PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] mondeo mk3 2.016V automat



grafol
19-08-2011, 22:50
od wczoraj mam problem ze skrzynią. Polega to na tym , że jak z postoju wrzucę D brak przeniesienia napędu - efekt jakby był na N. Jak wrzucam 2,1 R - auto jedzie. Co więcej startuję z 2 jak się bujnie to daje na D z ograniczeniem do 3 (przycisk pod lewarkiem trybów pracy skrzyni) a potem naciskam tak by ograniczenie do 3 wyłączyć - idzie w miarę bez zarzutu , choć wydaje mi się , że jest słabszy. Obdzwoniłem speców , byłem na diagnozie błędów - 017 - błąd biegu neutralnego. Wymontowałem MLP niestety jest nierozbieralny - nie tak jak w Mk2 i 1 nie da się go więc zreanimować. Ktoś pomoże ???

rodan555
20-08-2011, 20:02
hmmm niema rzeczy nierozbieralnych są tylko takie które ciężko potem złożyć. a tak już poważnie to najlepiej jakby ci się udało z kimś umówić na małego spota i podmienić MLP na inny i wtedy zobaczyć jak skrzynia chodzi. inna opcja to zakupić nowy MLP koszt około 300 zł.

grafol
22-08-2011, 18:48
Ale czy Twoim zdaniem to wina uszkodzonego selekcjonera ??? Widziałem taki sam na wyjętej skrzyni biegów - cecha (biała kreska) schodzi się na pozycji "P" - ponoć inaczej nie ma szans skrzyni wyjąć. U mnie owa cecha pokrywa się (kreska na elemencie ruchomym-obracanym) z kreską na obudowie w pozycji lewarka "D" - stąd czujnik MLP odczytuje pozycję D jak P. Druga kwestia to czy diagnostyka na porządnej serwisówce wskaże precyzyjnie usterkę - o ile to będzie selekcjoner.

SteelRat
23-08-2011, 09:27
Grafol, MLPS da sie regulowac, mozesz nawet wg R ustawiac, tj poruszac tak dlugo na wlaczonym zaplonie (ale bez silnika) MLPSem, az sie swiatla cofania zapala.
o ile oczywiscie uwazasz, ze jest zle ustawiony.
http://img46.imageshack.us/img46/2757/86160450.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/86160450.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kreska zgodna z kreska, wyciecie zgodnie z D.

grafol
23-08-2011, 20:04
trochę dziś pomęczyłem mundka i zauważyłem nowe objawy - po próbie ruszenia z D przełącza się na tryb awaryjny - miga OD/OFF i wówczas zaczyna wariować prędkościomierz - auto stoi , albo tylko delikatnie się porusza do przodu a wskazówka prędkościomierza wychyla się do 40 km/h - po włączeniu D z ograniczeniem do 3 (jazda sportowa) po podkręceniu obrotów , puszczeniu pedału przyspieszenia auto rusza skokiem do przodu. Dodam , że nigdy nie miałem nawet najmniejszych problemów ze skrzynią , zaczepianiu biegów , żadnych hałasów ani podejrzanych dźwięków. Awaria wystąpiła nagle. Aha jak nie miga OD/OFF to już są problemy ze startem z poz.2 z poz.1 nie ma problemów. Kiedy zaczyna migać startuje z poz.2 a nawet z pozycji D z ograniczeniem do 3 biegu. Sprawdziłem tez olej na bagnecie jest ciemno czerwony i delikatnie jedzie smrodzikiem takim maszynowym. Kurcze no niech no ktoś pomoże.[COLOR="Silver"]

[:49 ----------[/SIZE]

rodan555
23-08-2011, 23:10
wiesz co na początek to bym poprosil zdjęcie tego czujnika mlp wtedy bedzie mozna powiedziec jak powinien byc ustawiony. komputer rozpoznaje biegi po oporze podanym na pewne konkretne piny jak będą inne odczyty będzie inaczej sterować cewkami i stąd są problemy.

grafol
24-08-2011, 00:25
rodan555podaj maila to puszczę fotki bo właśnie dziś zrobiłem

SteelRat
26-08-2011, 13:30
Grafol, pacnij toto na jakiegos imageshacka, czy cokolwiek i tu daj... zawsze to wiecej ludzi zbada temat, moze sie podszkoli.

grafol
28-08-2011, 13:36
niestety diagnoza po porządnej diagnostyce programem serwisowym brzmi nie ciekawie - na 80 procent usterka w skrzyni. Nie wykazało żadnych błędów elektrycznych mało tego system widzi zmianę biegów. DO tego wracając z tego warsztatu musiałem skorzystać z pomocy szwagra - niestety nie ma już żadnego biegu do przodu - jest tylko wsteczny ! Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z przekłądką anglika - ale nie chodzi mi o skrzynię biegów , tylko , żeby mój środek włożyć do anglika.

Netoper
28-08-2011, 19:43
żeby mój środek włożyć do anglika.
A konkretnie to co chcesz przekładać?

grafol
28-08-2011, 22:07
myślę o zakupie angielskiej wersji mundka w automacie i wykorzystaniu części z mojego do przekładki , tak by móc zarejestrować anglika. Ogólnie mam dylemat czy przekładać skrzynię biegów do mojego , czy zrobić przekładkę anglika. A w ogóle to zastanawiam się co mogło się przyczynić do zniszczenie skrzyni biegów - auto ma przejechane 160 tys km i faktycznie tyle ma , olej w skrzyni jak stwierdził fachowiec idealny , więc zachodzę w głowę co się mogło wydarzyć , że szlak ją trafił ??? Dodam , że auto jeździło pod spokojnym kierowcą - moja żona. Pamiętam tyle , że bezpośrednio przed usterką miałem ostre hamowanie. Jakiś kretyn busem wyjechał mi przed dziobem.

rodan555
29-08-2011, 08:51
te skrzynie w mk3 jakieś słabszej jakości się wydają, a olej był w tej skrzyni kiedykolwiek zmieniany? odkręć korek od zmiany oleju i upuść mu go trochę zobacz czy niema opiłków.

Netoper
29-08-2011, 09:52
myślę o zakupie angielskiej wersji mundka w automacie i wykorzystaniu części z mojego do przekładki
No to chyba łatwiej, szybciej i taniej będzie przełożyć samą skrzynię niż bawić się choćby tylko z samym z przekładaniem kierownicy na lewo.

SteelRat
29-08-2011, 10:39
rodan, slabszej moze nie, ale moment wieksze moze na nie dzialaja? w koncu w Vkach juz od MkI skrzynki sie sypaly... a w MkIII 2.0 ma niby 145 czy 150 koni... a autko ciezkawe

Netoper ma absolutna racje, po co isc w wielokrotnie wyzsze koszty?
poza tym.. skoro olej cacy, to dziwne z ta skrzynia, naprawde dziwne ;] moze naprawde podmien MLPS zanim zaczniesz cokolwiek przekladac...

rodan555
29-08-2011, 11:16
hmmm ale przy 2,5 v6 z tego co wiem to najczęstszą usterką jest zużycie konwertera i brak zapinania lock-up, potem dopiero uślizgi na tarczkach a na samym końcu przekładnie planetarne. dziwi mnie to że przy słabszym silniku wysypują się planetarki i mieli skrzynie od środka.

SteelRat
29-08-2011, 13:47
no u nas w 2.0 pb skrzynie zmielona na amen, a po remoncie, moze byla zle zlozona... ale objawy jakies dawala, ba, nawet jechac sie dalo, mimo, ze zmielona, wsteczny OK, a do przodu ledwo, ledwo, ledo i klekotalo cos...