroholic
31-07-2011, 13:36
Ale uderzenia dalej będą tłumić tuleje wahaczy, napewno to zrobie w razie co można kupić inne sanki w dobrym stanie.

gorzej jak nie wybije fasolek w sankach tylko rozpirzy podluznice :(

lutolinski
31-07-2011, 13:42
Chyba nie powinno być tak źle, jest ryzyko gdybym cały czas po dziurach jeździł ale nie wybieram takich dróg.

Petroholic
31-07-2011, 13:46
nikt nie jeździ specjalnie po dziurach, ale prędzej czy później jakąś zaliczysz i może być ZONK :(

lutolinski
31-07-2011, 13:54
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie tulei poliuretanowych, a może ktoś już tak robił albo wstawił nowe tuleje, bo nigdzie nie mogę wyszukać że ktoś to zregenerował. Co wyszukałem to, że ktoś ma wybite i na tym koniec.

Mondekmk1
31-07-2011, 16:19
Jedna tuleja do sanek kosztuje 100zl...przerobki na sztywno odradzam bo strasznie bedzie zawieszenie przenoszone na bude....Cale sanie mozna juz kupic za 100zl w idealnym stanie. Wymieniasz i masz wszystko jak nalezy...widze ze nie masz daleko do rzeszowa to jak cos to posiadam sanie do v6 w bardzo dobrym stanie :)

lutolinski
31-07-2011, 17:10
No dobra to jak jest w autach co mają na sztywno, przeglądałem na allegro sanki od różnych samochodów i dużo jest sztywnych i na tulejach. Niedawno pojeździłem audi a3 z 2004r tam sanki są sztywne i całe z aluminium i auto pięknie się prowadzi na różnych drogach na kołach 18 i oponach 225 a ja mam 16 jakbym założył 18 to auto by normalnie samo jechało gdzie chciało. A co wy na to że jak już są zużyte te tuleje to można usztywnić na próbę, bo i tak nie opłaca się regenerować i jak będzie źle to jak pisze "Mondekmk1" kupić dobre sanki.

---------- Post dodany o 16:10 ---------- Poprzedni post dodany o 15:44 ----------

Może i to jest wadą zawieszeń w mondeo że są głośne i niestabilne bo do sanek w mondeo gumy są wciskane i już nie siedzi guma twardo a np: zmieniałem tuleje sanek w renault laguna i tam tuleje są wprasowane (guma zalana w tuleje), następny przykład astra F albo vectra A mają sztywne sanki jeździłem tymi autami i nie słychać tak zawieszenia jak w mondeo.
Ale się w to wkręciłem.

Petroholic
31-07-2011, 17:19
to moze cos pokombinowac i przerobic sanki (tuleje) w mondku? ma ktos moze fotke sanek zeby wkleic zobaczyc jak to wyglada?

lutolinski
31-07-2011, 17:27
Tu w linku masz sanki nawet się udało że niema jednej tulei.
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk1-przednia-belka-berso-sanki-i1699207904.html

Petroholic
31-07-2011, 17:31
a jak wygląda sama tuleja? znaczy jak jest skonstruowana? dwa stożki lub wałki gumowe i talerzyki metalowe z wierzchu i pod spodem plus tulejka na śrubę w środku?

lutolinski
31-07-2011, 17:50
Tu na sklepie masz pokazane tuleje do sanek:
http://ford.sklep.pl/pl/product/browse?category=96201&page=2

Tylko te tuleje są wciskane, niewiem jak to ma do sanek pasownie wejść

Petroholic
31-07-2011, 18:06
jutro sprobuje jakies zamienniki znalezc bo nie wierze, ze nie ma... magia IC w ruch :)