PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stuki przy zmienia biegów



PiotrLublin
03-08-2011, 12:01
Witam wszystkich!

Juz od jakiegoś czasu podczas zmiany biegów lub nawet szybszego puszczenia sprzęgła przy zmianie, a nawet dodam na dołach słychać charakterystyczny metaliczny dźwięk. Tak jak by półośka miała luzy? Nie mam pojęcia co to jest, lecz z czasem stuki i głośność jest coraz większa. A może to skrzynia?

Co do dźwięku zeby bardziej Wam przybliżyć to jak, dwie metalowe cześci byly troche oddalone od siebie, i podczas ruszania, odbijały sie od siebie, w tym znaczeniu jest zmiana biegów lub nawet doły na drogach.

Oglądałem na kanale czy cos tak ma luzy, i właśnie półośka ma lekki luz + jabko od ukladu kierowniczego po lewej stronie, troche juz boje sie bardziej agresywnie zmieniać biegi, bo może to sie skończyć źle. Zanim zabiorę sie za to, znacie moze innego powody takiego stukania?

maxikacper5
03-08-2011, 12:50
Ja u siebie mam skrzypienie a właściwie piszczenie zwłaszcza pomiędzy jedynką a dwójka... i też nie mam pojęcia o co chodzi...

PiotrLublin
03-08-2011, 16:02
u mnie to bardziej metaliczne stuki, piszczenia nie ma;/
wkurza mnie to strasznie, niedługo sie za to wezmę i zobaczymy co to.

rc23
04-08-2011, 00:41
Witam wszystkich!

Juz od jakiegoś czasu podczas zmiany biegów lub nawet szybszego puszczenia sprzęgła przy zmianie, a nawet dodam na dołach słychać charakterystyczny metaliczny dźwięk. Tak jak by półośka miała luzy? Nie mam pojęcia co to jest, lecz z czasem stuki i głośność jest coraz większa. A może to skrzynia?

Co do dźwięku zeby bardziej Wam przybliżyć to jak, dwie metalowe cześci byly troche oddalone od siebie, i podczas ruszania, odbijały sie od siebie, w tym znaczeniu jest zmiana biegów lub nawet doły na drogach.

Oglądałem na kanale czy cos tak ma luzy, i właśnie półośka ma lekki luz + jabko od ukladu kierowniczego po lewej stronie, troche juz boje sie bardziej agresywnie zmieniać biegi, bo może to sie skończyć źle. Zanim zabiorę sie za to, znacie moze innego powody takiego stukania?

Poduszka skrzyni biegów jest cała?

dzimi75
04-08-2011, 00:49
Witam wszystkich!

Juz od jakiegoś czasu podczas zmiany biegów lub nawet szybszego puszczenia sprzęgła przy zmianie, a nawet dodam na dołach słychać charakterystyczny metaliczny dźwięk. Tak jak by półośka miała luzy? Nie mam pojęcia co to jest, lecz z czasem stuki i głośność jest coraz większa. A może to skrzynia?

Co do dźwięku zeby bardziej Wam przybliżyć to jak, dwie metalowe cześci byly troche oddalone od siebie, i podczas ruszania, odbijały sie od siebie, w tym znaczeniu jest zmiana biegów lub nawet doły na drogach.

Oglądałem na kanale czy cos tak ma luzy, i właśnie półośka ma lekki luz + jabko od ukladu kierowniczego po lewej stronie, troche juz boje sie bardziej agresywnie zmieniać biegi, bo może to sie skończyć źle. Zanim zabiorę sie za to, znacie moze innego powody takiego stukania?

Kolego ty masz diesla to myślę ze to wysprzeglik szwankuje a i dwumas tez się już pewnie wysypuje czyli całe sprzęgło do roboty możne być:(

A drugi kolega nie wiem czy ma diesla wiec może być to samo ,
Sam to przerabiałem wiec znam te objawy

maxikacper5
04-08-2011, 11:42
Ja mam benzynkę...

PiotrLublin
04-08-2011, 12:15
Poduszka skrzyni biegów jest cała?

tak, ostatnio wymienialem

---------- Post dodany o 11:15 ---------- Poprzedni post dodany o 11:14 ----------


Kolego ty masz diesla to myślę ze to wysprzeglik szwankuje a i dwumas tez się już pewnie wysypuje czyli całe sprzęgło do roboty możne być

Dwumasa jest cała bo tak samo wymieniana pól roku temu. Sprzegło bardzo dobrze bierze, nie ma problemów ze zmianami biegow, nie szarpie, wiec to wykluczam. Coraz bardziej porusza mnie temat półośki.

maxikacper5
04-08-2011, 18:33
U mnie sytuacja dokładnie wygląda tak że przy zmianie biegu z 1 na 2 ( z powrotem nie ) słychać piszczenie tak jakby coś było nie nasmarowane. W sumie dzieje się tak od kiedy mam samochód czyli jakieś 3 lata i nie ma z tego powodu innych dolegliwości typu trudność z wrzucaniem biegów czy coś tam. Dwumas jest jeszcze stosunkowo ok niedawno był sprawdzany, zresztą to chyba nie to.
Natomiast inny problem martwi mnie bardziej. Od pewnego czasu jak już wcześniej pisałem podczas ruszania do przodu lub do tyłu słychać metaliczne brzdękniecie z okolic lewego przedniego koła. Pytanie czy mogą być jakieś luzy w okolicy wahacza, chociaż ostatnio wymieniałem końcówki drążka i mechanik powiedział że oprócz tego nic się nie dzieje... nie mam koncepcji co by to mogło być luzów na kier nie ma wycieków też nie. Po wymianie końcówek przednie zawieszenie zachowuje się super żadnych stuków puków oprócz tego nieszczęsnego odgłosu

PiotrLublin
05-08-2011, 09:29
Tam jest duzo rzeczy ktore moga miec luzy ;p

Tak zwane jabko może, albo jakiś stabilizator?

greg27
05-08-2011, 15:58
Skrzynia biegow sie sypie mam to samo.wymienilem nowe dwumase sprzego wysprzeglik.I dziwne zachowania przy ruszaniu cos trzeszczy oraz metaliczny stuk przy zmianie biegow.

PiotrLublin
06-08-2011, 10:06
Skrzynia biegow sie sypie mam to samo.wymienilem nowe dwumase sprzego wysprzeglik.I dziwne zachowania przy ruszaniu cos trzeszczy oraz metaliczny stuk przy zmianie biegow.

Oby nie :(

Jendrekmak
06-08-2011, 19:51
Zanim zabiorę sie za to, znacie moze innego powody takiego stukania?

albo dwumasa ma wadę fabryczną i tłucze pod obciążeniem albo któryś przegub wewnętrzny jest walnięty. jeszcze jedną opcją jest któraś poduszka zawieszenia silnika/skrzyni

nie wiem jak przy skrzyniach 5tkach ale w 6tce często klika też mechanizm wybieraka na skrzyni biegów. ale wtedy objaw jest tylko przy zmianie biegów