PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Brak 5 i 6 biegu



Rom
06-08-2011, 23:39
Podczas urlopu Mondeo zachorowało.

Pierwszy objaw zablokowany drążek zmiany biegów podczas jazdy. Zjechałem natychmiast na stacje i biegi wróciły. Po 3 min rozpędzam się i po wrzuceniu 5 buch trach i brak biegu 5 oraz 6 i dziwne dzwięki ze skrzyni.

Doturlałęm się na 4 do domku (cały czas coś rzezi , głośniej przy hamowaniiu silnikiem)

Mam do domu 550 km (powrót w poniedziałek) Czy macie jakies sugestie co mnie spotkało ?

Zakładam, że skrzynia do wymiany, ale czy wrócę do domu ?

wojtbf1
07-08-2011, 22:33
Ja pierdziu......to chyba pierwszy taki przypadek z modo MK4......nie wrzucałeś biegu na siłę lub bez sprzęgła...????

Rom
07-08-2011, 23:28
:) No nie nie próbuję zniszczyć zabawki za 50 tyś :).
Zastanawiam się czy może brak oleju ?? Lub jakaś wada fabryczna ?

P.s do pierwszych przypadków to w mondeo mam szczęsci. W MKIII po 280 tyś rozszczelniła mi się pompa VP 44 (TDDI) i też nikt nie miał wcześniej takiej przypadłości :P

Szukam w okolicy Słupska jakiegoś magika co by mi naprawił furkę i żebym z rodzinką mógł spokojnie wrócić do W-cha

Rom
08-08-2011, 20:50
Po zdjęciu skrzyni ukazał się kolejny gwóźdź :) dwumas powiedział bye bye. Co ze skrzynią bede wiedział jutro. Nie omieszkam donieść

wojtbf1
08-08-2011, 23:22
Po zdjęciu skrzyni ukazał się kolejny gwóźdź dwumas powiedział bye bye

Ile masz nakulane że padł...????

Petroholic
08-08-2011, 23:28
sama dwumasa nie ma wpływu na to które biegi możesz wsadzić więc niestety stawiam, że uszkodzenie skrzyni spowodowało uszkodzenie dwumasy...

jeśli mi się dobrze kojarzy to 5 i 6 bieg jest na tym samym wodziku i tu bym raczej szukał przyczyny...

jeżeli wodzik biegów 5/6 coś naszponcił i np chciał wsadzić 5tkę bez wyjęcia 4ki to synchro wyhamowały zapiętą skrzynię i tym samym przeciążyły sprzęgło...

tak czy owak niestety oba elementy do wymiany bo wymiana bebechów skrzyni jest nieopłacalna :(

Rom
08-08-2011, 23:46
Nabiegane (wg. licznika) jest 140 parę tyś.
Mechanior przez tel mówił coś o wodzikach , że jest jeden nit, który podobno lubi się urwać z widełek, ale to będe wiedział jutro.

Jeśli chodzi o dwumas mozliwe, że był nadwyrężony przez poprzedniego właściciela (w środku nie słyszałem hałasu, natomiast z zewnątrz jakieś 2 tyg temu coś mnie zaniepokoiło), więc w momencie nie pełnego wbicia 5 coś się urwało i skrzynka przeskoczyła na 4. Mam nadzieje, że obejdzie się bez wymiany skrzyni (tylko naprawa)

wojtbf1
09-08-2011, 23:18
Mam nadzieje, że obejdzie się bez wymiany skrzyni (tylko naprawa)

Oby tak było.......powodzenia....i napisz jak się skończyło.

Petroholic
10-08-2011, 00:20
życzę jak najlepiej (i najtaniej) ale jeśli się uda to będziesz mega farciarzem...

Rom
10-08-2011, 10:40
Wczorajszy telefon jednak utwierdził mnie w przekonaniu, że farciarzem nie jestem :/.
Tryby 5 i 6 biegu uszkodzone przez zmielone widełki. Do tego jeden wałek atakujacy lekko draśnięty.
Mechanik ma jakąś skrzynie na częsci z angli sciągnąć a tym czasem dalej z rodzinką przedłużamy wakacje. Niestety koszt naprawy nie zamknie sie poniżej 5 tyś :(.
Po kolejnych wieściach dopiszę resztę.

Rom
17-08-2011, 21:34
Poniżej zamieszczam zdjecia wodzika i magnesu ze skrzyni na którym znajdują się szczątki brakującej cześci z wodzika

http://img600.imageshack.us/img600/1199/magnes.jpg

http://img594.imageshack.us/img594/5821/wodzik.jpg