PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Brak świateł wstecznych - to nie czujnik w skrzyni ani instalacja !



lewar81
24-08-2011, 19:58
Drodzy forumowicze, zakupiłem auto Mk3 tydzień temu, skrzynia MTX75, zauważyłem ze przy wrzuceniu wstecznego światła wsteczne się nie palą, dopiero jak lekko lewarek zmiany biegów cofnę do siebie (czyli głębiej w stronę biegu R) to światła się zapalają, poszukałem na forum i postawili na czujnik. Dziś dokonałem wymiany jednak to nie to! Działa dokładnie tak samo, zmostkowałem kostkę i światła działają,

Zacząłem szukać przyczyny czemu wrzucony bieg R nie uruchamia w pełni włącznika, dopiero jak dociągnę biegałkę to działa jak należy. i zauważyłem że z tych dwóch cięgien co wchodzą do skrzyni - to górny ma lekki luz. Abyśmy się dobrze zrozumieli - po wrzuceniu biegu R biegałka cofa się leciutko do przodu (bieg pozostaje wbity). Prawdopodobnie to luz na cięgłach, jak to regulować? Może wymenić? Wszelkie rady mile widziane.

pozdrawiam

lewar81
25-08-2011, 09:13
chodzi o regulację tych łączników do skrzyni biegów
http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/38/99/30/1738993074

MarekPrint
25-08-2011, 09:33
Sprawdź też jaki jest stan tylnej poduszki skrzyni (dostęp od spodu z kanału).
Cięgna się reguluje w kabinie podstawą od gałki zmiany ,ale tu delikatne przesunięcia , bo możesz stracić resztę biegów.
Jeśli na oczku linki przy skrzyni jest bardzo duży luz to chyba jest linka do wymiany , ale tu nie jestem pewny .

lewar81
25-08-2011, 19:48
Dzięki MarekPrint za odpowiedź, a możesz powiedzieć na tej fotce gdzie dokonuje się te regulacji?
http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/49/61/46/1749614627

MarekPrint
26-08-2011, 10:50
Osłona dźwigni do góry i masz widoczny ten czarny cały korpus z dźwignią , jest na 4 dużych śrubach i je poluzujesz i przestawiasz , żmudna i delikatna robota ,niewielkie przestawienie na duży wpływ.
Zalecam zaznaczenie sobie pozycji początkowej , czyli teraz jak jest ustawiona , np markerem .
W Twoim przypadku chyba całość delikatnie do tyłu.

lewar81
26-08-2011, 12:07
zauważyłem że na 2-gim biegu nie ma luzu w kierunku tył, na czwartym jest leciutki, i ciut większy na wstecznym, nie ma luzów na biegach "przednich". Dzięki za poradę kolego, w wolnej chwili tam zajrzę.