PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Hamulce ??



Jakub_Zad
05-08-2011, 00:09
Witajcie :)
Mam następujący problem szukałem na forum ale nie mogę upewnić się na 100 %,
A wiec mam problem z kontrolkami ABS i ręcznego :((, patrzyłem pod autko na czujniki wygladają chyba ok, byłem na kompie pokazało problem z ładowaniem, po wymianie aku nadal jest problem jak przypadkiem trafię w dziurę potrafi się zapalić, po zgaszeniu silnika po chwili znika. Drugi problem to Ostatnio wymieniłem drążek stabilizatra i łżyko pisaty z przodu oraz zaciski tył i poduchę pod skrzynią ostatnio przy hamowaniu czuję bicie na kierownicy przy wyższych prędkościach trzęsie się jakby całe auto gdzie szukać przyczyn tarcze do wymiany ??

Proszę o Pomoc, pozdrawiam :)

Yokura
05-08-2011, 19:42
Najprawdopodobniej krzywe tarcze. Też kiedyś strasznie biło mi kierą przy hamowaniu, po wymianie tarcz i klocków problem znikł ;)

Krzychu32
05-08-2011, 20:13
A wiec mam problem z kontrolkami ABS i ręcznego

Co do kontrolki ABS to proponuję obejrzeć kostki podłączeniowe od czujników , rozpiąć je i potraktować jakimś preparatem na styki ,natomiast do do kontrolki ręcznego proponuję sprawdzić stan płynu hamulcowego czy jest na max , jeśli jest mniej to dolać.
ostatnio przy hamowaniu czuję bicie na kierownicy przy wyższych prędkościach trzęsie się jakby całe auto

Wychodzi na to że tarcze się pokrzywiły i są do wymiany.

Jakub_Zad
07-08-2011, 22:48
Dobra, Kostki sprawdzić przy kołach czy gdzie ?? A może zmienić płyn haulcoyw coś pomoże jak to zrobić ?? Czy wymiana Tarcz jest trudna?? Czy Laik dałby sobie radę ?? Jakie mniej wiecej koszty ??

krzysiek32
07-08-2011, 22:53
kostki od abs-u tylne łączą się pod kanapą,a przdnie są zamontowane za nadkolem ,w górnej części.

---------- Post dodany o 21:53 ---------- Poprzedni post dodany o 21:52 ----------

z tarczami też zapewne sobie poradzisz.

Mav
07-08-2011, 22:58
A może zmienić płyn haulcoyw coś pomoże jak to zrobić ??

Warto zmienic, jak nie robiles tego wczesniej to wez kogos doswiadczonego do pomocy. Zreszta i tak potrzebna by Ci byla druga osoba- jedna pompuje pedal hamulca i potem sprzegla, a druga popuszcza odpowietrzniki hamulcow i potem sprzegla.


Czy wymiana Tarcz jest trudna??
Jak masz zestaw dobrych narzedzi, paste miedziana, szczotke druciana i ewentualnie drugie auto jak bedzie trzeba podskoczyc po jakies czesci przy okazji to sie zabieraj. Trudne nie jest, ale tez trzeba wiedziec co i jak odkrecic, gdzie wyczyscic i przesmarowac.



Czy Laik dałby sobie radę ?? Jakie mniej wiecej koszty ??

Samemu ciezko, wymiana plynu samemu jest wrecz niemozliwa (chyba, ze ma sie drogi specjalistyczny sprzet). Trzeba wiedziec co i jak i miec dobre narzedzia- np zaciski w mondeo sa na torxach przykrecone.
Ceny zalezne od tego jakie czesci wlozysz. Wideli sa dosc duze.
Moim zdaniem, jak nigdy tego nie robiles to odpusc lub wez mechanika do pomocy.

Jakub_Zad
07-08-2011, 23:17
Ok dzięki za szybką odpowiedź więc za tarce się nie zabieram kumpel mechanik wyjechał za granice do października wiec powierę to komuś innemu. A co do Płynu To gdzie znajdują się zaworki do odpowietrzania ? płynu jak czytałem to około 1,5 litra potrzeba tak ??

Mav
07-08-2011, 23:26
Zaworki do odpowietrzania hamulcow znajduja sie na kazdym zacisku hamulcowym. Odpowietrznik wysprzeglika u mnie w V6 jest ladnie wyeksponowany po otwarciu maski od gory, ale dostep lepszy od dolu jest:D Mnie wystarczyl rowny 1litr z porzadnym przeplukaniem ukladu.

Linarr
08-08-2011, 11:39
dobra dobra ale w sam naprawiam piszą cs o odpowietrzaniu pompy hamulcowej że to trzeba w serwisie robić... To nie wystarczy spuścić płynu do 0 nalać nowego i odpowietrzyć jak zawsze?

maximilian13
08-08-2011, 12:24
i łżyko pisaty z przodu

mogła też wypaść kość z krzyżaka jak mocowałeś się ze zwrotnicą
C:\Documents and Settings\Max\Pulpit\010430_165857.jpg

---------- Post dodany o 11:24 ---------- Poprzedni post dodany o 11:19 ----------


http://imageshack.us/photo/my-images/844/010430165857.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/202/010430165825.jpg/

Linarr
08-08-2011, 12:41
dobry dowcip z tym linkiem :) obejrzyj tutoriala jak zdjęcia wstawiać na forum ;)