PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pukanie z przodu.



iceman150
04-08-2011, 23:31
Koledzy i koleżanki mam następujący problem:

Gdy jadę i hamuję nieco mocniej tak że autko troszkę zanurkuje przodem słyszę takie pojedyncze ewentualnie podwujne stuknięcie. To samo jest przy ruszeniu. Pukanie wydobywa się z przodu. Nie tłucze jakoś specjalnie na dziurach tylko na progach zwalniających potrafi też tak pojedynczo puknąć i podczas hamowania/ruszania.

Puka także jak kręcę w miejscu kierownicą (ale stukot wydobywa się w określonym położeniu kierownicy).

Tuleje i sworznie nowe.

Ma ktoś jakiś pomysl co może tak pukać, bo jest to strasznie irytujące.

Sliwiec
05-08-2011, 00:02
OT Mode ON
Chcialem zasugerowac ze pukac lepiej z tylu. drazek zmiany biegow nie przeszkadza :)
OT Mode OFF

Sprezyna pewnie Ci pekla, przyjrzyj sie gornym zwojom.

iceman150
05-08-2011, 20:08
Ok. Postaram się to zbadać ale dopiero we wtorek. Tyle że wydaje mi się że przy pękniętej sprężynie powinno autko z jednej strony troszkę przysiąść.

Ktoś ma jeszcze inne sugestie bo chciałbym za jednym razem jak najwięcej waszych koncepcji sprawdzić.

P.S. Wiem że lepiej pukać z tyłu ;) podłokietnik złożyć i niezła kanapa a w kombi to jeszcze jest opcja zlożenia kanapy :)

iceman150
10-08-2011, 22:57
Dziś zbadałem dokładnie temat i przyczyną tego pukania okazała się być poluźniona nakrętka mocująca tuleję wahacza. Wystarczyło dokręcić i cisza :)
Wybadane technikami organoleptycznymi i osłuchowymi :)