PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2.0 TDCi 115KM - trzęsie przy przyspieszaniu



byku123_SCP
02-08-2011, 23:54
Pacjent: brata Ford Mondeo `03, przebieg 238kkm, tdci 115KM

Problem występuje podczas jazdy z prędkością 80-110 km/h po równej drodze (autostrada betonowa, droga asfaltowa)
- samochód jedzie ze stałą prędkością (+/- 5km) - nie ma objawów bicia ani "podskakiwania"
- samochód przyspiesza "średnio dynamicznie" - jest bicie (w moim odczucie - podskakiwanie) podczas zwiększenia prędkości. Objawia się to w przedziale 80-110 km/h. Jeżeli przerwiemy przyspieszanie (np. przy 100km/h) objaw ustępuje: przyspieszam nadal, "bicie" powraca.
- nie słychać żadnych dodatkowych odgłosów przy skręcaniu kołami

Co to może być?
Koła dwukrotnie wyważane, ciśnienie prawidłowe (2,3 atm), nowe opony (2 m-ce, ~7kkm).

Mechanik, do którego pojechałem powiedział, że są luzy na półosiach i na 90% są przyczyną trzęsienia i obie nadają się do wymiany. Zaczyna się odzywać dwumasa i na atukaciku.pl ktoś napisał, że to mogą być również objawy wytrzepanego koła dwumasowego. Pomoże ktoś, bo co mechanik to inna diagnoza :(

dzimi75
07-08-2011, 14:23
Kolego stawiam na dwumas Ale weź załaduj forda rodzinka i przejedz się i na 5 biegu chyba ze 6 jest gdzieś od 80km/h depnij mocniej czy przyspieszać będzie normalnie czy się będzie sprzęgło ślizgać.Ja tak miałem i dwumasa była do wymiany.A jak trzęsie buda to tak tez może być.