PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] pytanie o wydech



smallvania
10-02-2006, 08:55
mam takie dziwne pytanie co się stanie jeżli w V6 skrócę rury do długości ok 1.5-2m. Jaki będzie efekt mówię tu o zwykłych rurach bez tłumików i katalizatora. no z lambdą to na pewno ale co dalej.?
peroszę o odpowiedzi bardziej niż spekulacje ale i jedno i drugie chętnie wysłucham.

hennessy
10-02-2006, 09:25
będzie efekt pierdzenia przy dodawaniu gazu (lub benzyny :satan:) i do tego pogorszą się parametry pracy silnika - może się dławić deczko.

Wyjątek - może się poprawić- jeśli jakimś cudem uda się utrafić w całkowita wielokrotność długości fali stojacej dla najbardziej prawdopodobnego stanu pracy silnika...
Ale przy obcięciu o 1,5 metra to w 99.999999% niemożliwe - a juz w szególności w V6.

smallvania
10-02-2006, 20:50
ja wiem że to pytanie jest dziwne ale muszę to wiedzieć powiedz co mam zrobić jeżeli chciałbym miec krótki wydech i lepsze (jeżeli to możliwe) parametry. gdzie mogę o tym poczytać? ja zakładam że rury z dwóch głowic nie spotkają się i będą miały oddzielne ujścia.

gorilla666
21-02-2006, 02:06
tak jak Ci mówiłem,problem z sondami,najpierw pogadaj z madrym elektrykie,elektronikem,mechanikiem a potem to bedziesz miał odpowiedz czy chcesz to jeszcze robic czy nie :satan: