PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] dalej mokro na podłodze od pasażera



maciupa
11-08-2011, 20:40
Koledzy i Koleżanki dalej mam mokro od strony pasażera, dalej cieknie po tych ulewach mam wymieniony filt pylkowy kabinowy zaklejony silikonem wokól obudowy nie wiem nie mam pomysłu jak i skąd to leci pomóżcie

kusiciel3
11-08-2011, 21:19
Albo dalej to samo . albo gdzieś uszczelka drzwi a bardzo prawdopodobne że masz zatkane kanały wewnątrz drzwi .... są od spodu takie trzy otwory i muszą być drożne , w przeciwnym razie woda , która przeleci przez parapet nie ma którędy uciec i pomyka do wnętrza poprzez boczek tapicerki na drzwiach ... jesli to jest przyczyna no to przetkanie drutem wiele nie pomoże , bo syfu w srodku nadal bedzie dużo ... trzeba wtedy zdjąć boczek i wyczyścić wszystko ładniuchno .

Pekal
11-08-2011, 21:28
Nie dawno miałem podobną akcję. Kiedy padał deszcz miałem od czasu do czasu trochę wody na dywaniku (gumowym) od strony pasażera. Olałem wstępnie temat myśląc, że kiedyś się tym zajmę. Dopiero kiedy włączając dmuchawę któregoś poranka po deszczu poszedł mi dym z kratek pomyślałem że trzeba zajrzec. W moim przypadku był to obluzowany element plastikowy który odprowadza wodę z podszybia (3 małe otwory) w stronę nadkola. Obluzował się i wpadł do rynienki i ulokował się pod filtrem kabinowym. Woda zamiast odpływać w stronę nadkola dostawała się przez filtr kabinowy i koło dmuchawy do wnętrza. W czasie pewnej ulewy miałem kałuże w aucie - masakra. Skończyło się na zmoczonym silniku dmuchawy, zjaranym rezystorze (własnie muszę go zamówić :)). Zdejmij podszybie i sprawdz czy ten plastikowy element w kształcie małej może 10 cm prostokątnej rurki (nie potrafię dokładniej tego opisać) nie poluzował się i leży sobie gdzieś luzem. Pozdrawiam

maciupa
11-08-2011, 22:25
jak dziury znaleźć tzw kanały wewnątrz dzwi jak do tego sie zabrac??

---------- Post dodany o 21:25 ---------- Poprzedni post dodany o 21:12 ----------

dodam ze od dołu gdzieś wchodzi mi woda nie od gory kapie

Bartek
11-08-2011, 22:48
jak dziury znaleźć tzw kanały wewnątrz dzwi jak do tego sie zabrac??

Otwórz drzwi i spójrz pod nie. Tam są te otwory.

jarros
12-08-2011, 02:20
Miałem podobny problem. Tzn. gromadziła się woda pod dywanikiem gumowym pasażera (wykładzina wyciszająca cała mokra).
Uszczelniłem obudowę filtra przeciwpyłkowego (w/g zaleceń kolegów z forum). Odkręciłem prawy błotnik w poszukiwaniu tegoż przecieku!!
Wylałem na auto chyba hektolitry wody, żeby zobaczyć, gdzie cieknie (widać było jak woda sobie płynie do kabiny).
Jak się później okazało, w prawym dolnym rogu odkleiła się przednia szyba!!!!
Uszczelniłem klejem do szyb! I od tego momentu odpukać spokój!!!!
Proponuję, użyć wody w celu wykrycia przecieku!! :)
To chyba będzie najlepszy sposób!!!!

Powodzenia

kilus89
12-08-2011, 22:21
Kanaliki droźne i uszczelki w drzwiach Kolego ja miałem tak samo ;/
zrobiłem to wszystko i jest oki :D
Jak będziesz zaciekawiony to mogę Ci opisać jak to zrobiłem i zabezpieczyłem na przyszłość :D
Ale ostrzegam kilka dni roboty miałem przy tym ale efekt kolosalny między tym co było a jest :D

---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post dodany o 21:20 ----------

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/72067-Ci%C4%99kn%C4%85cy-szyberdach?highlight=kilus89

maciupa
12-08-2011, 22:47
kolego opisz jak to robiłeś chetnie porobie zeby było dobrze

kilus89
13-08-2011, 01:12
U siebie zrobiłem kapitalkę ,że tak powiem zacząłem od wymontowania foteli kanapy do wymontowania kanapy musisz mieć imbusy gwiazdkowe (dokładnie imbus gwiazdkowy 40) i podsufitki póżniej wymontowałem wykładzinę i wyciszenie z przodu od pasażera była przegnita więc ją wyrzuciłem i w tym miejscu dałem taką gąbkę z folią ale to sam koniec jak składałem mondka podsufitka i wykładzina poszły do prania prałem je morsem bardzo ładnie wyszło a wyciszenie do szuszarni odrazu (kilka dni schło) i poodkręcałem wszystkie plastiki posprawdzałem kanaliki drożne jak odprowadzają wodę 1 był zaje.. i przepchałem go drutem i sprawdziłem jak odprowadza wodę wlewając do wężyka wodę a drugi zapchałem przy renowacji progów to wyciągnęłem go wziąłem taki długi śrubokręt młotek śrubokręt włożyłem w dziurę co chwodził wężyk młotkiem uderzyłem w głowę śrubokrętu i zrobił się odpływ w progu i sprawdziłem go wlewająć wodę do wężyka i ładnie wodę odprowadzało. Póżniej pościągałem uszczelki z drzwi od środka i zobaczyłem ,że tam też przecieka przetarłem papierem ściernym 36 grubo ziarnisty owinięty na takiej gąbce do tarcia ,żeby gąbka dłużej pożyła odtłuściłem birolem i pomalowałem podkładem na rdzę , gołą podłogę w nie ,których miejscach musiałem przetrzeć i cała odtłuściłem, wymalowałem podkładem na rdzę i 2 doby schła w dzień jak była ładna pogoda to otwierałem szyber ,żeby trochę się auto przewietrzyło jak nie padało :) uszczelki póżniej tak spowrotem wpiąłęm ale jutro będę je kleił :) Ale tak jest suchutko :D
Jak coś to możesz pisać na gg Kolego :)

---------- Post dodany o 00:12 ---------- Poprzedni post dodany o 00:06 ----------

Kanaliki drożne mam przy rogach szyberdachu Kolego :) Polecam książkę Mondeo Sam naprawiam samochód :) Mogę Ci wysłać na maila :)
Mam akurat do mk1 :) do mk2 spotkałem kiedyś ebooka online :)

maciupa
15-08-2011, 23:59
dziekuje kolego za pomoc

kilus89
16-08-2011, 00:06
Proszę Bardzo jak coś więcej to możesz również pisać na priv albo na gg Kolego :)

---------- Post dodany o 23:06 ---------- Poprzedni post dodany o 23:04 ----------

Jak chcesz to mogę Ci podać mój nr gg :)

majuDJ
16-07-2015, 13:08
Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i zaraz lakiem w wiedzy o Fordach. Mam służbowe Mondeo kombi Mk4 z 2008r 2.0TDCI 140KM i mam mokro z przodu od strony pasażera. Najbardziej jest mokro przy tunelu środkowym od strony grodzi silnikowej. Co to może być? Wszystkie filtry ostatnio były wymieniane.

kilus89
16-07-2015, 13:37
u mnie w mk3 było mokro u nóg pasażera bo puściła uszczelka od filtru kabinowego wymieniłem filtr na boscha węglowy co ma wystarczyć na 150 tys km a uszczelkę zrobiłem sam na silikon sanitarny tam ten stary filtr to był jeszcze z salonu.