PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Drgania przy prędkości pow. 100km/h



Pawrat
12-08-2011, 00:15
Witam, mam problem z drganiami przy prędkościach pow. 100km/h. Koła wyważałem dwukrotnie i nie dało to zbyt dużo. W związku z tym mam pytanie. Czy dobrze wyważone koło może dawać taki efekt( np. krzywa felga, skrzywiona opona), czy przyczyny trzeba szukać gdzieś w zawieszeniu?

Bartek
12-08-2011, 00:18
Czy dobrze wyważone koło może dawać taki efekt

Przy wyważaniu jakby coś było nie tak,to by się to stwierdziło właśnie podczas tego wyważania. Opony jakiej marki masz i jakie są stare?

Pawrat
12-08-2011, 00:32
Michelin energysaver 195/60/15 zdaje się, że z 2008 najdalej z 2007

Bartek
12-08-2011, 00:40
Weź podnieś koło z jednej i drugiej strony i zobacz czy nie ma luzów. W sensie na lewarek żeby koło wisiało.

Petroholic
12-08-2011, 08:53
do sprawdzenia:

- płaszczyzny piast i tarcz (rdza)
- stan tarcz (rdza na wentylatorach, skrzywienia)
- stan zawieszenia (sworznie zwrotnic, tuleje wahaczy)
- stan ukł. kierowniczego (końcówki, luzy na maglu)
- jeżeli koła były wywarzone dobrze to tylko płaszczyzna przylegania do sprawdzenia (rdza przy stalówkach, lub utlenione alu... i ewentualnie stan gumy po rozgrzaniu czy się nie robi kartofel)
- jeżeli żadne z powyższych nie da rezultatu - półosie napędowe (stan przegubów) oraz osiowość zespołu silnik/skrzynia bo jeśli jest skoszony to też czasami bije w kierownice...

a tak z innej beczki - temat już był wałkowany 100 razy... szukajka twoim przyjacielem :)

artax
12-08-2011, 11:57
przegub wewnętrzny,łożysko podpory półosi...
pzdr

Pawrat
12-08-2011, 22:52
a tak z innej beczki - temat już był wałkowany 100 razy... szukajka twoim przyjacielem

Fakt może za nadto się pospieszyłem;)


półosie napędowe (stan przegubów) oraz osiowość zespołu silnik/skrzynia bo jeśli jest skoszony to też czasami bije w kierownice...
I tu może być problem bo bankowo mam tam luzy które odczuwam przy jeździe ( takie szarpanie przy hamowaniu silnikiem a następnie po dodaniu gazu +głuchy dźwięk uderzenia metalu o metal)

Petroholic
13-08-2011, 15:34
I tu może być problem bo bankowo mam tam luzy które odczuwam przy jeździe (takie szarpanie przy hamowaniu silnikiem, a następnie po dodaniu gazu +głuchy dźwięk uderzenia metalu o metal)

no to poduchy luźne do wymiany i ustawić motor dobrze :) powinno pomóc... jak masz luzy na poduchach i silnik się kosi ze skrzynia to możesz kombinować ile chcesz i tak się bicia nie pozbędziesz... zacznij od tego...

Pawrat
26-08-2011, 22:45
no to poduchy luźne do wymiany
Faktycznie to może być przyczyna. Rozumiem, że poduszki są cztery: pod skrzynią, z przodu skrzyni, obok zbiorniczka wyrównawczego i jakaś po stronie grodzi czy tak? I następne pytanie czy trzeba wymieniać je razem z "łapami", czy można same wkłady gdzieś kupić? I które mają być koniecznie oryginalne a które nie?

Pawrat
14-09-2011, 22:40
Z wielkim bólem serca wracam do tematu:( poduszki są dobre, w zawieszeniu brak luzów .Więc co to :ass: może być???

lukpiecz
15-09-2011, 14:43
u mnie po wymianie łozyska przedniego (lewego) ustało :)

Pawrat
16-09-2011, 01:29
u mnie po wymianie łozyska przedniego (lewego) ustało

Ale u mnie nie ma luzów na kołach i nic nie huczy. Czy u Ciebie też nie było tych klasycznych objawów? Powoli się skłaniam ku teorii iż jest to wina którejś półośki. Ale co dokładnie?:glupi: Ciężko by było zacząć od przegubów i wymieniać wszystko jak leci bo koszt tej operacji byłby nie do przyjęcia.

sosnowicz
16-09-2011, 06:01
Jeszcze taki szczegół: jak masz nie oryginalne felgi aluminiowe, to trzeba sprawdzić, czy na szpilkach nie ma takich podkładek przytrzymujących tarcze. Nie będę pisał dlaczego - było wiele razy na forum. Znam człowieka, który dłuuuugo zmagał się z "biciem" kół (w Mondeo III), wymienił całe zawieszenie i popłynął nieźle na kasie, aż do tego właśnie doszedł.

Pawrat
16-09-2011, 21:25
jak masz nie oryginalne felgi aluminiowe
Fajnie by było. Niestety u mnie są oryginalne stalówki.

kuba 82
16-09-2011, 21:53
u mnie bylo:
1-telepanie budy
2-metaliczny stuk przy zmianie biegu
3-szarpanie przy redukcji biegow
DIAGNOZA pkt 1-padnieta podpora;pkt2,3 padniety przegow wew na prawej polosi

Pawrat
16-09-2011, 23:19
1-padnieta podpora
Biorę to pod uwagę. Być może wymienię ją w poniedziałek.


2,3 padniety przegow wew na prawej polosi

Jak go wymieniłeś? Czy jest zespolony z półosią i trzeba wymieniać całość?

kuba 82
17-09-2011, 16:02
kupilem od kolegi TONGO cala poloske, przegoby jaknajbardziej wymienne. poszukaj w dziale sprzedam moze ktos bedzie mial poloske na zbyciu,jak szukalem swojej to ktos z forum pisal ze pasuje tez od 2,5 v6

hunterPL
17-09-2011, 18:11
Witam, u mnie nie ma telepania przy szybkiej jeżdzie natomiast jest przy hamowaniu. Gdy jadę powyżej tych powiedzmy 50km/h to przy hamowaniu samochód delikatnie ściąga mi na lewo. Im wyższa prędkość i mocniejsze hamowanie tym bardziej. Co może być przyczyną?
Były właściciel powiedział mi, że w wulkanizacji stwierdzili iż felga jest jakaś zagięta czy krzywa i trzeba kupić nową albo sprawną używaną.

Czy rzeczywiście przyczyną może być jedna z felg? Miał ktoś już taki przypadek? Jestem w stanie kupić nową felgę, jednak wolałbym nie narażać się na koszt jeśli przyczyna jest całkiem inna. Co sądzicie?

Dodam jeszcze, że przy takim hamowaniu z większych predkości słychać jakby jakieś telepanie. Jakby koło miało luz, było nie dokręcone.

kuba 82
17-09-2011, 20:38
Dodam jeszcze, że przy takim hamowaniu z większych predkości słychać jakby jakieś telepanie. Jakby koło miało luz, było nie dokręcone.

to wyglada na krzywa tarcze hamulcowa

MrDarecki
18-09-2011, 15:45
Kolego HunterPL jak Byś uściślił w profilu jakie masz auto to byłoby miło bo że Mondeo to się domyślamy.


to wyglada na krzywa tarcze hamulcowa

U mnie jest podobnie a wymieniałem tarcze + klocki jakieś 3000km tak więc problemu szukam gdzie indziej...

kuba 82
18-09-2011, 16:01
wiec moze tuleje wachacza?

MrDarecki
18-09-2011, 16:10
no i właśnie tu padły podejrzenia... ale jeszcze nic nie sprawdzone...

hunterPL
18-09-2011, 16:26
U mnie jest podobnie a wymieniałem tarcze + klocki jakieś 3000km tak więc problemu szukam gdzie indziej...

Także i nad tym myślałem jednak wolałem się upewnić. Poprzedni właściciel twierdził i okazał paragony że przedni układ hamulcowy wymieniał w czerwcu. Powiedział, że to wina krzywej felgi, jednak skoro tak to czemu ściąganie wystepuje tylko przy hamowaniu z większych prędkości;> Przy niskich jest ok i nic nie słychać, nic się nie dzieje:/

kuba 82
18-09-2011, 18:28
latwo wykluczyc felge, po prostu zamien je miejscami i bedzie wiadomo.paragony paragonami , ale ciekawe co on tam wcisnal za czesci? moze jakas chinke dał?

maciek666157
18-09-2011, 20:05
Felga tez moze byc.Jak wpadlem w dziure(duza)to dopiero po 130 zaczynalo trzepac.Przy hamowaniu takze.

Pawrat
19-09-2011, 00:35
Postanowiłem wymienić kompletną półoś. Czy ktoś z szacownego grona mógłby podpowiedzieć jakiej firmy Półoś jest godna rozważenia? A tu kilka linków:http://allegro.pl/polos-ford-mondeo-i-mondeo-ii-prawa-nowa-i1825327921. html http://allegro.pl/polos-napedowa-gsp-ford-mondeo-1-8-2-0-2-5-i1820947756.html http://allegro.pl/polos-ford-mondeo-i-ii-lewa-nowa-gwarancja-i1823503212.html

kuba 82
19-09-2011, 14:23
jezeli masz pewnosc ze to polos to ok, pierwszy link nie dziala, pozostale dwa to lewe krotkie poloski a tobie potrzebna prawa ktora jest dluzsza np taka http://moto.allegro.pl/polos-ford-mondeo-mk2-96-2000-1-8td-dluga-i1781018356.html drgania powoduje zuzyte lozysko podpory, jak znajde czas to zrobie male testy w celu weryfikacji czy da sie samo lozysko wymienic

Pawrat
22-09-2011, 01:28
pozostale dwa to lewe krotkie poloski a tobie potrzebna prawa ktora jest dluzsza
Wiem:) chodziło tu tylko o firmę półosi ot takie poglądowe aukcje;) Co do łożyska to czy da się wielokrotnie wkładać półoś w to samo łożysko tj. wkładam łożysko na starą półoś a za jakiś czas wymieniam półoś na nową i korzystam z tego samego łożyska? A oto łożysko które kupiłem: http://ford.sklep.pl/pl,product,320314,lozysko,podpory,polosi.html

kuba 82
22-09-2011, 17:05
kolego ja kupilem dwie uzywane od kolegi z forum, takze co do firmy nie pomoge.skoro lozysko wystepuje jako czesc zamienna to mysle ze jak poloska nawali to mozna je zdjac i zalozyc na druga

Pawrat
23-09-2011, 02:02
I po robocie :) Po całodziennych zmaganiach udało mi się złożyć do kupy całe autko. Półoś kupiłem nową, beż wałka pośredniego. Łożysko które kupiłem (link w poprzednim poście) jest krótko mówiąc do bani więc odradzam ten zakup. Zamiast założyć, dokręcić i się cieszyć to musiałem nawiercać nowe otwory bo te co były nie pasowały. Jutro postaram się napisać czy całodzienne dłubanie odniosło pożądany skutek.

hunterPL
23-09-2011, 17:37
Felga tez moze byc.Jak wpadlem w dziure(duza)to dopiero po 130 zaczynalo trzepac.Przy hamowaniu takze.

Felgę wykluczam raczej. Zamieniłem koła i to samo. Na chwile nawet założyłem nawet zimówki na przód, przejechałem kawałek i dalej to samo. W czasie hamowania tłuczenie z przodu a przy większych prędkościach bardzo delikatne sciąganie:/ Hamulce chyba też nie bo coś tłucze przy hamowaniu.
Czyżby te tuleje wachacza?

kuba 82
23-09-2011, 18:25
pawrat ile dales pln-ów za poloske? jaka firma? daj znac jak sie spisuja po ilus tam kilometrach, pytam z czystej ciekawosci

Pawrat
24-09-2011, 00:19
pawrat ile dales pln-ów za poloske? W sumie z przesyłką 295zł


jaka firma Driveshaftparts - Nie mam pojęcia co to za firma


daj znac jak sie spisuja po ilus tam kilometrach Jak do tej pory spisuje się dobrze, tak samo dobrze jak stara:wall:
Zaczynam już wychodzić z siebie. Kupa kasy kupa sił i pracy, i co? I wiosło! Jeśli chodzi o wibracje nic się nie zmieniło:ass:. Co jeszcze może dawać taki efekt? Gdzie jeszcze szukać przyczyny drgań?

kuba 82
24-09-2011, 14:53
musiałem nawiercać nowe otwory bo te co były nie pasowały.
cos czuje ze poprostu lozysko nie jest teraz w jednej osi z poloska, ale dziwi mnie fakt ze lozysko nie pasowalo

Pawrat
24-09-2011, 21:30
cos czuje ze poprostu lozysko nie jest teraz w jednej osi z poloska Myślę że gdyby tak było, to zmieniło by się coś na gorsze albo na lepsze ale by się zmieniło.


ale dziwi mnie fakt ze lozysko nie pasowalo Mnie też to zdziwiło. Zakładałem je tak samo jak było stare ale otwory były inaczej. Myślę,że nie zakłada się go odwrotnie niż to stare (ford). Nie mam już pomysłów biorę się za tuleje wahaczy.

cygan786
25-09-2011, 18:48
Sama wymiana tarcz może nie poprawić komfortu jazdy spowodowanego biciem przy hamowaniu.Nie dam sobie włosa wyrwać że nowe tarcze są 100 % proste,a i nie tylko tarcze się krzywią-piasta również.Przy montażu nowej tarczy należy zmierzyć bicie i jeżeli jest spróbować obrócić tarcze względem piasty i ponownie zmierzyć bicie do momentu kiedy zakres bicia zmieści się w normie. to da 100% pewności że zmontowane elementy są idealnie spasowane.

Pawrat
26-09-2011, 16:00
Witam, przed pakowaniem kolejnej kasy w autko postanowiłem zrobić sobie taki test: podniosłem samochód tak aby koła pędne były w powietrzu "rozpędziłem" auto do prędkości w której występują drgania (ale przyspieszenie:wow2:) i diagnoza z układem napędowym potwierdziła się! Więc co dalej? Lewa półoś? Dochodziły stamtąd niepokojące dźwięki i drgania występowały bardziej po lewej stronie. Jak już pisałem wcześniej wyjąłem z samochodu całkiem sprawną prawą półoś i w związku z tym mam pytanie. Czy może ona posłużyć jako dawca części (pomijając oczywiście kielich przegubu wewnętrznego i wałek) ?

pupek86
26-09-2011, 20:57
2-metaliczny stuk przy zmianie biegu

kurczaki, u mnie to samo jest :(

wyczytałem że może to być wina tylnej poduszki skrzyni biegów (u mnie już jej prawie nie ma, a dokładnie wkładu)

mam nadzieję że to to.

btw: jakie jeszcze objawy dale uwalony przegub?

Pawrat
15-10-2011, 19:30
A więc wymieniłem lewą półoś i tak jak w poprzednim przypadku nie dało to większych efektów, no może poza brakiem szarpania przy hamowaniu silnikiem. Natomiast zauważyłem inną rzecz a mianowicie delikatne stukanie jakby kamyk w oponie cały czas po prawej stronie być może też buczenie (nie wiem czy to nie wyobraźnia) Co dalej? Łożysko piasty?

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:19 ----------


ale dziwi mnie fakt ze lozysko nie pasowalo Szukając łożyska piasty zahaczyłem o łożysko podpory półosi i różnica między oryginalnym a zamiennikiem jest taka, że są zrobione jak gdyby odwrotnie.
zamiennik:http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Lozysko-podpory-polosi-FO-31792/1409
oryginał:http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Lozysko-podpory-polosi-FORD/1379

kuba 82
15-10-2011, 21:03
jakie jeszcze objawy dale uwalony przegub? u mnie nawalal wewnetrzny, czym sie objawia?w czasie jazdy grzechocze glosnisj niz silnik :hehe: i luz jest wyczuwalny na przegubie, ja podnosilem auto i szarpalem dosyc mocno za poloske i bylo czuc luzy

MrDarecki
16-10-2011, 10:44
U mnie w końcu wyszło na powichrowane tarcze :wall: przejechałem na nich ok 4000 i :ass:. Na pewno będe reklamował bo jakoś nie przypominam sobie abym je zgrzał zaraz po założeniu czy też wjechał w jakąś kałuże...

pupek86
16-10-2011, 11:13
U mnie w końcu wyszło na powichrowane tarcze :wall: przejechałem na nich ok 4000 i :ass:. Na pewno będe reklamował bo jakoś nie przypominam sobie abym je zgrzał zaraz po założeniu czy też wjechał w jakąś kałuże...

rozumiem że przed założeniem nowych piasta było dokładnie oczyszczona? bo jak zalegała tam rdza to mogło pokrzywić tarczę i kaplica.

MrDarecki
16-10-2011, 11:45
rozumiem że przed założeniem nowych piasta było dokładnie oczyszczona?
zdecydowanie tak...

pupek86
16-10-2011, 11:47
a jakie tarcze? chodzi o firmę.

u mnie ok 1000 km temu założone tarcze i klocki ATE i jest (odpukać) elegancko. czas jeszcze na wymianę cylinderka z tyłu bo się poci.

MrDarecki
16-10-2011, 11:51
TRW...

i też muszę zajrzeć do tylnego zacisku...