PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z 3 biegiem 1,8 TD



Bar2niO
05-08-2011, 11:27
Witam
Poczytałem trochę ale nie znalazłem odpowiedzi na moja bolączkę.
Mam problem z 3 biegiem. Często podczas jazdy nie wchodzi 3 bieg, a dokładniej wygląda to tak jakby go wyrzucało.
Nie ma żadnych zgrzytów tylko po wrzuceniu 3 podczas jazdy puszczam sprzęgło a drążek odskakuje i skrzynia jest na luzie.
Dodatkowo zauważyłem , że po wrzuceniu wstecznego trzeba dociskać drążek żeby nie wyłączało się światło cofania.
i mam wrażenie, ale to już może moja paranoja że przy wrzucaniu 5 drążek ucieka jakby dalej od kierowcy.
Z innych postów wywnioskowałem że to może poduszka skrzyni. ale z tego co się słyszałem można to sprawdzić dopiero po opuszczeniu skrzyni.
Może ktoś z was miał podobny problem ?

barbarian15
05-08-2011, 11:35
Dodatkowo zauważyłem , że po wrzuceniu wstecznego trzeba dociskać drążek żeby nie wyłączało się światło cofania.

to wina wypracowanego wyłącznika światła cofania

Tomasz_xxl
22-08-2011, 00:53
Miałem też taki problem z 3, po wymianie oleju w skrzyni trójeczka wchodzi jak inne biegi. Myślałem że to wina linek albo coś innego a tu po wymianie oleju jest git. Zmieniłem na olej Carlube do mtx75. Latem jest dobrze ale zimą ciężko wchodzi dwójka na starym oleju było dobrze wiec jak będziesz wymieniać olej to tylko oryginał. Ja chyba przed zimą wymienię na oryginał Forda.

MondeuszTD
22-08-2011, 02:03
Generalnie u mnie ciężko biegi już wchodzą i prawdopodobnie u mnie już czas na wymianę oleju w skrzyni.Jeszcze trochę i wyrwę wajche.

Skyline15
22-08-2011, 21:33
sprawdź poduchę pod skrzynią - niestety ona też potrafi utrudnić wrzucanie biegów , szczególnie 1 i 2 . Z tą trójką też tu może leżeć problem.

pozdrawiam