PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] buczenie kół przednich, raczej łożyska...



adilublin
01-08-2011, 16:01
Witam wszystkich...mam taki problem a mianowicie buczenie-wycie kól przednich od predkosci 40-70 straszne, pozniej powyzej 70 troche mniej ale i tak slyszalne...jesli chocby troszke skrece kierownica przestaje, gdy znow jest na wprost znow zaczyna buczec nie do wytrzymania....napiszcie czy to łożyska...lub jak sprawdzic stan lozysk przednich, bo byc moze ze jedno jest do wymiany....

lukaswer1983
01-08-2011, 17:00
napiszcie czy to łożyska
sam sobie odpowiedziałeś ... podnieś i ręką sprawdź czy nie ma luzu ...
mogą być też opony ale raczej wątpie...

maxikacper5
06-08-2011, 15:33
Można tez podnieść i zobaczyć przy ręcznym obracaniu kołem jak się kreci. Jak ciężko idzie to raczej łożysko

Jendrekmak
06-08-2011, 19:48
mogą być też opony ale raczej wątpie...

a ja stawiam na 90% na wyząbkowane opony i luzy w zawieszeniu. łożyska by nie cichły powyżej 70 km/h

przełóż opony z tyłu na przód na początek

Bierut
08-08-2011, 10:30
A ja jednak stawiam na łożysko(a). Bardzo niedawno to przerabiałem:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/70023-Łożyska-kół-czy-łożysko-podpory-półosi
Nie było luzów, wycie cichło i pajawiało się ponownie. Niby nie łożyska, a jednak.
Z praktyki wiem, że na przedzie nie powinno być problemów z ząbkowaniem.

Jendrekmak
08-08-2011, 12:55
ale jak opony jeździły wcześniej z tyłu to już może.... poza tym pewne modele opon mają tendencję do ząbkowania niezależnie od osi. miałem tak jak kupiłem nówki michały pilot HX bodajże i później w necie okazało się, że ten model ma tendencję do ząbkowania