PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Skrzynia automat....



piatek77
15-02-2006, 09:37
Padła mi skrzynia...:( - tzn zaczela wariowac sama redukowala, szarpala i takie tam.
Wczoraj odstawilem do machera w walbrzychu, który naprawia tylko automaty (chyba sie zna-mam nadzieje). Portfel mi schudnie o jakies 2-3 tys.
Zobaczymy co bedzie jak dobrze pojdzie to jutro bedzie zrobione. Widzialem czesci które padają bo mial rozebrana skrzynie od MDO. CDN....

altoot
15-02-2006, 09:44
Znaczy sie: kolejna osoba, kótra przekonała sie, że Automat w Mondeo, a szczególnie w V6 to ZŁO :satan:

szczerze współczuje



z ciekawosci - jaki przebieg wykreciło Twoje MDO?

edmondo
15-02-2006, 12:47
Nawiazujac do automatow, to jak jest z automatami w MkIII, 2.0, 2.5, bo nie pamietam zbytnio postow nt. temat.

Czy sa to te same skrzynie i silniki do w MkII i tak samo sie zachowuja?

Jakub
15-02-2006, 13:33
Znaczy sie: kolejna osoba, kótra przekonała sie, że Automat w Mondeo, a szczególnie w V6 to ZŁO :satan:
szczerze współczuje
z ciekawosci - jaki przebieg wykreciło Twoje MDO?

Uściślając : Automat w Fordzie to zło :satan:

chyba że mówimy o starej poczciwej C3 z capri czy tauniego :)

hennessy
15-02-2006, 15:01
ba... osobiście lawetowałem Ojca z Paryżewa, jak mu się taurus rozkraczył podczas urlopu...
automat to fajna sprawa ale albo w amerykanach z silnikami po 5 litrów, albo w mikroskopijnych toczydełkach produkowanych przez Japończyków.

STraits
15-02-2006, 16:20
Bez przesady. Popatrz na Audi / VW. Tam automaty są rewelacyjne. VW podczas wojny produkowało skrzynie automatyczne do czołgów :)

edmondo
15-02-2006, 16:36
Fakt, VW/Audi jest cool.

Mialem Jetke I z automatem i motorem 1,6 - zarabista sprawa taka skrzynia, ale niestety nikt mi nie powiedzial, ze trzeba olej w skrzyni sprawdzac i dolewac :) i padla po 2,5 roku uzytkowania pod moja noga, ale pare ladnych dzisiatkow tysiecy zrobila i to w ciezkich warunkach (nosze ciezkie buty :satan: ).

marcin_s18
15-02-2006, 20:27
przykro mi piatek77 :( . najpierw silnik, teraz skrzynia :( teraz żeby tylko dobrze naprawili.....

piatek77
15-02-2006, 23:18
Znaczy sie: kolejna osoba, kótra przekonała sie, że Automat w Mondeo, a szczególnie w V6 to ZŁO :satan:
szczerze współczuje
z ciekawosci - jaki przebieg wykreciło Twoje MDO?

Uściślając : Automat w Fordzie to zło :satan:

chyba że mówimy o starej poczciwej C3 z capri czy tauniego :)

moje MDO ma 15kkm

Mam nadzieje ze bedzie wszystko OK....

Global
16-02-2006, 20:17
Ja też mam ( na szczęście ) za sobą automat. Fajna sprawa automat ale nie w MDO. Już chyba w życiu nie kupie automatu, no chyba że będzie mnie stać na coś w stylu DSG albo SMG II.
Powodzenia w naprawach.

Lowlander
16-02-2006, 22:16
ba... osobiście lawetowałem Ojca z Paryżewa, jak mu się taurus rozkraczył podczas urlopu...
automat to fajna sprawa ale albo w amerykanach z silnikami po 5 litrów, albo w mikroskopijnych toczydełkach produkowanych przez Japończyków.

Z ciekawości - który rocznik był ten Taurus i jaki silnik? 3.0 czy 3.8?

piatek77
24-02-2006, 00:26
I odebralem po raz drugi auto z serwisu. Chyba dziala :). Skrzynka chodzi poprawnie. Poplynęłem na 2,25kg złotówek :( . Skrzynkę robiła firma ALEX z walbrzycha http://www.servisasb.neostrada.pl/index.html . Niewiedzialem ze takie zewnętrzne urządzenia jak czujnik położenia przepustnicy (potencjometr), przepływomierz ma wpływ na płynność pracy skrzyni 8O .
Musze dokladnie jeszcze sprawdzic czujnik od przepustnicy. Może da się go rozebrać i dokladnie przeczyscic. Jutro mam caly dzien na testy. :car: (dlaczego nie ma emotikony z automatyczną skrzynia?? ;))

gorilla666
24-02-2006, 00:57
Daj na msze i badz dobrej mysli :metal a ja tak płakałem ze moje V to nie automat :( no i nadal płacze tyle tylko ze ze szczescia ze go niemam :bigok:
P.s Ale manualna juz raz wymieniałem :satan:

piatek77
24-02-2006, 01:08
Daj na msze i badz dobrej mysli :metal a ja tak płakałem ze moje V to nie automat :( no i nadal płacze tyle tylko ze ze szczescia ze go niemam :bigok:
P.s Ale manualna juz raz wymieniałem :satan:

hehe. zeby to sie nie psulo to fajnie jest:)

marcin195
24-02-2006, 16:10
Jeździłem wieloma automatami, NIGDY nie miałem z żadnym problemu! Nigdy nie kupiłbym auta z patykiem do zmieniania biegów i 3 pedałami (no chyba że ręczny-nożny)

Powodzenia piatek77!!!
Automaty sa tylko dla myslących... zawsze tej wersji będę sie trzymał!!!

P.S. Niestety prawdą jest że wykorzystywanie pełnej mocy i momentu silnika w przypadku DURATECA 2.5 + AUTOMAT może spowodowac częstre awarie tego co jest po +...