PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] po czym poznać uszkodzoną końcówkę drążka kierowniczego?



pupek86
01-08-2011, 22:33
jak w temacie.

przy maksymalnym skręcie i jeździe jakoś dziwnie koła odbijają i kierownicą szarpie. wiem, że mam uwalony jeden sworzeń wahacza (niedługo idzie do wymiany) ale zastanawiam się czy to nie końcówki drążka kierowniczego. dodam, że lekki skręt np na skrzyżowaniu i wsio spoko, jazda prosto też, nic nie stuka, nic nie puka.

Petroholic
01-08-2011, 22:35
stan w miejscu i poszarp kiera w lewo-prawo czy nie stuka... jesli nie to tragedii nie ma raczej... albo z kanalu popatrz na koncowke i niech ktos ci poszarpie...

pupek86
01-08-2011, 22:42
stan w miejscu i poszarp kiera w lewo-prawo czy nie stuka...

robiłem tak i nic nie stuka. czyli jak mówisz, tragedii nie ma. ale jeszcze jak będzie chwila wolna to zobaczę na kanale co i jak.

dzięki za odp :)

tasiek
01-08-2011, 22:47
kolego ze sworzniami to lepiej nie żartować miałem kiedyś tak że sworzeń przy skręcie piszczał przez kilka dni później ucichł na 2 dni no i wyskoczył sobie a kółko się położyło dobrze że przy prędkości spacerowej bo przy szybszej jeździe było by trochę nie ciekawie a co do drążka to są takie objawy jak pisałeś przy najmniej ja tak miałem wymieniłem łączniki, drążki no i zbieżność i wszystko śmiga jak nowe

Petroholic
01-08-2011, 22:50
spox... :)

jak sa spore luzy to wyczujesz :)

masz tu fajny przyklad sworznia zwrotnicy w moim 306 jak go kupilem:

http://www.youtube.com/watch?v=IzU_vv_W_3E&feature=related

pupek86
01-08-2011, 23:09
kolego ze sworzniami to lepiej nie żartować

nie ma aż takiego luzu jak u kolegi wyżej na filmiku, jest lekki ale wiadomo że robi się coraz większy. za ok tydzień obydwa będą wymienione i wtedy zobaczymy też jak końcówki wyglądają. nie są one drogie więc się szybko skoczy do sklepu i założy nówki. jakieś firmy polecacie?? bo na alldrogo tych końcówek jak mrówków