PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Trzęsie kierownicą na małych prędkościach 30-50km/h i powyżej 100km/h przy hamowaniu



mielcar
01-08-2011, 11:12
Mam taki problem. Trzęsie mi kierownicą przy małych prędkościach, tak 30-50km/h czyli 2-3 bieg. Potem ustępuje. Zaczyna sie powyżej 110km/h i przy hamowaniu. Co możę być przyczyną? Tarcze, końcówka drążka kierowniczego czy co?

chudyMB
01-08-2011, 12:32
na moje oko krzywe tarcze -miałem podobnie....

blackfly
01-08-2011, 12:36
krzywa tarcza i od razu zbadaj piaste czy jest krzywa. mozesz miec jeszcze luz na drazkach kierowniczych.

a samochodem trzesie czy nie?

mielcar
01-08-2011, 13:19
Samochodem nie trzęsie. Trzęsie tylko kierownicą na wysokich obrotach i na niskich (30-50km/h)

blackfly
01-08-2011, 14:57
obrotach czy predkosci samochodu? bo jezeli obroty maja jakies znaczenie to mozliwe ze poduszki pod skrzynia badz tez silnikiem sie koncza. jesli obroty silnika maja znaczenie to jeszcze moze pompa wspomagania siadac - spotkalem sie kiedys z przypadkiem ze sobie wariowala przy zbyt wysokich obrotach i strzelala cisnieniem.

ogolnie sprawdz tarcze, koncowki drazkow. pozniej bedziemy nadal mysleli.

ja tez mialem drgania na kierownicy wymienilem prawie wszystko, lozyska, swoznie, tarcze, polos a okazalo sie ze przegub wewnetrzny do wymiany tylko ze u mnie trzeslo calym autem.

mielcar
01-08-2011, 15:17
Obroty nie mają do znaczenia nic. Trzęsie kierownicą przy prędkości 30-50km/h i powyżej 100km/h. No i także jak hamuje przy dużej prędkości.

misiek1982
01-08-2011, 15:26
Ja miałem podobny problem biło podczas jazdy i hamowania już miałem wymieniać tarcza ale zacząłem od tańszych rzeczy czyli łączników i one okazały się winne całemu zamieszaniu i na szczęście koszty były znikome w porównaniu do wymiany jeszcze bardzo dobrych klocków i tarcz

blackfly
01-08-2011, 16:21
podjedz na szarpaki niech sprawdza czy nie ma nigdzie luzu. nastepnie podstaw auto na jakis klockach z przodu albo podjechac do warsztatu niech podniosa auto zdejma kola odpala i bedziesz widzial czy cos ma bicie w napedzie, czy tarcze ida rowno. polos sie sprawdza tak ze rozjedzasz auto i tam gdzie jest wadliwa polos/przegub wew to zacisk "chodzi". jak nic nie zobaczysz to zakladasz kola i znowu rozpedzasz auto - patrzysz czy kola kreca sie rowno czy nie maja bicia.

wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy a winna jest krzywa felga badz wadliwa opona. niby nie widac a problem jest. podmien na pcozatek kola. zrob pomiar bicia tarcz. nie wymieniaj nic i sam draz temat zeby dojsc do tego co to jest. ja wymienilem pol auta bo tak mowili mechanicy w aso, wydalem gore pieniedzy a wystarczy tylko przegub;/

maxikacper5
06-08-2011, 15:38
Na 99% krzywe tarcze. Ja tak miałem i niestety nie zrobiłem tego od razu więc oprócz tarcz i klocków musiałem wymienić jeszcze końcówki drążka, a teraz chyba czeka mnie wymiana piasty w kole w którym tarcza była krzywa bo od drgań się chyba rozleciała ...

---------- Post dodany o 14:38 ---------- Poprzedni post dodany o 14:37 ----------

Poza tym ważenie kół nie zaszkodzi:)