PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2.0 PB 2k1 1 i 2 sa a z D jakby z 3 rusza...



SteelRat
07-09-2011, 01:38
Mondi po zmianie skrzyni, niby z 1 i 2 rusza jak nalezy, ale z D rusza jak z 3ki, jak sie kopnie w gaz, wyje a nie chce jechac... planuje podmienic MLPS z poprzedniej skrzyni, ale zastanawia mnie jedno, czy montowali rozne skrzynie czterobiegowe do mk3? czy raczej nie powinno byc zadnych roznic, skoro 4znakowy symbol jest taki sam?

wtyczki od MLPS i glowna sprawdzone, MLPS sie ruszala, nawet zapalic nie chciala maszyna po grzebaniu, ale pozniej elegancko juz...

SteelRat
08-09-2011, 09:27
no i po skrzyni, wywala sie w tryb awaryjny, moze byla zrypana? miesiac gwary niby sprzedawca dal...

Netoper
08-09-2011, 10:50
Jak dał gwarę to trza było od razu mu reklamować a nie brudzić sobie łapki :)
Uderzaj do gościa i niech coś z tym robi.

Gorzej jak nieumiejętnie była skrzynia/napęd zapięte podczas montażu, wtedy gość może nie przyjąć reklamacji.

SteelRat
08-09-2011, 11:54
nieeeno, wsio zalozone jak trzeba ;] a MLPS dla swietego spokoju mech zmienil.
ogolnie zastanawiamy sie nad tym, czy jest mozliwe, ze rozne skrzynei zakladali, symbol niby ten sam, ale glupio tak, 1 i 2 miec, a z D ruszac na 3... na trasie jak polatalem, to 3 i 4 ladnie chodzily, 173 pociagnelo auto jeszcze, ubogo, ale zawsze... cos sie zrypalo i tyle...

skrzynia jest zaplombowana, grzebanie to sprawdzenie wtyczek bylo tylko :)

batman72
21-08-2012, 07:59
Mondi po zmianie skrzyni, niby z 1 i 2 rusza jak nalezy, ale z D rusza jak z 3ki, jak sie kopnie w gaz, wyje a nie chce jechac
No właśnie od wczoraj mam tak samo. Z "D" rusza jak żółw, jak naciśniesz mocniej, to wyje, ale gdy biegi zmieniam manualnie, to jeździ ok, czyli po zapięciu "1"- startuje, "2"- zapina bez szarpnięcia i ciągnie, "D" zapina "3", bez O/D OFF zapina "4", LOCK UP działa.
Po hamowaniu znowu na "D" ślizga, ale działa na manualu. Czasami mruga O/D OFF, ale wtedy elm nie łączy się z autem, po zgaszeniu i zapaleniu silnika O/D OFF przestaje mrugać i elm gada z autem. Czasami startuje na "D" w miarę żwawo, ale zapina bieg dopiero chwilę po naciśnięciu gazu, ale wtedy szarpie przy zapinaniu kolejnego biegu. Co było powodem takiej pracy skrzyni u Ciebie?

SteelRat
21-08-2012, 08:32
wiesz, w mk3 powodem byla zla skrzynia, bo tam byla naprawiona raz, wymieniona i potem jeszcze raz wymieniona na inna i od tej pory jezdzi ok.
dla swietego spokoju sprawdz, czy masz dobrze dopieta wtyczke OKRAGLA na gorze skrzyni, MLPS podmien testowo/wyczysc...
kiedy miales zmieniany olej?

batman72
24-08-2012, 07:45
kiedy miales zmieniany olej?
30 tysięcy temu- przy zmianie skrzyni
Finał:
Wyczyściłem MLPS sprawdziłem wtyczki i olej- stan i kolor OK (przebieg skrzyni 160 tyś, auta 325tyś)
Nic się nie zmieniło i zacząłem poszukiwania kolejnego auta.
Nazajutrz po przejechaniu 4km skrzynka odmówiła współpracy.
Ponieważ definitywnie wyleczyłem się z wynalazku o nazwie CD4E kupiłem 2.0 kombi Ghia w manualu.
Mondeo automat po wybebeszeniu z paru drobiazgów i po przekładce gazu do następcy idzie na złom.
Przy okazji mój tata (Stasio1948), który przyjechał do mnie w odwiedziny i zaliczył uderzenie w tył na światłach otrzyma części do naprawy auta.
Ciekawostka: instalację LPG w Holandii można przekładać z auta do auta przez 10 lat.