PDA

Zobacz pełną wersję : Regulator obrotow biegu jalowego w V6



pdolar
08-02-2006, 13:22
Przymierzam sie do wyczyszczenia tego urzadzenia i zastanawia mnie uszczelka pod nim, jak sadzicie trzeba ja wymieniac? jesli tak to na jaka? ile to to moze kosztowac? A moze dorobic z czegos?

STraits
08-02-2006, 13:27
Uszczelka kosztuje 12 PLN. Numer FINIS : 6326728

pdolar
08-02-2006, 13:46
No to sprawa jasna, dzieki :bigok: Swoja droga koszt produkcji takiej uszczelki to pewnie 0.5zl

dave_go
08-02-2006, 14:58
Witaj,

mnie nie polecano czyszczenia zaworu wolnych obrotów tylko po prostu wymianę - i tak zrobiłem.
Wymiana z częściami (nowy zawór oryginalny + uszczelka) kosztowała 280 zł. Więc moim zdaniem nie warto - zwłaszcza że po jakimś czasie może się okazać że i tak będzie trzeba wymienić bo objawy powróciły np. zawisanie lub wolne opadanie obrotów.
Co do samej uszczelki to powinno się wymienić - moja po wyjęciu była nadpalona i krucha więc pękła na pół a sam zawór zasyfiony był na maxa.

Cena uszczelki tak jak prawi straits ok 15 zł :metal

Pozdrawiam wszystkich.

pdolar
08-02-2006, 17:45
Po ilu km zmieniales ten zawor? Miales jeszcze jakies objawy poza wymienionymi ?

dave_go
08-02-2006, 23:04
Mój Mondi ma przejechane ponad 200kkm. Sam przejechałem nim dopiero ok 2kkm. Nie sądzę żeby ten zawór był wczśniej wymieniany.

Objawy były następujące:
1. Podczas zmiany biegów dajmy na to z 3 na 4 obroty na ok 2 sekundy zawisają po czym opadają ale powoli
2. Zdarzało się też (zwłaszcza po rozgrzaniu silnika) że przy zmianie biegów obroty nie tylko zawisały ale nawet pięły się do góry o ok. 300 - 400 obr/min
3. Wolne opadanie obrotów przy zmianie biegów (słyszalne wycie silnika)

Na biegu jałowym było wszystko ok, obroty stabilne, nie falowały, palił bez najmniejszych problemów, nie gasł w czasie jazdy.

Szczerze mówiąc było coraz gorzej i coraz bardziej mnie to wkurzało -dlatego wymieniłem - objawy ustapiły :banan:

PS. Gdybym wiedział że wymana jest tak prosta sam bym to zrobił i zaoszczędził 30 złociszy :zly: