PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Zgrzytanie przy wrzucianiu biegów TD...



kula159
17-08-2011, 20:10
Witam, w moim Mondeo pojawił się problem, a mianowicie przy wbijaniu "2" i wstecznego pojawia się zgrzytanie i nie chce zaskoczyć bieg, trzeba "wyzerować" i wsteczny wskoczy a z "2" różnie bywa czasami trzeba po kilka razy próbować żeby zaskoczyła.. :( My¶lałem że to linki zmiany biegów s± już "zajechane" to je wymieniłem i jest lekka poprawa ale nadal nie jest tak jak być powinno.. ;) PoradĽcie w czym jeszcze może być problem? Skrzynia do wymiany czy może gdzie¶ da się co¶ jeszcze wyregulować, linki były regulowane więc to odpada, reszta biegów wchodzi bardzo ładnie, tak jak powinno.. ;) Z góry wielkie dzięki za wszelka pomoc/sugestie.. :)

Pawrat
18-08-2011, 15:07
Witam, może po prostu synchronizatory już wymiękły. Czy te dĽwięki to takie typowe chrobotanie zębatki o zębatke?

jasiugm
18-08-2011, 18:26
Trzymanie ręki na dĽwigni w czasie jazdy może powodować wytarcie synchronizatorów. Je¶li biegi nie chc± wchodzić to raczej ich wina.

kula159
18-08-2011, 19:51
Witam, może po prostu synchronizatory już wymiękły. Czy te dĽwięki to takie typowe chrobotanie zębatki o zębatke?

Dokładnie jest to metaliczny dĽwięk jak by jakie¶ dwa metalowe elementy się ze sob± stykały.. ;)
A powiedzcie mi czy da radę te synchronizatory wymienić i ewentualnie jaki jest ich koszt?

Pawrat
19-08-2011, 01:00
A powiedzcie mi czy da radę te synchronizatory wymienić i ewentualnie jaki jest ich koszt?
Wydaje się, że tak. Ale jaki to będzei koszt to nie mam pojęcia.

kula159
19-08-2011, 11:30
OK dzięki za radę, szukałem w internecie ale nie ma nigdzie synchronizatorów do 1. i 2. biegu.. :( Ale i tak wielkie dzięki za udzielenie porady co to może być.. :) Temat można zamkn±ć.. ;)