PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] KONWERTER? czy cos inszego?



SteelRat
04-08-2011, 08:04
zdarza mi sie, niestety dosc czesto, ze po mocnym hamowan iu z wiekszej niz 40-50 km/h predkosci skrzynia "gubi" biegi i musze odczekac 2-3 sekundy, nim znowu wrzuci, kiedys bylo to tylko z duzej predkosci przy hamowaniu niemal awaryjnym, teraz potrafi to zrobic przy niskich, po kopnieciu w hamulec, a nawet ABS czasami nie zalapie, czasami tak.
i tak sie obawiam, czyzby mi sie konwereter zuzywal? czy moze cos insze?
poziom oleju wyglada na wlasciwy, przymierzam sie do jego zmiany powoli, bo niemal 2 lata ma... poprzednio byl zmieniony caly, bo skrzynia byla reanimowana.

rodan555
06-08-2011, 14:29
hmmm według mnie to nie konwerter. Gubienie biegów prędzej będzie spowodowane przez MLP, cewki sterujące bądź czujnik prędkości VSS, obrotów skrzyni, silnika bądź położenia przepustnicy.

SteelRat
06-08-2011, 16:32
objaw ma miejsce tylko wtedy, kiedy zatrzymam sie mocno do zera. inaczej nie, mocne dohamowanie i dalsza jazda, ale bez zatrzymania, objawu nie ma...
predkosciomierz sprawny (elektronik, z VSS ma sygnal), biegi wszystkie...

SteelRat
26-08-2011, 09:18
do objawow doszedl drugi, mocny skret w prawo tez pomaga biegom sie zgubic, musz eobadac te czujniki jakos...

SteelRat
19-09-2011, 20:06
wyglada na to, ze zbyt niski poziom oleju jest/byl przyczyna, ciekawe, bo wygladalo, ze jest go, ile trzeba...

SteelRat
26-09-2011, 09:06
hmmm... jak sprawdzic, czy czujnik predkosci dziala prawidlowo, bez opozniej itepe?
wzglednie czujnik obrotow skrzyni?