PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] dudni w kole



Wojt-tg
15-08-2011, 22:28
siema chłopy jak zwykle w czasie trasy na urlop,coś mi zawsze się zdarzy.Mianowicie jade sobie,a tu nagle coś mi zaczyna buczeć w kole. Co sprawdzić i jak to zrobić żeby było dobrze,bo musze wrócić 1000km do domu

Globi
16-08-2011, 03:47
Buczenie to może być łożysko, z tego co pamiętam w warunkach polowych koledzy z forum proponowali zdjąć koło przy którym jest buczenie i pokręcić łożyskiem, jak nie chodzi gładko i w miarę lekko to prawdopodobnie masz winnego. Jeśli to jest łożysko to równie dobrze możesz nalatać jeszcze ładnych kilka setek czy kkm, albo kilka. Choć skłaniam się ku większej ilości - ja na buczącym łożysku z tyłu nalatałem z 6 kkm zanim mnie buczenie doprowadzało do nerwicy (buczało już tak od 60 km/h). Choć z drugiej strony znajomy rocznym samochodem bardzo dobrej marki usłyszał buczenie, zjechał do serwisu (był kilka km od niego akurat) i się okazało że nowe łożysko dostało niezłej agonii i kółko mogło go wyprzedzić. Sprawdź, pokręć, nie bój się na zapas ;) Zobaczymy co koledzy z forum jeszcze na ten temat powiedzą - ja specjalistą nie jestem ;)

---------- Post dodany o 02:47 ---------- Poprzedni post dodany o 02:45 ----------

A tak jeszcze z innych pomysłów - nie masz przypadkiem opon typu RunFlat? Może przebiłeś ;)

Wojt-tg
16-08-2011, 18:25
raczej łożysko siadło,jade jutro do speca to zobaczymy

Globi
19-08-2011, 23:55
I jak tam z tym kołem? Da radę wrócić z wakacji?

ROMEO
20-08-2011, 12:11
Jeżeli buczy ci łożysko to proponowałbym ci wymienić ja ostatnio wymieniałem z tyłu w lewym tylnym kole zrobiłem na tym złym łożyskiem ok 200 km , ale mechanik powiedział że jeszcze troche i mogło by misie nawt koło wyrwać taki był jusz luz także niepolecam.. jazdy ze złym łożyskiem ,,,, założyłem SKF łożysko można kupić na allegro już z przesyłką kurierska za 335 zł. kupiłem i nadrugi dzień było jusz u mnie , i cisza ..