PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Magiel, pompa a może cu¶ innego...



Pekal
11-08-2011, 20:38
Mam, coraz bardziej denerwuj±ce, odgłosy tarcia przy skręcaniu kierownic± na postoju. W czasie jazdy na biegu jałowym (przy skręcaniu np na parkingu przy małej prędko¶ci) równiez ale dodatkowo obroty mi spadaj± do 500 i oczywi¶cie co za tym idzie szybko skacz± w górę (efekt falowania). Wydaje mi się, że wyżej wspomniane tarcie jest większę przy skręcie w prawo co może Wam też podsun±ć jakie¶ spostrzeżenia. Nie wiem czy to ma jakie¶ zanaczenie ale jaki¶ czas temu zauważyłem pęknięcie na pojemniku od płynu wspomagania...stan płynu ok, pojemnik zaklejony...może stary?

LEBOW
11-08-2011, 21:41
Na pocz±tek wymień płyn, litr starczy, po odkręceniu przewodów na chłodniczkę płyn zleci w 80 %, reszte trzeba wydmuchać najlepiej przez odkręcone przewody lub przek korekw zbiorniczku, z magla trzeba kiera kilka razy powajchować aby tłok wypchn±ł płyn jednym z przewodów wła¶nie na chłodniczkę..
Szukałem trochę na forum i jako¶ nie mogę znaleĽć czy w mondełach pompy wspomagania maj± jaki¶ filterek ???
, wiem z autopsji że z innych marek pompy s± wyposażone w filtr blaszany siatkowy na zaworze przelewowym w pompie, potrafi sie on tak zasmarkać syfem ze nie widać czy to filtr czy jaka¶ podkładka, ma on kształt naparstka i w całym jego wnętrzu lubi zgromadzić sie syf z układu, piach opiłki itd....

jakub_wr
12-08-2011, 15:55
Odgłosy tarcia mog± być przyczyn± usterki pompy wspomagania lub faktycznie tego zbiorniczka. Jak powietrze przedostaje się do układu i miesza z płynem to pompa pompuje wła¶nie tak± mieszankę - pracuje gło¶no i jest kłopot ze skręcaniem. Pokręć trochę kierownic± na chodzie lub zrób kawałek drogi - zerknij do zbiorniczka czy nie ma piany. Te odgłosy najbardziej byłoby czuć na maksymalnym skręcie. W mondkach bardzo często puszcza uszczelka w pompie.