PDA

Zobacz pełną wersję : mkIII - stukot przy zasprzęglaniu



lukas1
18-04-2005, 00:40
Witam

Chcialbym zapytac forumowiczow, czy nie spotkali sie z nastepujacym zjawiskiem. Otoz podczas zasprzeglania (na biegach II i III) slychac stukot z okolic przedniego zawieszenia. Wydaje mi sie, ze przy szybszym puszczaniu sprzegla oraz gwaltowniejszym dodaniu gazu ten stukot jest silniejszy i lepiej slyszalny.
Czy to problem zbyt gwaltownego puszczania sprzegla, czy tez moge miec luzy w zawieszeniu? A moze to normalne przy sprzegle hydraulicznym?

Dziekuje za odpowiedz.
pozdr
Lukas

mpilzner
21-04-2005, 16:10
Witam
Otoz podczas zasprzeglania (na biegach II i III) slychac stukot z okolic przedniego zawieszenia.
Lukas

Cześc,

Chyba zauważyłem coś podobnego u mnie - przy zminay z II na III i z III na IV słychac lekkie "chrobotnięcie". Przy redukcji jakoś tego nie zaobserwowałem.

Czy masz skrzynie 6-cio biegową?
Czy coś już z tym wymyśliłeś?

NIby nie jest to jakieś uciązliwe, ale obawiam się tego, ze jest to syndrom jakiejś usterki, która wyjdzie po gwarancji;)

Pozdr
mpilzner

MietasM
21-04-2005, 21:53
Witam

Chcialbym zapytac forumowiczow, czy nie spotkali sie z nastepujacym zjawiskiem. Otoz podczas zasprzeglania (na biegach II i III) slychac stukot z okolic przedniego zawieszenia. Wydaje mi sie, ze przy szybszym puszczaniu sprzegla oraz gwaltowniejszym dodaniu gazu ten stukot jest silniejszy i lepiej slyszalny.
Czy to problem zbyt gwaltownego puszczania sprzegla, czy tez moge miec luzy w zawieszeniu? A moze to normalne przy sprzegle hydraulicznym?

Dziekuje za odpowiedz.
pozdr
Lukas

Podobno to luzy mechanizmu różnicowego. I (tradycyjnie) TTTM. ;)

krzys-68
21-04-2005, 22:20
Witam

Chcialbym zapytac forumowiczow, czy nie spotkali sie z nastepujacym zjawiskiem. Otoz podczas zasprzeglania (na biegach II i III) slychac stukot z okolic przedniego zawieszenia. Wydaje mi sie, ze przy szybszym puszczaniu sprzegla oraz gwaltowniejszym dodaniu gazu ten stukot jest silniejszy i lepiej slyszalny.
Czy to problem zbyt gwaltownego puszczania sprzegla, czy tez moge miec luzy w zawieszeniu? A moze to normalne przy sprzegle hydraulicznym?

Dziekuje za odpowiedz.
pozdr
LukasJa tak nie mam,tak wiec nie zawsze TTTM :bigok:

Podobno to luzy mechanizmu różnicowego. I (tradycyjnie) TTTM. ;)

lukas1
24-04-2005, 23:47
Czy masz skrzynie 6-cio biegową?
Czy coś już z tym wymyśliłeś?



Mam skrzynie 5-biegowa.
Bylem juz w serwisie, na gwarancji. Podobno mialem jakies niedokrecone elementy zawieszenia. Jezeli dobrze pamietam, to zdjeli mi amortyzator i sprezyne oraz zmontowali ponownie dokrecajac "odpowiednim momentem". Rzeczywiscie po tym zabiegu jest juz dobrze. Slysze tylko lekkie pukniecie, ale tylko przy zupelnej ciszy i szybkim puszczaniu sprzegla. Mysle, ze to juz musi byc cecha tego sprzegla, czyli TTTM.

pozdr