PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Mój pierwszy zestaw do detailingu



rustin
09-09-2011, 23:47
Kupuję parę rzeczy do odnowy lakieru, zabezpieczenia i nie tylko:)
1. Valet Pro Yellow Clay Bar 100G
2. Rise And Shine Big Apple Shampoo 1L
3. IPA
4. Collinite 476
5. Meguiars Soft Foam Appklicator Pad
6. Neutral PH Foam Pre-wash
I do tego jakieś MF,atomizery,miarki itp
Jeszcze chcę kupić APC ale nie wiem jaki, Meguiars All Purpose Cleaner czy Autosmart G 101 ?

Jondi
10-09-2011, 03:24
jeśli chodzi o APC to wszystko jedna banda :) Masz ciemne auto więc ja bym polecił PB Black hole jako politure jeszcze jakiś cleaner by sie przydał ale bez tego da sie przeżyć :)

rustin
10-09-2011, 15:54
I tak mnie to wszytko wyniesie prawie 300zł :) więc cleaner i politura narazie odpuszczę. Ponoć colli się lepiej trzyma po IPA niż po cleanerze.

Domelo
10-09-2011, 16:49
Zestawik konkret, ale mnie nie specjalnie interesuje co to, tylko jak to działa :hmm: :)

rustin
10-09-2011, 18:01
1. to glinka do oczyszczenia lakieru
2. szampon
3. na bazie alkoholu do oczyszczenia z pozostałości po glince, woskach itd
4. wosk chyba jeden z najlepszych , bardzo długo leży,mówią że całą zime,wydajny bo jest go 250ml a starcza na kilka lat
5. do nakładania wosku
6. aktywna piana z neutralnym ph czyli bezpieczna dla wosków
no i APC czyli do czyszczenia , mycia w różnych steżeniach do wszystkiego :) bezpieczny dla lakieru

Domelo
10-09-2011, 18:06
Jak najszybciej pochwal się jak to działa :hmm:

Jondi
10-09-2011, 18:36
w naszej flocie są zdjęcia mojego byłego mondka po zabiegach detailingu :)

pupek86
11-09-2011, 14:51
Kupuję parę rzeczy do odnowy lakieru, zabezpieczenia i nie tylko:)
1. Valet Pro Yellow Clay Bar 100G
2. Rise And Shine Big Apple Shampoo 1L
3. IPA
4. Collinite 476
5. Meguiars Soft Foam Appklicator Pad
6. Neutral PH Foam Pre-wash
I do tego jakieś MF,atomizery,miarki itp
Jeszcze chcę kupić APC ale nie wiem jaki, Meguiars All Purpose Cleaner czy Autosmart G 101 ?
wiela taki zestaw kosztuje ?? :hmm:

Lipa
11-09-2011, 16:41
Za 300zl to skompletowal bym sobie duzo lepszy zestaw na samplerach;-)ta puszka wosku starczy Ci na lata,nie myslales nad rozowym Nattys Red albo testerze Lusso Oro?

Osobiscie nie lubie tych gabeczek Megsa no i gdzie masz porzadna rekawice do mycia i recznik do osuszenia auta?!!!

Ale i tak gratki za podejscie do tematu

---------- Post dodany o 14:41 ---------- Poprzedni post dodany o 14:38 ----------

Na przyszlosc mozemy sie podzielic jakimis produktami,mam cale opakowanie Cleaner Wax Zymola i jeszcze Megsa jakis cleaner.

Szampon tez polecam Zymola,zakup sobie jakis fajny srodek do opon...

Jondi
11-09-2011, 17:01
ja bym wosk FK tester kupił na 5 aut mi starczył a kosztuje ok 16-17zł ale niech kolega kupuje co woli :)

pupek86
11-09-2011, 17:10
to zaproponujcie może jakiś dobry zestaw do full czyszczenia karoserii :hmm:

Jondi
11-09-2011, 17:25
pupek do jakiej kwoty i co chcesz osiągnąć ochronę, ładniejszy kolor?

fala
11-09-2011, 17:47
to zaproponujcie może jakiś dobry zestaw do full czyszczenia karoserii

podpinuję się

pupek86
11-09-2011, 19:17
pupek do jakiej kwoty i co chcesz osiągnąć ochronę, ładniejszy kolor?
jak możesz to zapodaj kilka zestawów w różnych przedziałach cenowych.

Lipa
11-09-2011, 20:00
Chcecie cos z korekta lakieru,czy bez,po prostu jakis fajny zestawik w miare uniwersalny Wam ulozyc?Korekta lakieru to oczywiscie polerka mechaniczna,bo recznie to nie ma sensu,bo namachacie sie jak glupki a efekt nawet w 50% nie bedzie wart tego czasu...

---------- Post dodany o 18:00 ---------- Poprzedni post dodany o 17:54 ----------


ja bym wosk FK tester kupił na 5 aut mi starczył a kosztuje ok 16-17zł ale niech kolega kupuje co woli :)

Tez mialem ten wosk,faktycznie bardzo dobrze chronil auto i nawet fajnie wygladal po nalozeniu,jednak osobiscie nie przepadam za woskami syntetycznymi,a w tym przypadku zrazala mnie "bezplciowosc" tego wosku:-/

pupek86
11-09-2011, 22:39
po prostu jakis fajny zestawik w miare uniwersalny

;)

---------- Post dodany o 21:39 ---------- Poprzedni post dodany o 21:38 ----------


polerka mechaniczna

chciałbym to zrobić ale boję się że spalę lakier :(

rustin
11-09-2011, 23:11
Lipa ja napisałem co teraz kupuję, mam 2 wiadra,myjkę ciśnieniową,rękawicę MF do mycia,ręcznik MF do osuszania,kilka MF do polerowania, rękawicę MF specjalną do nakładania preparatów w wewnątrz i środki itp :)
Dużo lepszy zestaw to np co? Chciałem tester FK ale niema nigdzie dostępnego. A inne środki co kupuję to i tak muszę całe a nie testery.Szampon zebrał bardzo dobre oceny,jest bardzo wydajny,ma bardzo dobry poślizg itd porównując do szamponów droższych 2x.To tak zwane słoneczko megsa ci chodzi że nie lubisz? To czym proponujesz nakładać wosk?

Jondi
11-09-2011, 23:59
Polerkę proponuje zlecić fachowcowi
co do wosku FK czekają na dostawę do PL
FK jest fajny np do felg bo wytrzymuje spore temperetury
Pupek wyślę Ci jutro co ja kupowałem na początek bo dziś już się nie wyrobię
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601 to dla początkujących
a to mój były mondek po zabiegu
http://img834.imageshack.us/g/24204451.jpg/
http://img263.imageshack.us/g/md1w.jpg/

Lipa
12-09-2011, 09:00
Lipa ja napisałem co teraz kupuję, mam 2 wiadra,myjkę ciśnieniową,rękawicę MF do mycia,ręcznik MF do osuszania,kilka MF do polerowania, rękawicę MF specjalną do nakładania preparatów w wewnątrz i środki itp :)
Dużo lepszy zestaw to np co? Chciałem tester FK ale niema nigdzie dostępnego. A inne środki co kupuję to i tak muszę całe a nie testery.Szampon zebrał bardzo dobre oceny,jest bardzo wydajny,ma bardzo dobry poślizg itd porównując do szamponów droższych 2x.To tak zwane słoneczko megsa ci chodzi że nie lubisz? To czym proponujesz nakładać wosk?
Nie wiedzialem,ze masz juz te wszystkie rzeczy zorganizowane,wiec spoko.

Sloneczka Megsa to kwestia gustu,ja osobiscie wole te sloneczka bardziej bawelniane,jakos lepiej mi sie nimi operuje

Napisz mi pozniej jak sprawuje sie ta aktywna piana,bo sam sie nad nia zastanawialem

---------- Post dodany o 07:00 ---------- Poprzedni post dodany o 06:53 ----------


;)

---------- Post dodany o 21:39 ---------- Poprzedni post dodany o 21:38 ----------



chciałbym to zrobić ale boję się że spalę lakier :(

Powiem Ci szczerze,ze jak to rozwazysz dokladnie to lepiej jest wydac ten 1000zl u fachowca za detailing auta niz samemu kupowac produkty i sie w to bawic. U siebie robilem to sam,na produkty wydalem prawie 750zl(wtedy nie byly jeszcze dostepne testery"past sciernych")wszystko ladnie pieknie a swirle i tak zostaly.Koledzy z detailing klubu dokonczyli mi auto,lecz sami mieli problem,bo jak sie okazalo lakier Mitsubishi jest dosyc specyficzny.Efekt piorunujacy

Jak bede mial kompa to podam Ci uniwersalny zestaw do pielegnacji.Osobiscie uwywam prawie tylko i wylacznie produktow Megsa i Poorboysa wiec na nich opre swoj zestawik

---------- Post dodany o 07:00 ---------- Poprzedni post dodany o 07:00 ----------


;)

---------- Post dodany o 21:39 ---------- Poprzedni post dodany o 21:38 ----------



chciałbym to zrobić ale boję się że spalę lakier :(

Powiem Ci szczerze,ze jak to rozwazysz dokladnie to lepiej jest wydac ten 1000zl u fachowca za detailing auta niz samemu kupowac produkty i sie w to bawic. U siebie robilem to sam,na produkty wydalem prawie 750zl(wtedy nie byly jeszcze dostepne testery"past sciernych")wszystko ladnie pieknie a swirle i tak zostaly.Koledzy z detailing klubu dokonczyli mi auto,lecz sami mieli problem,bo jak sie okazalo lakier Mitsubishi jest dosyc specyficzny.Efekt piorunujacy

Jak bede mial kompa to podam Ci uniwersalny zestaw do pielegnacji.Osobiscie uwywam prawie tylko i wylacznie produktow Megsa i Poorboysa wiec na nich opre swoj zestawik

Jondi
12-09-2011, 11:03
ta cena u fachowca troche przesadzona w krakowie za ok 300zł wykonają Ci polerkę a koszt zakupu polerki i chemi do tego + padów to jest nie mały koszt

Lipa
12-09-2011, 11:26
g
ta cena u fachowca troche przesadzona w krakowie za ok 300zł wykonają Ci polerkę a koszt zakupu polerki i chemi do tego + padów to jest nie mały koszt
Ja tutaj mowie o kompletnym zabiegu detailingu zewnetrznego a nie o pseudo polerce pasta Farecla u pana Kazia w stodole

Jondi
12-09-2011, 15:32
ja płaciłem 250zł za polerkę auta u gościa poleconego na forum kosmetyki aut (syn lakiernika mają kawał zakładu lakierniczo blacharskiego). Auto robił pastami 3M. Przed polerką auto było glinkowane. Więc nie wmówisz mi że trzeba dać 1000zł chyba że chcesz aby też nawoskował auto jakimś woskiem za 300zł i wyprał Ci tapicerkę... i na przyszłość pohamuj się z takimi opiniami nie mając do nich żadnych podstaw...

---------- Post dodany o 14:32 ---------- Poprzedni post dodany o 14:02 ----------

-- FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE - TESTER 118 ML16,99zł
-- FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX - TESTER 16,99zł
-- FINISH KARE 303 PAD GLAZE TESTER 118 ML 16,99zł
-- SHOWCARSHINE BLUE MICROFIBRE 3 SZT.- 17,99zł
-- SHOWCARSHINE MICROFIBER (3-pack) 29,99zł
-- MONSTER SHINE APLIKATOR ŻÓŁTY GĄBKOWY - 1 SZT. 5,50zł trzeba kupić 3
-- DECABIT 250ML KONCENTRAT- USUWA SMOŁĘ, KLEJ ITP 12,50zł
-- NEUTRAL PH FOAM Pre-wash 1 LITR - PIANA BEZPIECZNA DLA WOSKU DO MYCIA WSTĘPNEGO 16,99zł
-- CHEMICAL GUYS Rękawica z mikrofibry GRATIS mikrofibra 35,99zł
-- MEGUIARS NEXT GENERATION CAR WASH 34,99zł
-- BILT HAMBER AUTO CLAY 200g SOFT 59zł

ewentualnie jakiś cleaner do tego w zależności od posiadanych funduszy
do ciemnych lakierów fajną politurką jest Black hole lecz testery niedawno jeszcze były nie osiągalne (wtedy nie kupujemy FINISH KARE 303 PAD GLAZE TESTER 118 ML)
+ ręcznik gruby do osuszania auta

to moja propozycja
ceny ze sklepu http://showcarshine.pl/ taki zestaw powinien starczyć na 4-5 użyć (mi wosk się trzymał od marca do końca lipca i w lipcu pomimo że kropelkowanie jeszcze było powtórzyłem procedurę)

pupek86
12-09-2011, 15:39
Pupek wyślę Ci jutro co ja kupowałem na początek bo dziś już się nie wyrobię http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601 to dla początkujących

to ten dla mnie? :hmm:

Jondi
12-09-2011, 15:50
tak :) żebyś wiedział co jest do czego i jak należy nakładać ile odczekać itp

pupek86
12-09-2011, 15:58
tak :) żebyś wiedział co jest do czego i jak należy nakładać ile odczekać itp
dzięki wielkie. jak nazbieram fundusz to zakupię :)

rustin
12-09-2011, 16:44
Jondi taka prawda że polerki nie ma co porównywać do detailingu bo to dwie różne rzeczy i uwierz nikt ci tego nie zrobi za 300zł, dowiadywałem sie chyba w 20 firmach w polsce.
Co do FK testera to pokaż mi go gdzie jest dostępny
Decabit sobie odpuść tylko kup naftę oświetloniową. Tańsza , nie wiem czy nie skuteczniejsza a napewno tak samo. Co do cleanera to jak auto glinkujesz to potem lepiej wosk taki jak colli trzyma sie lepiej bez cleanera tylko IPA przelecieć auto.

---------- Post dodany o 15:44 ---------- Poprzedni post dodany o 15:14 ----------

Jaki środek do opon?

Lipa
12-09-2011, 18:43
Jondi dawaj namiary na tego lakiernika skoro mowisz,ze poleaja go na forum;-)ciotka z Jaworzna szuka polerki w yamtych okolicach,zadzwonimy i pogadamy;-)

Jondi
12-09-2011, 19:03
rustin ja nie podaje ceny jakiejś z kosmosu tylko faktyczną tyle ile zapłaciłem zresztą zapytaj Mav'a jakie są ceny polerki bez rachunku i nie w jakiejś kosmicznej firmie tylko u pasjonatów detailingu. Testery FK tak jak pisałem w danej chwili są nie dostępne musiał byś szukać po innych sklepach (lista sklepów na forum z linka powyżej)
Decabit jest rewelacyjny i bardzo wydajny nie zamienię go na inne środki a 12zł to nie wydatek.
Co do wosków to nie kładę ich jedynie w celach ochronnych ale i wizualnych dlatego używam PB Black hole i cleaner i wosk

kilka robótek tego gościa
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=421
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5410
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3595
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5411
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6358

byłem też u niego z Gabb'em jemu powiedział 300 czy 350 za granatowe mkIII kombi i za pranie tapicerki chyba też 300. Tapicerkę w końcu ja mu wyprałem a czy polerkę w końcu robił nie wiem. nr tel jak coś tylko na pw

---------- Post dodany o 18:03 ---------- Poprzedni post dodany o 18:02 ----------

http://img834.imageshack.us/g/24204451.jpg/
http://img263.imageshack.us/g/md1w.jpg/
tu jeszcze raz fotki mojego auta po polerce u niego a następnie po nałożeniu wcześniej wymienionego zestawu kosmetyków

Mav
12-09-2011, 19:34
Jondi taka prawda że polerki nie ma co porównywać do detailingu bo to dwie różne rzeczy i uwierz nikt ci tego nie zrobi za 300zł, dowiadywałem sie chyba w 20 firmach w polsce.
Prawda. To 2 rozne pojecia. Za korekte lakieru (polerke) bierze sie od 300 do 1000 zl w zaleznosci od tego jaka wielkosc auta, jaki kolor i jaki efekt chcemy osiagnac. Detailing zewnetrzny to usluga kompleksowa- opony, felgi, nadkola, znaczki, wneki, grille, chromy, szyby, uszczelki, itd, itp. Nawet lakier- po korekcie sa nakladane dobrane preparaty zabezpieczajace. Robi sie wszystko i cena jest odpowiednio wyzsza- to juz z reguly indywidualna wycena z klientem.


Co do cleanera to jak auto glinkujesz to potem lepiej wosk taki jak colli trzyma sie lepiej bez cleanera tylko IPA przelecieć auto.
Owszem- czesto sie z cleanera nie korzysta po korekcie lakieru. Jednak ja zawsze po IPA korzystam z clenera- to bardziej z dbalosci o lakier i zadowolenie klienta.

Jondi
12-09-2011, 19:57
chciałbym to zrobić ale boję się że spalę lakier
Powiem Ci szczerze,ze jak to rozwazysz dokladnie to lepiej jest wydac ten 1000zl u fachowca za detailing auta niz samemu kupowac produkty i sie w to bawic.

już widze czemu się nie zrozumieliśmy pupek pisał o zrobieniu polerki, a ty o całym zabiegu polerka+detaling

rustin
12-09-2011, 23:03
Jondi dlatego mówiłem że nie myl polerki z detailingiem. Daj namiary na tego gościa.
Miałem kupować cleanera ale już brak funduszy i trzeba dać za niego z 50zł , chyba że coś polecisz w dobrej cenie? Ponoć lepiej nawet wosk się trzyma po IPA bez cleanera

fala
12-09-2011, 23:11
polerka całego auta w E-g 250zł :skromny:

pupek86
13-09-2011, 15:01
polerka całego auta w E-g 250zł :skromny:
mowa o zombi? i w cenie materiały czy sama usługa?

fala
13-09-2011, 21:16
polerka całego auta w E-g 250zł

dajesz same auto, cena zawiera szystko ;)

Mav
13-09-2011, 21:25
dajesz same auto, cena zawiera szystko ;)
Podziwiam goscia, ktory to robi. Za taka cene zrobilem dwa auta w zyciu- pierwsze to Seicento a drugie Lanos z nielakierowanymi zderzakami. Nawet nie chce myslec jakimi pastami polerskimi robia za taka kase, ale cudow bym sie nie spodziewal :los:

KomaroV
13-09-2011, 22:12
Bardzo fajny i potrzebny wątek. Moje MDO po powrocie ze zlotu wyglądało jednoznacznie: "umyj mnie!":)
Trochę gotówki, czasu i fachowej wiedzy i doświadczenia może zdziałać cuda z naszymi autami.

rustin
13-09-2011, 22:14
Mav rzuci jakąś pastę tempo albo się szarpnie i farecla i wosk forumuła :)

Mav
13-09-2011, 22:26
rustin, Ty sie nie smiej. Czesto pracuje z autami w salonach samochodowych i w niejednym wosk Formula idzie na nowe auta przed wydaniem klientowi a pasta Tempo jest zawsze w pogotowiu. Zaczyna sie troche poprawiac w kwestii swiadomosci ale i tak ciezki temat...

Jondi
14-09-2011, 00:28
Mav mojego mondka widziałeś nie był źle zrobiony a machnięty pastami 3M

Mav
14-09-2011, 11:36
Jondi, widzialem. Byl ladnie zrobiony. Sam tez pracuje na pastach 3M.

dominiq
14-09-2011, 16:04
Odnośnie APC to polecam megsa ze względu na zapach. Używam teraz surfexa hd i czyści super (nawet żona w domu używa :) ) ale zapach ma duszący i dla mnie jest bardzo nieprzyjemny.

brzozek
15-09-2011, 10:15
Ja startowałem od :
piana : Tenzi Car Max
szampony : Duragloss Car Wash Concentrate #901, Optimum No Rinse Wash & Shine
glinka : Bilt Hamber Auto Clay Soft
polerowanie: testery 3M
cleaner/ odżywka: Autoglym Super Resin Polish (SRP), Autoglym Ultra Deep Shine (UDS ), Autoglym Paint Renovator - koleś wyprzedawał sie na alle
wosk : Collinite 476s Super Doublecoat Auto Wax, RejeX
felgi : Tenzi Alux, Sonax Extrem
opony: coś od Nigrina
środek plastiki: Duragloss All Purpose Cleaner (APC) #401, Nielsen Finesse
skóra : Turtle Wax + jakiś cleaner
tapicerka : Tenzi Teax Wash
wiaderka : Castorama ;)
scierki ;) : 3 x Janek do podłóg + sterta różnych różnistych mniejszych microfibr
smoła : kupiłem w Carrfourze ich środek i daje rade
do tego szczotki, pędzelki, spryskiwacze, opryskiwacze, aplikatory gąbkowe i z micro, pady do polerki APP ( polerki sie jeszcze nie dorobiłem ale zawsze mam możliwość pożyczenia )


ufff zebrało się tego trochę ;) ale i tak mam braki :D na pewno muszę jakiegoś quickdetailera i coś na plastiki zewnętrzne dokupić, do tego kusi mnie Duragloss Total Performance Polish #105 , bo na obecnego colim kurz łapie niesamowicie :( a duraglos podobno jest bardziej śliski

rustin
15-09-2011, 15:39
http://showcarshine.pl
polecam ten sklep, rabaty dla forumowiczów kosmetykaaut i bardzo dużo gratisów

pupek86
15-09-2011, 20:08
ufff zebrało się tego trochę

ile na to wydałeś? :panna:

rustin
15-09-2011, 23:11
Ja za podobny zestaw w sumie zapłaciłem jakieś 350-400zł

brzozek
16-09-2011, 09:53
pupek nie liczyłem - wolę żyć w niewiedzy ;)

* podliczyłem mniej więcej i ponad 700 plnów wyszło

co do sklepu to staram sie wybierać takie z odbiorem osobistym, bo zawsze można się skusić na coś więcej i pogadać :)

pupek86
16-09-2011, 13:22
podliczyłem mniej więcej i ponad 700 plnów wyszło

:panna:

o duuuużo za dużo jak dla mnie :(

rustin
16-09-2011, 13:35
pupek86 możesz porządny zestaw za dużo mniej zrobić. I nie które rzeczy zastąpić dużo tańszymi. Do oczyszczenia przed glinkowaniem nie trzeba specjalnych środków od smoły tylko nafta oświetleniowa bardzo dobrze działa i jest bezpieczna. Dla poślizgu glinki woda z szamponem, jak wyglinkujesz auto i umyjesz to pod colli 476 nie trzeba kłaść cleanera tylko wystaczy IPA za 10zł co wystarczy ci na 3-4 razy auto przelecieć, takie woski jak colli dłużej się trzymają bez cleanera. MF to za grosze kupisz chociażby w biedronce :) Aktywna piana ci nie potrzebna jak nie masz pianownicy i bez tego dobrze umyjesz. rękawice MF do mycia auta w markecie to 5zł i nie ma aż takiej przepaści jak te po 40zł markowe wiem bo mam obie. Glinka VP starczy ci za 32zł na 4razy a robi się to raz,dwa razy do roku. Dobry wosk FK albo Colli i szampon i już. Ja kupiłem Colli 70zł niby tylko 240ml ale starczy na kilka laaat, dosłownie, obleciałem MK3 i to dość obficie na pierwszy raz i nie widać w puszcze żeby ubyło. Do nakładania aplikator za 5zł kupujesz. Jakbyś chciał napisz ile chcesz przeznaczyć na to i coś sie nazbiera , oczywiście polerki nie zrobisz chyba że kupisz UC z megsa to recznie troche podziałasz. Atomizerów też nie musisz kupować bo napewno masz w domu jakieś po płynach do szyb,2 wiadra też raczej znajdziesz :)

dominiq
16-09-2011, 13:49
HyHy, to ja lepiej nie będę pisał ile mnie pachnidła i sprzęt kosztował. Żona by na pewno :panna:

pupek86
16-09-2011, 13:55
rustin, dzięki wielkie za rady.

no ja to tak do 100 PLN mogę wydać żeby wóz jako tako ładnie wyglądał.

a polerka ręczna ma jakiś sens?

dominiq
16-09-2011, 14:09
Ręczna polerka może i ma jakiś sens, ale namachasz się przy tym niemiłosierni a efekt będzie powiedzmy, taki sobie.

rustin
16-09-2011, 14:22
No i dobry środek to kosztuje ok 60zł.
Za 100zł dało by radę ale testery a teraz ani FK ani Colli nie ma. Jakbyś miał 200zł to już co innego

brzozek
16-09-2011, 14:58
po taniości :
nafta
szampon Nigrin z marketu
glinka VP
i Turtle Wax Gloss Guard na alle około 24 pln - wg testów na DC.pl trzyma 4 tygodnie
fibry marketowe dają rade :) to samo rękawica

Więc jak by się uprzeć to 100 ewentualnie ciut więcej i powinno być OK :)

rustin
16-09-2011, 15:00
moim zdaniem warto kupić wosk taki jak colli aby trzymał 3miesiace.

Jondi
17-09-2011, 00:12
pupek jak bedzie info że sa już testery fk dam znać ale chyba będzie lipa bo podobno przedstawiciele FK dość mocno się z firmą główną pożarli ;/wtedy tester masz za 16zł + szampon np 30zł + rekawica ok 10-15zł+glinka ok 30zł+politura ok 15zł+2 aplikatory 10zł i tak jak pisał rustin mikrofibry z marketu np jan niezbedny :) Ja Ci wypisałem to jak byś chciał wszystko na raz kupować a można stopniowo :) ja za pierwszym razem np cleanera nie miałem :)

pupek86
17-09-2011, 11:48
Jondi, znając życie i tak pewnie zakupię zestaw dopiero wiosną :(

fala
17-09-2011, 11:59
Podziwiam goscia, ktory to robi. Za taka cene zrobilem dwa auta w zyciu- pierwsze to Seicento a drugie Lanos z nielakierowanymi zderzakami. Nawet nie chce myslec jakimi pastami polerskimi robia za taka kase, ale cudow bym sie nie spodziewal

Farecla g3, mam auto przez niego wypolerowane jeszcze przed Radomiem i nie narzekam, błyszczy się cały czas tak samo ;)

benekb
21-09-2011, 14:07
Zakupiłem i ja dziś mój pierwszy zestawik idzie zima więc trzeba autko zabezpieczyć:

ValetPRO Yellow Poly Clay Bar
Dodo Juice Lime Prime Lite Cleaner Glaze
POORBOY’S WORLD White Diamond Show Glaze
Collinite 476s Super Doublecoat Paste
Aplikator piankowy - 4 szt.
Chemical Guys Window Clean

Do tego dokupuje Microfibry na forum autokosmetyka polecali te z tesco podobno jakość jak
meguiars. I inne pierdoły to już we własnym zakresie.


Po robocie pokaże fotki.
Pozdrawiam

rustin
21-09-2011, 17:15
kup coś aby zmyć smołę itd przed glinkowaniem,może być nafta oświetleniowa. Szampon jakiś masz? 2 wiadra i rękawice czy coś do mycia też i osuszania?

Jondi
21-09-2011, 19:31
już z kolegą na pw pisaliśmy i mu wymieniałem kosmetyki jakie bedą mu potrzebne więc wie o wszystkim :)

benekb
21-09-2011, 20:07
Wszystko mam w week jak pogoda dopisze będe działał

Jondi thanks za info wielkie pifffffko dla ciebie

pupek86
21-09-2011, 20:34
ja sobie na początek zrobię full dokładne mycie i zakupię glinkę. zobaczymy co to zdziała. z chęcią bym zrobił polerkę z tym że sam się po 1. boję a po 2. nie mam skąd sprzętu załatwić :(

Mzzyku
21-09-2011, 21:37
Panowie koledzy... oddałem Mondka do profesjonalnej polerki... efekt jest hmm wspaniały:D Tyle że jak teraz o to dbać? Jaki szampon polecicie? Jaki wosk? Potrzebuję niezbyt drogiego zestawu do dbania o samochodzik...

Doradzdzie coś :beer:

mondeou
21-09-2011, 22:01
Panowie koledzy... oddałem Mondka do profesjonalnej polerki... efekt jest hmm wspaniały:D Tyle że jak teraz o to dbać? Jaki szampon polecicie? Jaki wosk? Potrzebuję niezbyt drogiego zestawu do dbania o samochodzik...

Doradzdzie coś :beer:

A kto i za ile Ci to zrobił? No i jaką metodą?

Mzzyku
21-09-2011, 22:16
A kto i za ile Ci to zrobił? No i jaką metodą?

Nasz kolega Wojtek dał mi namiar do swojego kumpla w Tworogu. cena 200 z hakiem. Metoda... a żebym ja wiedział... chyba jakaś profesjonalna bo tylko tym się Koleś zajmuje ;)

rustin
21-09-2011, 23:13
200zł profesjonalna polerka :)) a co do szamponów itd przeczytaj pierwszy mój post

mondeou
21-09-2011, 23:37
200zł profesjonalna polerka :))
Chyba się z Tobą zgodzę. Poczytałem trochę o tym temacie i też nie wierzę w żaden profesjonalizm za 200pln....no może z 90 % zniżką. Aczkolwiek ważne jest zadowolenie "klienta" no i jak najbardziej trwały efekt.

Jondi
22-09-2011, 00:53
Jondi thanks za info wielkie pifffffko dla ciebie
ważne żebyś był zadowolony z efektu :) jak będziesz to i ja będę że mogłem pomóc :)

dominiq
22-09-2011, 11:29
Za 200zł to chyba pastą tempo na filcu robi ;-)

Korton555
24-09-2011, 22:52
Ehh nie ten post, sorry za pomylke

A mi doradcie nad prostym zestawem do mycia. Mam jakis polecany szampon, ale ciagle po splukaniu na aucie mam smugi i zacieki (wode mam miekka, wiec to nie od wody zacieki). Szukam naprawde dobrego szamponu + ewentualnie cos po szamponie jakis wosk czy cus..zeby auto sie szybko nie brudzilo.

rustin
24-09-2011, 23:08
Od razu po umyciu musisz wytrzeć auto do sucha jakimś dobrym ręcznikiem tzn miękkim. Miałem tak samo jak ty bo czarny kolor, ten szampon co kupiłem , jest w pierwszym poście jest super i jaki zapach :) Nie ma żadnych zacieków w porównaniu do poprzednich. Na szybko po myciu to QD jakiś , a najlepiej połóż jakiś wosk np tak jak ja chyba jeden z najlepszych coli 476 trzyma kilka ładnych miesięcy.Teraz jak auto mi się zabrudzi to po spłukaniu myjką praktycznie jest czyste. Myjesz auto na 2 wiadra i jakaś MF ?

benekb
26-09-2011, 17:37
Autko Zrobione fotki w tym temacie dla zainteresowanych.

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75572-Renault-Espace-E3-By-Benekb

Pozdrawiam

Lipa
02-10-2011, 21:30
Ehh nie ten post, sorry za pomylke

A mi doradcie nad prostym zestawem do mycia. Mam jakis polecany szampon, ale ciagle po splukaniu na aucie mam smugi i zacieki (wode mam miekka, wiec to nie od wody zacieki). Szukam naprawde dobrego szamponu + ewentualnie cos po szamponie jakis wosk czy cus..zeby auto sie szybko nie brudzilo.

http://allegro.pl/zymol-szampon-samochodowy-koncentrat-temachem-i1847708178.html

Wg mnie jeden z najlepszych,minusem jest to, że jest bezpłciowy, czyli nie ma zapachu ani nie ma piany,potem obowiązkowo glinka,no i wosk, to tak na szybko i tanio:))