PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dzwięk podczas skręcania kół ??



Mortal_Kombat
15-08-2011, 16:48
Podczas kręcenia kierownicą w miejscu słyszę dźwięk jakby metal tarł o metal, dobiega jakby z zewnątrz auta. Jaka może być tego przyczyna?

dzimi75
15-08-2011, 17:37
Moze pompa wspomagania nie domaga już.

Mortal_Kombat
15-08-2011, 20:15
Jak ją sprawdzić?

Mortal_Kombat
16-08-2011, 20:50
Poczytałem o objawach uszkodzonej pompy wspomagania, że często pojawia się jakby szum przy kręceniu kierownicą i bywa że ciężej się kręci . U mnie nie ma szumu, ale jakby coś tarło i jest to taki przerywany dźwięk jakby coś przeskakiwało, więc jakoś to mi nie pasuje.

Mavv
16-08-2011, 21:35
Jedynie nie pasuje mi pisk - reszta objawów mogłaby wskazywać na łożysko kolumny McPerhsona. Z tego, co piszesz, to łożyska igiełkowe mogą już być totalnie zatarte. W Fordzie nie miałem z tym problemów, ale piszę z doświadczenia z Uno.

Mortal_Kombat
17-08-2011, 00:07
Pisku nie ma tylko tak jak opisywałem,
jakby metal tarł o metal chyba że źle to opisuję. Czy jest możliwość sprawdzenie tego łożyska bez wyjmowania kolumny.

mateusz2920
17-08-2011, 00:43
Może już po prostu przeguby odmawiają posłuszeństwa.

Mortal_Kombat
17-08-2011, 17:02
Ale przy przegubie chyba podczas jazdy przy skręconych kołach i dodaniu gazu był by hałas, u mnie jak skręcę i tak trzymam to żadne dźwięki się nie pojawiają. Tylko na postoju coś słychać.

Mavv
17-08-2011, 20:36
Dokładnie - jak przegub zaczyna padać, to zaczynają się rytmiczne stuki przy skręconych kołach. Im większe zużycie tym głośniejsze i wyraźniejsze stuki. Definitywny koniec przegubów to jak ten dźwięk jest już słyszalny podczas jazdy na prostych kołach.


Czy jest możliwość sprawdzenie tego łożyska bez wyjmowania kolumny.

Raczej nie da się. W Uniaku (moje pierwsze auto - wszystko było dla mnie nowe) pojechałem na stację, żeby pomogli mi znaleźć te odgłosy. Wzięli auto na szarpaki, oglądali, kręcili wszytskim i wskazali właśnie na łożyska kolumny. Kupiłem ściągacze do sprężyn, wymontowałem kolumnę i rozebrałem łożysko. Okazało się być zasyfiałe i zużyte. Po wymianie odgłosy zniknęły, jak ręką odjął.

Mortal_Kombat
18-08-2011, 00:25
Podczas jazdy nic nie słychać, czy to ze skręconymi kołami, czy prosto, więc przeguby odpuszczam. Poszukałem informacji na temat tych łożysk i ktoś pisał, że przy zużytych po chwyceniu za sprężynę, podczas gdy druga osoba kręci kierownicą, powinno się wyczuć przeskakiwanie na sprężynach. Jutro to sprawdzę i dam znać.

Jendrekmak
18-08-2011, 00:39
sprawdź też same sprężyny czy nie są pęknięte u góry przy łożysku. niestety w mondku często pękają i wtedy też mogą być takie odgłosy. wystarczy spojrzeć na końcówki sprężyn. jeśli są ostre lub nieregularnie wyszczerbione to znaczy, że pękły bo normalnie są równo obcięte w poprzek pręta, z którego są wykonane

Pekal
18-08-2011, 00:51
Podpinam się ponieważ mam ten sam problem. Przy skręconych kołach jadąc b.wolno na parkingu słyszę tarcie, jakby metal tarł o metal. To zjawisko systematycznie się nasila. Przeglądałem parę postów i od zapowietrzonego płynu, po walniętą pompę aż na końcu magiel. Jak mogę sprawdzić czy to rzeczywiście w 100% pompa? bo magla wolałbym nie brac pod uwagę :)

Pekal
18-08-2011, 22:03
Zasugerowałem się tym co piszecie i sprawdziłem pompę wspomagania a dokładnie czy płyn się nie zapowietrza podczas kręcenia kierownicą na postoju. Nic takiego nie zaobserwowałem a w dodatku w czasie postoju nie słyszę tego tarcia. Czy to by skazywało że pompa jest ok. Zrobiłem powolną rundkę na parkingu i podczas mocnego skręcania w trakcie powolnej jazdy tarcie nasila się wraz z kątem skrętu kół. Jeżeli to nie pompa to co? Proszę o sugestie

Mortal_Kombat
19-08-2011, 00:59
Sprawa dziwnych dźwięków wyjaśniona, prawe łożysko jest kaput, podczas kręcenia kierownicą na sprężynie czuć jakby coś przeskakiwało. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pekal może też u ciebie jest problem z łożyskami, sprawdzałeś.

Pekal
23-08-2011, 23:38
Nie ale sprawdzę to...dzieki