PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Podciąga pedał gazu, czasem blokuje i mryga ASR podczas przy jeździe. O co chodzi?



mateusz_513
16-08-2011, 21:53
Witam drodzy Koledzy :)

Mam taki problemik/pytanko... Otóż, w moim mondku ostatnio dzieje sie coś takiego kiedy jade średnio 80km/h i jade po dołach czasem podciąga mi pedał gazu do dołu na chwilę. Po drugie dziś mi się przydarzyło, że podczas jazdy nagle pedał gazu miał opór tak jakby był już do deski dociśnięty ale to tak tylko na sekundkę.

Co to może być? Coś poważnego? Dodam jeszcze, że jak to się dzieję z tym podciąganiem pedału zaczyna mi mrygać w tym czasie kontrolka ASR anty boksowaniu kół.

Z góry dzięki za odpowiedź. Jak coś nie udało mi się znaleść coś takiego na forum.

dream
16-08-2011, 22:41
nagle pedał gazu miał opór tak jakby był już do deski dociśnięty


sam sobie odpowiedziałeś



Dodam jeszcze, że jak to się dzieję z tym podciąganiem pedału zaczyna mi mrygać w tym czasie kontrolka ASR anty boksowaniu kół

jasiugm
16-08-2011, 22:52
Może czujnik abs siada? Chyba z niego asr czerpie sygnał o buksowaniu o ile się nie myle?

dream
16-08-2011, 22:53
Chyba z niego asr czerpie sygnał o buksowaniu o ile się nie myle?


tak

mateusz_513
21-08-2011, 11:19
A czy mógł ktoś w jaki kolwiek uszkodzić ten czójnik podczas wymieniania amortyzatorów, sprężyn, wszystkich gum na wachaczach itp? Wiem, że znajomy zdejmował tarcze, a szczęki wisiały... Robiony był cały przód.

jasiugm
21-08-2011, 13:37
Prawdopodobne. Czujnik znajduje się na piaście więc przy wymianie amorków coś mogło się z nim stać.

Tycak
21-08-2011, 15:11
kolega napisał, że dzieje się tak podczas jazdy po dołach więc czy nie jest przypadkiem tak, że asr tzn. TCS dostaje sygnał o utracie przyczepności kół i włącza sie się owy system? Jeżeli chodzi o objaw twardego pedału gazu i migającej kontrolki TCS to właśnie tak wygląda działanie tego systemu :] cytuję instrukcje forda: "W czasie działania układu kierowca może odczuć lekkie szarpnięcie, a następnie opór przy naciskaniu pedału gazu. Jednocześnie zacznię migać lampka kontrolna układu na tablicy rozdzielczej. Jeżeli po włączeniu zapłonu pali się przez około 3 sekundy lampka kontrolna układu TCS i ostrzegawcza układu ABS oznacza to, że układ jest sprawny." Pozdrawiam

tsu
21-08-2011, 18:21
kolego sprawdz czy po prostu nie masz na wykończeniu silniczka w TCS ;) tylko że u mnie to juz takie ostateczne obiawy były ;) pedał gazu mogłem wcisnąć tylko do połowy jakieś 3000obr/min i nic więcej wywaliłem silniczek od TCS i wszystko wróciło do normy :D no i jeżdżę bez trakcji kontrolka sie pali ;)