PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Czujniki ABS



adamss91
08-08-2011, 02:10
Wyciągał ktoś może czujniki absu? Znalazłem je bez problemu, przykręcone śrubką(8) za tarczą. Problem pojawia się po odkręceniu śrubki, czujnik dalej siedzi jak chol***. Nie chce szarpać na chama żeby go nie zniszczyć. Z góry dzięki za odp.

krzysiek32
08-08-2011, 02:44
ewentualnie popsikaj jakimś wd-40,i delikatnie ruszając na boki powinien się wysunąć,z otworu piasty,jest wsunięty na plastikowym wypuście w ostór piasty

Linarr
08-08-2011, 11:37
tam jest coś na kształt zatrzasku. Ściśnij to co wystaje kombinerkami albo pokręć czujnikiem na boki i wyjdzie

adamss91
08-08-2011, 18:17
Bezpiecznik od absu znajduję się pod maską czy w kabinie?

krismielec
12-08-2011, 19:45
Bezpiecznik Nr.7 pod maską..

A co do czujnika ABS to wątpię żebyś go wydostał całego.. Ja próbowałem trzy razy i za każdym razem był tak zapieczony że się urywał...

A korzystając z okazji chciałem zapytać czy ktoś ma może czujnik ABS na tył do mk1 4x4.. Bo ja pilnie potrzebuje. Nie mogę nigdzie znaleźć.. Kupiłem na allegro, różnił się tylko ostatnią cyferką i niestety nie pasuje..

Pozdrawiam!

Mike44
13-08-2011, 00:45
krismielec (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/13759-krismielec), przód czy tył?

krismielec
13-08-2011, 10:55
Tył :)

krismielec
31-08-2011, 10:36
Witam, odświeżam temat :)
A przy okazji mam do sprzedania prawie nowy czujnik który kupiłem z nadzieją że zadziała w moim 4x4 ale niestety...
http://moto.allegro.pl/czujnik-abs-ford-mondeo-tyl-7045374-93bb2b372be-i1786399042.html
Czujnik 100% ok. Dla klubowicza wyślę za free bo z ceny i tak nie ma co urwać. Sam kupiłem za 150 :/

Pozdrawiam i liczę na to że ktoś mnie uratuje i podrzuci taki czujnik ;)

krismielec
03-10-2011, 20:37
Witam.. znów odświeżam temat ;)

Uporałem się z czujnikiem tylnym.. Kupiłem od MkII Kombi i pasuje. Przy okazji okazało się że zepsuty miałem jeszcze prawy przód.. który też wymieniłem.
Ale ABS dalej nie działa..
Gasną kontrolki po przejściu testu, ale po przejechaniu paru lub paru set metrów zapalają się z powrotem. ABS nie działa w ogóle, nawet jak kontrolki nie świecą bo próbowałem.

Co teraz? Znajomy powiedział że komputer nie odczytuje z któregoś koła. Wyczyściłem więc wieńce z przodu, co niestety niczego nie zmieniło.
Nie mam pojęcia jak wyczyścić wieńce z tyłu.. Nie ma do nich w ogóle dostępu :/

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.


Byłem teraz zrobić mały test i....

Jak odłączę nowy czujnik to kontrolki oczywiście nie gasną ale ABS działa! Niestety tylko przez chwilę.. Po chwili znów przestaje działać. Odpalam auto od nowa i znów działa chwilę itd.

Dodam że odłączyłem lewy tył.
Napiszę jeszcze coś co mi się przypomniało.. podczas montażu nowego czujnika musiałem delikatnie oszlifować ten otwór w piaście w który wchodzi czujnik ponieważ nie chciał wejść. I delikatnie naruszyłem wieniec.. Nie wiem w jakim stopniu ale widać było przez dziurkę że dwa zęby się zaświeciły czyli starłem z nich rdzę ;) Przypuszczam że nie bardzo ucierpiały. Czy może tutaj leżeć przyczyna?
I dla czego na trzech pozostałych czujnikach ABS też się rozłącza? :/

A teraz odłączyłem lewy czujnik, a podłączyłem prawy i ABS nie działa od początku.. Odłączyłem też oba z tyłu i też nie działa ;)


Czekam na pomysły ;) Pozdrawiam.


Kolejna aktualizacja danych..
Właśnie wróciłem z garażu.. Zdemontowałem koło i czujnik. I przez otwór wyczyściłem (wyskrobałem) cały wieniec. Dodatkowo obniżyłem czujnik tak aby prawie dotykał wieńca.
Zrobiłem pomiar i jak kręcę kołem to odczyt zmienia się tylko o jakieś 2 Ohmy.. :/
Z ciekawości zrobiłem pomiar z drugiej strony i tam podczas obracania kołem pomiar zmienia się o ponad 20 Ohmów!! :/

Oczywiście ABS dalej nie działa..

Ktoś ma jakiś pomysł?

krismielec
11-11-2011, 22:03
Witam :)

Chciałem się pochwalić.. udało mi się uporać z czujnikiem od ABSu!

Ten chiński zamiennik który kupiłem okazał się 100% sprawny. Tylko trzeba było go odpowiednio ustawić, nie tak jak pozostałe tylko obróconego o 90*.
http://img502.imageshack.us/img502/8985/czujnik.jpg
Tak go zamontowałem i działa elegancko.
Jak by ktoś kiedyś potrzebował, jest to czujnik do modelu Forda Mondeo Kombi MK2 (1993-2000) tylny.

Pozdrawiam :)