PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Metaliczny dzwięk przy wjechaniu np.w dziure tylne koło i po chwili ustaje



ROMEO
08-08-2011, 08:04
wczoraj Podczas jazdy gdy wjade w wększą nierówność np dziura, to w tylnym kole takie mam wrażenie zaczyna coś szumić taki metaliczny dzwięk po przejechaniu paru kilometrów ustaje i jest cisza ok. gdy jade szybko cisza Jakie mogą być przyczyny czy to może być łożyskio tylne może coś innego poratujcie.... AAAA jak ewentualnie można sprawdzić czy są dobre to tylne łożysko jest jakiś spsób ..

Ar2rB
08-08-2011, 19:59
łożysko to raz, a dwa to zacisk któregoś z tylnych hamulców :-). I chyba nic innego tam takich objawów powodować nie powinno. Niestety tylne łozysko zakupuje się razem z całą piasta a to już ponad 300 zł za sztukę...

No chyba że coś odpadło i ociera ;-).

lukaswer1983
09-08-2011, 01:45
Może być łożysko ...ale ono charakterystycznie "buczy"i raczej ciągle...sprawdź mocowanie wydechu,i może jeszcze mocowanie linki od ręcznego(lubią się urywać)

ROMEO
09-08-2011, 10:50
dziś zrobie mały przgląd zobacze co i jak.sprawdze linke łożysko .Ale tak jak pisze kolega że łożysko by buczało cały czas .a może zaczyna dopiero się psuć...?

Mortal_Kombat
09-08-2011, 23:08
Wygląda że łożysko zaczyna padać

maxikacper5
10-08-2011, 11:16
A mi to wygląda na mocowanie linki od ręcznego. Sam tak miałem, te plastikowe zatrzaski lubią się urwać, ale kawałek drutu wystarczył, zamocowałem do wahacza:) I nastała cisza... nie licząc wywalonych poduszek tylnej belki oczywiście:)

---------- Post dodany o 10:16 ---------- Poprzedni post dodany o 09:58 ----------

U mnie ten dźwięk brzmiał tak jakbyś sobie linijkę położył na blacie tak żeby jeden koniec wystawał poza blat i za ten wystający koniec szarpnął:)

lukaswer1983
10-08-2011, 19:32
Wygląda że łożysko zaczyna padać
ale na jakiej podstawie stwierdzasz? :) wymieniałeś kiedyś ?

Podczas jazdy gdy wjade w wększą nierówność np dziura, to w tylnym kole takie mam wrażenie zaczyna coś szumić taki metaliczny dzwięk po przejechaniu paru kilometrów ustaje i jest cisza ok

to to łożysko ? ja raczej mówię że to nie łożysko...

ROMEO
10-08-2011, 21:31
No chłopaki szukałem szukałem i sam nic nie mogłem znaleść więc pojechałem jeszcze raz do stacji kontroli pojazdu i sprawdzał mi koła taką maszyną ona rozpędza koła do dużych prędkości iiii lewe tylne koło zaczeło tak wyć jak samolot odżótowy .Więc stwierdziliśmy że to jednak Łożysko tylne jakie zamówić macie jakieś swoje typy nara ...

sokoleokoo2
10-08-2011, 22:40
Witam,

Koledzy sprawa podobna, tylko z przodu MKIII przy najechaniu na dziurę (dużżżą) z przodu z prawej strony w kabinę tucze i słyszę jak wszystko w schowku lata, dźwięk jest sztuczny nie metaliczny.
Wymieniłem:
hamulce
przegub
łożysko podpory
sprężyny całe

nikt nie może nic znaleźć (ani mechaniki ani ja i teściu)a mnie tucze jak diabli nawet narzeczona słyszy, czyżby amorki (w środku) sprawność niby 56% czyżby cosik w środku tego jednego amora ? bo na partego to troszeczkę Buja ?

lukaswer1983
10-08-2011, 23:20
tylne koło zaczeło tak wyć jak samolot odżótowy

no to jest oznaka łożyska.Wymień ;)

---------- Post dodany o 20:20 ---------- Poprzedni post dodany o 20:17 ----------


sprężyny całe

wymieniłeś sprężyny amortyzatorów? czy jak?
sprawdź całego mc persona...może być rozwalone łożysko od góry albo co bardziej możliwe...poduszka amortyzatora...

tompiorko
10-08-2011, 23:46
Łożysko tylne jakie zamówić macie jakieś swoje typy nara ...

Ze względów finansowych ja bym brał piastę SKF-a. Taką też planowałem kupić do siebie, okazało się jednak że to wyząbkowana opona u mnie dawała czadu :(

ROMEO
11-08-2011, 09:03
Ze względów finansowych ja bym brał piastę SKF-a. Taką też planowałem kupić do siebie, okazało się jednak że to wyząbkowana opona u mnie dawała czadu
Dokładnie takie mi polecił mechanik zobacze ile kosztują. i wymieniam kupie te SKF { widziałem na allegro po ok. 350 z przesyłką..}teraz zobacze ile ksztują w hurtowni..

---------- Post dodany o 08:03 ---------- Poprzedni post dodany o 07:54 ----------


nikt nie może nic znaleźć (ani mechaniki ani ja i teściu)a mnie tucze jak diabli nawet narzeczona słyszy, czyżby amorki (w środku) sprawność niby 56% czyżby cosik w środku tego jednego amora ? bo na partego to troszeczkę Buja ?
Miałem podobną sprawe ale z lewej strony szukałem było leciuskie bicie iiiii opona była żle nałożona niby jest wyważona na maszynie ale jak podniosłem auto do góry i włączyłem 3 biek koła się toczyły i było widać lekkie bicie ,koło chodziło jak jajko leciutko i musiałem sciągać opone i przekładać na feldze i znalazł punkt i ok..{to było dziwne bo jak wyważałem prędzej było ok. ale wulkanizator mówił że to się zdarza przy alusach } czy tak jest niewiem.. Felga ok. byłem w szoku ..

sokoleokoo2
11-08-2011, 11:35
wymieniłeś sprężyny amortyzatorów? czy jak? sprawdź całego mc persona...może być rozwalone łożysko od góry albo co bardziej możliwe...poduszka amortyzatora...

Sprężyny całe, ktoś wymienił przed sprzedażą jeszcze jest nadruk, być może faktycznie coś w Mcphersonie (łożysko może, poduszka bo nic innego nie pozostaje) podjadę jeszcze tak jak kolega REMO radził do Opon Majstraniech wyważa i sprawdza co i jak, zwłaszcza że opony nowe, więc może coś w tym być, klocki i tarcze też nowe więc chyba zostaje opana, felga lub mcpherson. Pozdrawiam.

ROMEO
13-08-2011, 20:20
Dziś wymieniłem łożysko tylne wstawiłem SKF z przesyłką 335 zł wymiana no wzioł 50 zł niemógł odkręcić śrub mocujących mechanik miał problem musiał przyspawywać dodatkowe śruby żeby wykręcić ,stare łożysko jest w opłakanym stanie niemogłem nim nawet przekręcić normalny złom .
Już wszystko ok cocho i przyjemnie .nara....