PDA

Zobacz pełną wersję : [All] drgania na kierownicy



blackfly
08-08-2011, 15:24
Witam wszystkich:)

mam problem. co prawda nie w mondeo ale jest tu u was wielu specow wiec moze mi ktos podpowie co i jak.

na poczatku mialem drgania tylko w przedziale 100-130 ponizej i powyzej problemu nie bylo. teraz drgania mam od 100 do nieskonczonosci a przynajmniej do mojej bariery psychicznej:) zauwazylem jednak ze drgania sa po skrecie w prawo i wyprostowaniu kol, jak skrece w lewo to w zacznym stopniu sie zmniejszaja. jak podniose lewe kolo do gory to nie ma drgan do pierwszego luku. jak szybko zmienie kierunek jazdy to nic sie nie dzieje potrzebny jest dluzszy luk i nie musi byc z zawrotna predkoscia.

wymienilem:
-kola - na calkiem nowe tenzo R
-opony - najpierw goodyear eagle F1 jednak nadal bez efektu a ze wszyscy mowili ze to moga byc opony to zmienilem jeszcze 2 przednie na vredestein ultrac sessanta
- tarcze hamulcowe na ebc turbogroove i klocki redstuff
- cala lewa poloske z przegubem zewnetrznym
- oba przeguby wewnetrzne ori z aso
- amortyzatory z poduszkami na gwint teina ssm

mondziak2005
08-08-2011, 18:31
jedz do innej wulkanizacji zeby ci koła wywarzyli . na 99% to sa nie wywarzone. i moze jeszcze felga byc podbita

blackfly
08-08-2011, 18:49
mondziak napisalem ze kola to na milion procent nie sa. zmienilem felgi ktore byly ok na calkiem nowe, do tego 2 komplety opon kupilem. kola rpzekladalem z roznych innych samochodow i efekt byl taki ze u kolegi w tym samym samochodzie nic nie drgalo a u mnie drga wiec problem nie lezy po stronie kol tylko czegos innego. co wiecej kola wywazalem w 3 jak nie 4 roznych warsztatach facet zalozyl do wywazary, wlaczyl i mowi idealne i tak w 3 kolejnych warsztatach wiec watpie cos bylo nie tak.

dzis bylem jeszcze na szarpakach w innym SKP posprawdzali wszystko i nic nie wyszlo, okazalo sie ze znajomy tam pracuje wiec zbadal sprawe dokladnie. na lekko uniesionych kolach poszarpal, podotykal i mowi ze zadnego luzu nie ma.

mirekon
08-08-2011, 18:54
sprawdź łożyska przednich kół. u mnie drgania(dość delikatne) były powyżej 100 pojechałem na diagnostykę sprawdzić zawieszenie i się okazało że prawe łożysko pada.jeszcze nie wymieniłem ale wszystkie inne opcje(opony felgi amortyzatory itp.)sprawdzone i są ok.

blackfly
08-08-2011, 18:58
u mnie amortyzator nie ma zadnego znaczenia bo bo jest wahacz gorny i dolny, ale tez sa nowe. a lozyska nie maja zadnego luzu ani nie wydaja zadnych niepokojacych dzwiekow. dzis jeszcze jade do znajomego pozyczyc tarcze, zeby miec pewnosc ze to nie one. jak nie to bede sie staral kupic zwrotnice bo to i tak taniej wyjdzie niz zakup lozyska + wymiana a jesli sie okaze ze to nie to to moge ja dalej sprzedac.