PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] AUTOMAT - Nie chce się przełączać z P !!!



bartoszm
05-09-2011, 23:17
Witam , mam problem

Od kilku dni kiedy wsiadam odpalam, wciskam hamulec to nie daje mi się często wcisnąć przycisk na dźwigni. Czasami po wielu próbach jest sukces, ale ostatnio nie. Raz odłączyłem aku i pomogło. Ale potem znów problem , mimo ponownego odłączenia aku. Zdjąłem z dzwigni tą obudową drążka i probowałem wciskać ten wystający palstik i nic. Jak w końcu mi się udało przerzucić to ostawiłem auto na strzeżony z kluczykiem na pozycji N i zamknąlem drugim żeby rano nie mieć problemu.

Może ktoś zna przyczynę??? Mało to bezpieczne nie mieć pewności czy się ruszy autem

brt1529
07-09-2011, 00:28
Witam
Dwie sprawy:
1. Jeżeli chcesz wrzucić coś innego z P to nie mocuj się na siłe tylko zrób tak: Na tym srebrnym plastiku (pokrywce) jest takie male kółeczko zaślepka (górny lewy róg) - podwadzasz delikatnie srubokrętem i wyjmujesz. I jak chcesz przełączyć z P na coś innego to w tą dziurę wkładasz śrubokręt i dzięki temu wciskasz taki biały guziczek wewnątrz, blokada się zwalnia. Prowizoryczne i trochę uciążliwe ale dobre póki co i zawsze działa.
2. Miałem to samo stąd znam ten problem trochę lepiej. U mnie akurat skończyło się na tym, że samochód trafił do magika od automatów bo podczas jazdy po Warszawie posypała się skrzynia (potem dopiero wyszło, że poprzedni właściciel trochę z nią kombinował) i akurat te dwie usterki były niezależne od siebie. Tak więc u mnie wsadził trochę nowych części i skrzynia teraz działa jak złoto (facet dał nawet 6mc-y gwarancji) ale na początku jak odebrałem samochód to kilka razy jeszcze mi się zablokował. Ale nagle jak ręką odjął przestało i odpukać działa do dziś nieprzerwanie od 30000km.

Jedyne co mogę zaoferować to numer do tego człowieka, mogę go też polecić z ręką na sercu. Swoją drogą śmiesznie to wyglądało bo u niego na parkingu stały same amerykańce, dodge, chryslery i inne wielkie potwory, a między nimi mój mondziak taki samotny;) bo jednak automat to nadal nic popularnego na szerszą skalę. Jak już się tak rozpisałem to dodam tylko, że po tym remoncie i tych 30000 nie zamienił bym się na manuala. Wiadomo, że troche tej wachy idzie więcej chociaż koło litra więc też bez szału ale wygoda niesamowita. To tyle monologu
pozdrawiam

andrzejud
07-09-2011, 01:28
JA miałem to u siebie po tym jak kiedyś mocowałem się z lewarkiem. Pierwotną przyczyną był padnięty bezpiecznik, a ponieważ nie miałem żadnego narzędzia na podważenie tej srebrnej zaślepki próbowałem walczyć trochę na siłę.

Po tym od czasu do czasu był taki efekt jak piszesz. Jak naciskałm hamulec to powinno być słychać takie cyknięcie w lewarku - to elektormagnes zwalnia zaczep. Ja go raz miałem raz nie. Były okresy, że przez miesiąc nie miałem problemu a później znowu się pojawiał.

Jako doraźny sposób "naprawy" wystarczyło walnąć w lewarek kilka razy z boku, wcisnąć hamulec i odpuszczało.

Sprawdź czy to nie jest problem czujnika przy hamulcu - może po prostu on raz działa a raz nie. Jak nie daje sygnału to elektromagnes nie zwolni lewarka.

Jeżeli to nie czujnik to proponuję poszukaj na alledrogo całego używanego mechanizmu lewarka. Mocuje się go na 4 śrubach i podpina linki od skrzyni. Sam elektromagnes nie występuje jako osobna część.

brt1529
07-09-2011, 02:39
Na marginesie dodam, że kupiłem w aso ten czujnik stopu bo ktoś powiedział mi, że to może być to ale okazało się, że w moim przypadku nie więc jak coś to mam na sprzedanie

andrzejud
07-09-2011, 09:36
Ja kiedyś jak patrzyłem to mechanizmy lewarka do skrzyni JATCO chodziły po 300PLN a do skrzyni 4 biegowej około 100PLN

brt1529
08-09-2011, 02:05
I jak z tą skrzynią bartoszm, coś kombinowałeś?

robinwawa
28-09-2016, 14:35
Mam ten sam problem co koledzy i zarazem pytanko gdzie znajduję się bezpiecznik tego nieszczęsnego elektro magnesu Pozdrawiam

Netoper
28-09-2016, 14:46
Mam ten sam problem co koledzy i zarazem pytanko gdzie znajduję się bezpiecznik tego nieszczęsnego elektro magnesu Pozdrawiam
Skoro raz działa a raz nie to nie wina bezpiecznika a najczęściej samego mechanizmu blokującego, najczęściej wystarczy oczyścić i będzie OK.

CODY_21
07-12-2016, 13:15
Jaki model auta 3 czy 4 ? Słyszałem ( nie pamiętam jakie to auto ) , że spalona żarówka stopu powoduje blokadę skrzyni .

Netoper
07-12-2016, 17:47
W MKIV był jakiś nabiał że przy spalonej żarówce tablicy rejestracyjnej skrzynia świra dostawała. Na forum dwa czy trzy tematy o tym były, ludzie do ASO bo auto na gwarancji a nie wiedzieli że to przez żarówkę, a w ASO jako remedium serwowali zmianę softu skrzyni za... 1200zł, bo gwarancja nie obejmuje zmiany softu.
Jakoś niedługo później wyszło, że pierwszy soft w skrzyni w ogóle jest do bani i mniej więcej po roku potrafił skrzynię rozłożyć/zablokować, jak prawda ujrzała światło, to ponoć zmiana softu już za free była w ramach gwarancji.