PDA

Zobacz pełną wersję : [MKIII] Montaż ESP



1olek
15-09-2011, 01:36
Witam

Opisze na podstawie moich wlasnych doswiadczen i tego co przeczytalem na FordClubPolska jak zalozyc system ESP do auta ktore ma tylko ABS. Opis bedzie sie opieral o mojego anglika z 2002. Zaczne od tego co potrzebujemy zakupic aby mozna bylo tego dokonac. Nie podaje numerow czesci bo jest to bez sensu, pompa ktora osobiscie zalozylem nawet w microcacie nie jest rozpoznawana ;)

- pompa ABS/ESP razem z wtyczka i kawalkiem kabla oraz wkreconym w nia czujnikiem cisnienia, wtyczka i kawalkiem kabla od niego
- zyroskop razem z wtyczka i kawalkiem kabla
- kolumna kierownicza od auta co posiadalo ESP razem z czujnikiem skretu kierownicy wtyczka i kawalkiem kabla
- wylacznik ESP z wtyczka i kawalkiem kabla
- konektorek z wtyczki C502 do podlaczenia ukladu
- troche kolorowych kabelkow zeby sie nie pomylic

Odnosnie pompy ABS/ESP. Wystepowaly dwa rodzaje pompy, do Sierpnia 2004 byla montowana pompa z zyroskopem na szynie CAN (zyroskop 4 pinowy), po Sierpniu 2004 byla pompa z zyroskopem analogowym podlaczonym bezposrednio do pompy ABS/ESP (zyroskop 6 pinowy). Mozemy zalozyc caly uklad z zyroskopem 6 pinowym do auta przedliftowego jak i z zyroskopem 4 pinowym do auta poliftowego. Po prostu musimy nabyc komplet.

Odnosnie kolumny kierowniczej, mozemy nabyc kolumne angielska i zamontowac w europejczyku, ja osobiscie nabylem kolumne europejska i zalozylem w angliku. Jedyne co po takim zabiegu trzeba ustawic zbierznosc bo bedziemy miec skrecona kierownice przy jezdzie na wprost.

Odnosnie wylacznika ESP auto poliftowe ma inna wtyczke i przedliftowe tez. Nic nie szkodzi na przeszkodzie zeby poliftowy zalozyc w przedlifcie, ja tak zrobilem, musialem obciac stara wtyczke i podlutowac nowa. Jedyne co to poliftowy wylacznik ma inny odcien, jest nieco jasniejszy.

Montaz pompy ABS/ESP.

Aby tego dokonac musimy wyjac serwo hamulcowe, co za tym idzie osuszyc zbiorniczek itp. Serwo siedzi na 4 srubach, przykrecone jest nimi z tylu do stelaza. Aby latwo je wyjac musimy wyciagnac i odgiac puszke z filtrem powietrza, sciagnac rozporke miedzy kielichami, dekiel kielicha oraz wymontowac serwo tempomatu jak ktos posiada. W angliku po odpieciu przewodow hamulcowych od serwa i odkreceniu nakretek serwo trzyma sie na trzpieniu ktore laczy je z pedalem hamulca. Aby je wyjac wyciagamy zawleczke i trzpien i serwo wychodzi. W europejczyku bedzie pewnie podobnie. (Od razu napisze ze ten kto wymyslil ten trzpien z zawleczka to pajac bo tego nie da sie ponownie zmontowac bez rozgiecia stelaza na ktorym serwo siedzi. Potem je trzeba zgiac do wygladu fabrycznego.) Jak serwo wywalilismy to mamy pompe ABS jak na dloni. Odpinamy wtyczke, przewody hamulcowe, zatrzaski ktore ja trzymaja i zastepujemy pompa ABS/ESP. Skladamy w odwrotnej kolejnosci, na koniec odpowietrzajac wszystkie 4 kola. Musimy tez przerobic wtyczke od pompy ABS uzupelniajac ja o odpowiednie kable. Opisze to na dole w dziale polaczenia elektryczne.

Tak to wyglada po wymontowaniu serwa hamulcowego, widac pompe ABS ktora trzeba wymienic.

http://img194.imageshack.us/img194/8103/imgp3301y.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/imgp3301y.jpg/)

http://img43.imageshack.us/img43/5593/imgp3300r.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/43/imgp3300r.jpg/)

Wymiana kolumny kierowniczej.

Operacja dosyc prosta, sciagamy plastyki oslanajace kolumne, wypinamy wylacznik kierunkowskazow, wycieraczek, pilota od radia, kostke od stacyjki i pierscienia immo. Sciagamy poduszke kierowcy i odkrecamy kierownice. Odkrecamy srube ktora laczy kolumne z maglownica i otwieramy zawias. Odkrecamy 4 sruby TOROX 40 trzymajace kolumne, pociagamy ja do siebie i kolumne mamy w rekach. Aby wyjac stacyjke przekrecamy ja w poz. I wkladamy w dziure pod pierscieniem immo cieki wkretak i stacyjka wyskakuje, zakladamy ja do nowej kolumny i nie bawimy sie nia bo ma blokade i przekrecenie kluczyka spowoduje jak aktywacje i wyrzucicie ja sobie do kosza no i dojdzie koszt stacyjki i kluczyka. Zakladamy nowa z czujnikiem skretu i skladamy w odwrotnej kolejnosci.

Do takiego stanu trzeba dojsc:

http://img809.imageshack.us/img809/6399/imgp3286.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/809/imgp3286.jpg/)

A tak wyglada kolumna z czujnikiem skretu kierownicy, widac na niej cztery otwory w ktorych siedza sruby Torox 40 i trzymaja kolumne.

http://img813.imageshack.us/img813/9863/imgp3287c.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/813/imgp3287c.jpg/)

Montaz zyroskopu.

Zyroskop siedzi pod lewarkiem zmiany biegow, jest na niego fabryczne miejsce ale brakuje dwoch srub M6 aby go przykrecic, sruby mozemy dolozyc ale problemem jest to ze aby je wsunac trzeba zdjac cale to metalowe ustrojstwo. Aby tego dokonac trzeba zwalic tlumik i oslone termiczna bo 2 sruby maja nakretki od spodu. Ja przewleklem plastykowa tasiemke (binde) przez otwory na sruby i nia przypiolem zyroskop i podkleilem go silikonem. Sruby uzupelnie jak cos bede robil przy wydechu bo kanal lub podnosnik wymagany. Ogolnie dostep beznadziejny, musimy sciagnac boczki aby sie tam dostac.

Montaz wylacznika ESP

Stary wyjmujemy i wsuwamy nowy.

Polaczenia elektryczne

Przed przystapieniem do montazu czesci mechanicznych warto wykonac brakujace czesci instalacji zeby je od razu polozyc i dociagnac do skrzynki bezpiecznikow w kabinie. Moja rada uzyjcie roznych kolorow kabli aby unikac pomylki i sparujcie je np w ten sposob. Czarny (-), czerwony (+), zolty (CAN L), zielony (CAN H), unikniecie pomylki bo te kable ida do zyroskopu i czujnika skretu kierownicy, lacza sie z szyna CAN samochodu i ida do pompy ABS/ESP. Laczymy je rownolegle, czyli zolty z zoltym, czarny z czarnym itp. Do tego potrzeba trzech kabli do wylacznika ESP, ja uzylem bialego, niebieskiego i trzeciego nie pamietam ;)

Pamietajcie ze pomimo iz wtyczka od zyroskopu i czujnika skretu kierownicy jest taka sama to polaczenia elektryczne sa inaczej rozlozone, sa na innych pinach wiec ich nie pomylcie.

Przerobienie wtyczki od pompy ABS/ESP

Niestety czeka Was oprocz dolozenia kabli wymina wtyczki poniewaz w starej nie ma dzio aby wetknac nowe piny. Sprawa idzie szybko, wyciagasz pin z starej wtyczki i wpinasz do nowej. Rowniez piny nie uzywane sa zalane wiec minimalizuje to ryzyko pomylki. Musice do pompy dociagnac sygnal CAN L i CAN H oraz + i - do zasilania zyroskopu i czujnika skretu kierownicy, dwa kable od wlacznika ESP i trzy kable ide do czujnika cisnienia ktory siedzi na pompie ABS/ESP.

Uwaga. Zdaje sie po drugim lifcie piny w pompie ABS sa okragle a nie kwadratowe jak w pompie ABS/ESP. Trzeba je odciac i przelutowac wszystkie piny na kwadratowe. Kolory kabli sa te same.

Zalanczam schematy na ktorych ja sie opieralem, pamietajcie w aucie przedliftowym nie ma wtyczki C33, jest dziura, kable trzeba zlutowac razem.

Pamietajcie aby podpiac kable z szyny CAN ukladu ESP z szyna CAN samochodu, wtyczka C30 co umozliwi diagnoze systemu przez fordowski komputer diagnostyczny.

Schematy sa w pdf spakowane do archiwum zip i wrzucone na chomika. Nie ma sensu wrzucac ich jako obrazki bo sa nieczytelne.

Kliknij tu aby pobrac schematy (http://chomikuj.pl/Oszrany/ESP,1026894470.zip)

Archiwum zawiera nastepujace katalogi, ESP 4 pin (ja zakladealem u siebie ESP na ich podstawie) oraz ESP 6 pin (jest to schemat od kolegi jendrekmak z FordClubPolska, jest tez rozpiska pinow poliftowych wylacznikow ESP i klapy w wersji jedno wtyczkowej i dwu wtyczkowej (ja mialem ten wylacznik poliftowy jednowtyczkowy i musialem odciac moja przedliftowa wtyczke i przelutowac na ta poliftowa).

A tu pomocne zdjecia z FordClubPolska, ktorych autorem jest jendrekmak

http://img33.imageshack.us/img33/9179/zczepompydoesp.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/zczepompydoesp.jpg/)

białe kropki - podłączenie żyro 6 pinów
żółte - żyro 4 piny
zielone - czujnik ciśnienia pompy
niebieskie - włącznik/wyłącznik esp wg schematu przed 08/2004
czerwone - czujnik obrotu kierownicy
w dwóch pinach czerwone, białe i żółte kropki są razem bo jest to zasilanie a w dwóch żółte i czerwone bo tam jest szyna CAN

http://img844.imageshack.us/img844/5201/zlaczac30c31c32c33c70.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/zlaczac30c31c32c33c70.jpg/)

Zalecana kolejnosc montazu.

Przygotowac w domu wszystkie kable z wtyczkami, zalozyc kolumne kierownicy, zyroskop, wylacznik ESP, kable dociagnac do skrzynki bezpiecznikow. Zalozyc pompe ABS/ESP dociagnac kable do skrzynki bezpiecznikow i polaczyc wedlug schematow. Dlaczego nie pompa ABS/ESP najpierw ? Bo bedzie Wam swiecil na zegarach ABS i ESP.

Uruchomienie

Po zalozeniu wszystkiego wszystkie kontrolki powinny zgasnac. Jednak jak ruszycie zapali sie kontrolka ESP i wylaczy system. Aby dzialal poprawnie trzeba jechac do ASO i powiedziec ze wymieniliscie kolumne kierownicy bo stara miala luzy i swieci sie teraz ESP. Chodzi o skalibrowanie czujnika skretu kierownicy, bez tego system bedzie sie wylanczal. Nie chwalcie sie ze zalozyliscie ESP bo ponoc polskie ASO nie zrobi zadnej diagnozy systemu jak wyjdzie z VIN'u ze go nie bylo. Ja to robilem w ASO w Irlandii i zadnych problemow nie mialem tego typu. Po tym zabiegiem cieszymy sie z ESP.

Ikona ESP na zegarach

W przedliftowych zegarach nie ma mozliwosci aktywowania ikonki ESP w ASO, nalezy wgrac soft u magika, lub zmienic zegary na takie ktore maja ta ikonke aktywna. W aucie poliftowym ikonke aktywuja Wam w ASO. Ta kontrolka sie nie martwcie bo bez niej ESP tez dziala.

Problemy.

Jesli po zlozeniu wszystkiego swieci sie ABS + ESP, sprawdzamy polaczenia. Mozna miernikiem a mozna tak jak ja zrobilem. Po przekreceniu zaplonu wylacznik ESP po przytrzymaniu go powinien wylaczyc uklad ESP, lampka na zegarach bedzie swiecic dalej ale na wylaczniku powinna sie zaplac i gasnac jak wcisniemy ponownie. Brak jakiegokolwiek uzadzenia zablokuje mozliwosc wylaczenia ESP. Mozna odpiac zyroskop, potem czujnik skretu kierownicy, czujnik cisnienia. Jak wszystko jest ok jedziemy do ASO na kalibracje czujnika i skasowanie bledow. U mnie ABS gasl ESP tez ale po ruszeniu sie ESP zapalal. Po trzech dniach zaplil sie ABS i ESP, nawet odpiecie akumulatora nie kasowalo bledow. Wizyta w serwisie forda rozwiazala sprawe. Kalibracje i programowanie od nowa sterownika ABS/ESP oraz usuniecie bledow.

Czas pracy:

Wymiana pompy ABS na ABS/ESP z wymina pinow i podpieciem wszystkiego w calosc z odpowietrzeniem czterech kol 8,5 godziny.

Wymina kolumny, zalozenie zyroskopu, przerobienie wtyczki wylacznika przedliftowego na poliftowy 4 godziny

Programowanie w ASO 1 godz 10 min

Koszty:

Pompa ABS/ESP z wtyczka i wylacznikiem ESP - 200 zl
kolumna kierownicza europejska z czujnikiem skretu kierownicy - 29 zl
zyroskop - 70 zl
programowanie w Irlandzkim ASO - 110 Euro
+ koszty kabli, koszulek termokurczliwych, tasmy izolacyjnej, cyny itp.

Wszystkie czesci nabylem na allegro w ciagu 10 dni. Trzeba regularnie przegladac i mozna tanio wyrwac.

dream
15-09-2011, 02:50
Super artykuł tylko pogratulować :up:

rednaxelA
15-09-2011, 16:54
respect - chyba zaczne zbierac czesci i jakis weekend rezerwowac na zabawyz ESP :-)

mazur888
18-09-2011, 17:52
super artykuł. tez mieszkam w irl i myslalem nad montażem esp. :)

1olek
18-09-2011, 22:32
tylko widzac po blachach z avatara kolega mieszka w Irlandii Polnocnej ;)

Mario
30-11-2011, 21:24
Można odświeżyć schematy bo nie działają i dokładniej wyjaśnić podłączenie wyłącznika esp ?

1olek
01-12-2011, 22:46
Schematy dzialaja, zaloz tylko darmowe konto na chomiku i sciagniesz je za free. Co do wylacznika to schematy mowia wszystko, powiedz dokladnie jakie masz watpliwosci i jaki wylacznik, przedliftowy czy poliftowy ?

Mario
02-12-2011, 14:01
Mam konto ale pod tym linkiem jest server eror . Chodzi o podłączenie wł esp przed fl i tak :
1,3- moduł esp
2- wolny w przed fl
4- c502
5- to + od wł swiateł
6- do otwierania klapy na 1 pin
Czy dobrze zrozumiałem i czy trzeba jeszcze do zegarów podłączyć ?

1olek
03-12-2011, 21:21
Cos kolego pomieszales, w przedliftowym wylaczniku masz dwa gniazda, do klapy i do esp. Do klapy nic nie ruszasz, po prostu wypinasz wtyczke i wpinasz do nowego wylacznika. Kable we wlaczniku ESP podlanczasz tak:

8 - podswietlenie wylacznika
7 - masa (GND)
6 - +12V z bezpiecznika F77 (zlacze C502 pin 6)
5 - nie uzywany
4 - do pinu 18 wtyczki pompy ESP/ABS
3 - nie uzywany
2 - masa (GND)
1 - do pinu 27 wtyczki pompy ESP/ABS

P.S. Schematy da sie pobrac bez problemu, sprawdzilem, nie ma zadnego bledu serwera.

Mario
03-12-2011, 21:39
Dzięki za wyjaśnienie , to mam nie taki schemat , A na stronie chomika nadal mam błąd 502

1olek
03-12-2011, 21:46
daj maila na PW to Ci wysle ;)

Mario
03-12-2011, 22:01
Poszedł na priv

1olek
03-12-2011, 22:35
poszlo na maila ;)

Mario
03-12-2011, 23:57
Odebrałem dzięki

Mario
04-12-2011, 14:34
Mam jeszcze pytanie skąd podłączyć szynę can z C30 ? czy z gniazda diagnostycznego bo tam piny 6 i 14 chyba są ?

1olek
04-12-2011, 15:20
Mozna z zlacza diagnostycznego pin 6 to CAN H a pin 14 to CAN L, ja osobiscie wziolem z wtyczki C30 gdzie CAN H to pin 9 a CAN L to pin 6. (mam anglika wiec gniazdo diagnostyczne mam z prawej strony wiec nie bylo po drodze). Pamietaj ze musisz dociagnac CAN H i CAN L do zlacza pompy ESP/ABS bo do zwyklej pompy ABS szyna CAN nie dochodzi.

Mario
04-12-2011, 15:49
Tak H idzie z czujnikiem obrotu na pin 24 , a L na pin 40 z żyro

1olek
04-12-2011, 16:46
tak H idze z 24 na zyroskop i czujnik skretu kierownicy a L idzie z 40 tez na zyroskop i czujnik skretu kierownicy

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

P.S. Tam gdzie na schemacie jest kropka to przewody sie lacza.

Mario
04-12-2011, 16:57
Ok dzięki ,to już wszystko wiem zacznę od wiązki a resztę to jak pogoda pozwoli . Po wymianie samej pompy abs będzie dział ?

1olek
04-12-2011, 17:18
Zacznij od wiazki i od zrobienia wszystkiego w kabinie, na koniec wymien pompe. Po wymianie pompy ABS na ABS/ESP, ABS u mnie dzialal ale przez tydzien po czym sie wylaczyl i nie dalo sie go juz wlaczyc, co mnie zmusilo do wizyty w ASO gdzie i tak musialem jechac aby skalibrowac czujnik kierownicy. ASO zaprogramowalo system od nowa i dziala perfekcyjnie :zakrecony:

Mario
05-12-2011, 11:22
Witaj Olek dzisiaj oglądałem auto i okazało się ze instalacja w komorze silnika jest przy pompie wisi wona złączka zielona , a w kabinie jest C33 ma 4 piny to pewnie 10,11-zyro i cz.sk. 3,4-wył. esp. Jak idzie numeracja na złączu diagnostycznym 14 to pierwaszr lewy na gorze ? I rozumiem ze na C30 na pinach 9, 6 powinien być sygnał kan i odejście na pompę esp . Tak sie składa ze kawałek wiązki mam akurat z wtyczka do C33 tylko by reszta została

1olek
05-12-2011, 20:24
I rozumiem ze na C30 na pinach 9, 6 powinien być sygnał kan i odejście na pompę esp .

Tak dokladnie, szyna CAN to magistrala laczaca rozne urzadzenia z komputerem auta (GEM). Obojetnie w ktore miejsce sie wepniesz jest ok.


okazało się ze instalacja w komorze silnika jest przy pompie wisi wona złączka zielona

to jusz musiz sam sprawdzic co tam jest i gdzie idzie, u mnie ta wtyczka byla czarna i niestety jej nie bylo, dorabialem ta instalacje.


a w kabinie jest C33 ma 4 piny to pewnie 10,11-zyro i cz.sk. 3,4-wył. esp

fajnie by bylo, posprawdzaj miernikiem czy to te kable i poszukaj wtyczek do wlacznika, zyroskopu i czujnika skretu kierownicy.


Jak idzie numeracja na złączu diagnostycznym 14 to pierwaszr lewy na gorze ?

widok zlacza od przodu wraz z numeracja i kolorami kabli:

http://img62.imageshack.us/img62/720/zlacediagnostycznemkiii.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/62/zlacediagnostycznemkiii.png/)

Mario
05-12-2011, 21:33
W kabinie niema wiązki sprawdziłem . Czy na C30 przychodzą dwa przewody z pompy ? tak mi wychodzi ze schematu u Ciebie był tam tylko sygnał can ? I czy było tam coś podpięte do niego czy nie ?

1olek
05-12-2011, 21:57
tak na C30 masz 2 przewody z pompy, cos jest tam podpiete, ja przeciolem ten kabel i podlutowalem sie z moim od pompy ABS/ESP

Mario
05-12-2011, 22:09
Ok dzięki .Musze to jutro sprawdzić bo jak są do czujnika pompy jest złącze C33 to powinny byc na C30

Mario
08-12-2011, 21:01
Witam mam jeszcze pytanie złącze C30 jest u mnie inaczej ponumerowane zaczyna się od 1 a nie od 7 tak jak jest w opisie wyżej czy u Ciebie tez tak było ? I czy z podłączona wiązka a bez pompy esp będzie abs się świecił ? I czy od razu prostowałeś kierownice ?

1olek
08-12-2011, 21:33
złącze C30 jest u mnie inaczej ponumerowane zaczyna się od 1 a nie od 7 tak jak jest w opisie

nie sugeruj sie numerami ze zdjecia tylko podpinaj pod numery tak jak masz we wtyczce, ja to zdjecie dalem orientacyjnie bo pokazuje jaki numer ma ktora wtyczka, na te numerki nawet nie patrzylem. To moze byc widok od tylu lub cos tedy.


I czy z podłączona wiązka a bez pompy esp będzie abs się świecił ?

aby ikonka ESP swiecila trzeba ja aktywowac w zegarach lub miec zegary z aktywna ikonka ESP od auta co ja mialo. Po wlozeniu takich zegarow lub jej aktyacji swieci ona non stop do poki uklad ESP nie bedzie sprawny i skalibrowany.


I czy od razu prostowałeś kierownice ?

nie, jezdzilem tak jakis czas a jak mialem wolna chwile to pojechalem ustawic zbierznosc i wyprostowac kierownice.

Mario
08-12-2011, 22:32
Chodzi mi oto czy abs będzie działał jak będzie sama wiązka od esp połączona ? to rozumiem ze najpierw kalibrowałeś potem prostowałeś ?

1olek
09-12-2011, 00:52
abs bedzie dzialal

ja montowalem tak:

1.kolumna kierownicza
2. wiazka w kabinie, wylacznik, zyroskop itp
3. pompa abs/esp
4. ustawienie kierownicy na wprost (kolumne mialem z europejczyka)
5. wizyta w aso i kalibracja ukladu

sunshine11
16-01-2012, 12:57
Mam pytanie odnośnie tego montażu. Mam forda mondeo rocznik 2002 bez ESP i chciałabym to mieć wiec na jaki koszt sie musze przygotować ??

---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

Mam forda mondeo 2002 bez ESP wersja GIHA jaki jest koszt tego montazu??

1olek
16-01-2012, 22:23
wystaczy przeczytac artykul do konca ;)


Koszty:

Pompa ABS/ESP z wtyczka i wylacznikiem ESP - 200 zl
kolumna kierownicza europejska z czujnikiem skretu kierownicy - 29 zl
zyroskop - 70 zl
programowanie w Irlandzkim ASO - 110 Euro
+ koszty kabli, koszulek termokurczliwych, tasmy izolacyjnej, cyny itp.

Wszystkie czesci nabylem na allegro w ciagu 10 dni. Trzeba regularnie przegladac i mozna tanio wyrwac.

XxXSTUDIXxX
10-06-2014, 19:00
Witam mam pytanko dotyczące przycisku ESP. A mianowicie mam mondeo z 06.2004 i na diagnostyce wykazało mi ze mam przerwę na przewodzie z samego przycisku i tu moje pytanie czy mogę opierać sie na schemacie poliftowym bo napisałeś ze to od 08.2004 chodzi o sam przycisk i czy w moim bedzie tak samo podłączone ja na schemacie ktury załączyłeś?

1olek
10-06-2014, 21:07
wyjmij wylacznik i zobacz czy wtyczka zgadza sie ze schematem, w polifcie masz 2 typy wtyczek, jedna zintegrowana dla esp i klapy bagaznika lub dwie osobne dla esp i klapy bagaznika.

XxXSTUDIXxX
10-06-2014, 21:49
nie wtyczka jest 1 dla klapy i esp

Kreator
23-07-2015, 15:14
Jak do tej pory to sam wymienilem sobie konsole srodkowa, zamontowalem przednie przeciwmgielne razem z wiazka elektryczna, wymienilem wlacznik swiatel przy kierownicy - a teraz przychodzi czas na cos duzo bardziej zaawansowanego, czyli ESP.

Bede chcial zaczac to robic gdzies tak we wrzesniu, moze pazdziernik, musze zebrac potrebne czesci, musze zgromadzic wszystko co potrzebne i muse tez troche wiedze uzupelnic. I tutaj zwracam sie do Was ziomusie z prosba o wszelka pomoc. Pisalem juz na priv do 1olek bo tez mieszka w Irlandii i chyba nawet tez w Dublinie takze byloby super sie spotkac i obgadac ten temat bo nie ukrywam, ze sam sie troche obawiam podjac tego zadania.

Ale wspolnymi silami na pewno bedzie latwiej i sprawniej.

Pozdrawiam wszystkich


PS
Jesli ktos ma cos , jakies info przydatne w tym temacie , prosze pisac :)

Virus500
23-07-2015, 18:25
Zakładałem u siebie ESP w lutym tego roku. Mam TDCI z 2005 roku i wiem już z doświadczenia, że ten rocznik ma dużo zmian szczególnie elektrycznych ale i mechanicznych. Pierwszy większy problem to pompa ABS. Moja miała zupełnie inną wtyczkę z mniejszą ilością kabli. Dopiero przy wymianie zauważyłem tez, że wyprowadzenia do przewodów hamulcowych były w innych miejscach. Dobrze, że wraz z nową pompą ABS/ESP kupiłem okablowanie. Natomiast przewody udało mi się zakupić w znajdującym się akurat niedaleko szrocie. Drugim problemem było brak blachy na której jest umocowany czujnik żyroskop. Na szczęście na forum znalazła się osoba która miała taką część na zbyciu. Ciężko też jest dostać sam czujnik wraz z wtyczką do niego. Ja montowałem ten nowszy model czujnika ( 6 pinowy ) i okazało się, że taka sama wtyczka jest w czujnikach do Scenica II. Kierownicę trafiłem od europejczyka więc nie miałem problemów, że po wymianie jest krzywo ustawiona. Licznika nie musiałem wymieniać bo robiłem test i okazało się, że kontrolka ESP już jest. Całość działa już od kilku miesięcy i nawet teraz w lipcu włączyło mi się parę razy ESP przy szybkiej jeździe na krętych górskich drogach.

Kreator
24-07-2015, 00:22
O kurczę, to nie źle, jest trochę tych detali, o których trzeba pamiętać.

Dzieki Virus500 za informacje i szczegoly tej instalacji - bedzie co robic.

Dobrze, ze mieszkam w takiej okolicy tutaj w Dublinie, ze mam wokół siebie kilka szrotow, także jakby co to będę najpierw tam szukal części. Paradkosalnie najbliżej mam do ASO ale to Irlandia i ceny tez irlandzkie czyli masakrycznie wysokie. Jak ostatnio byłem to chcieli za uchwyt kubka rawie 130 euro a za pianke do bagażnika wokół kola zapasowego ponad 130 euro. Masakra! Tylko w ostateczności do ASO a tak to allegro, ebay i polskie sklepy z częściami samochodowymi.

Ciekaw jestem ile mnie to wszystko razem wyniesie, pompa ASB/ESB widziałem, ze jest na allegro za 200 zl, później cala reszta.

1olek
24-07-2015, 11:20
To ja mam inne doswiadczenia z Irlandzkim ASO, kupowalem wielokrotnie i ceny takie same lub nizsze niz na zlomie a w ASO sa nowe czesci ;) Nawet ta blache do zyroskopu kupilem ale nie zalozylem bo u mnie byla tylko bez srubek ;) Jedyne co to termostat mieli drogi i kupilem na ebay.

Virus500
24-07-2015, 16:32
Jeśli chodzi o części z Allegro to weryfikuj to co jest na zdjęciach z tym co piszą. Czasami piszą co innego a na zdjęciu widać co innego. Mnie pompę udało się kupić za 20zł, całą kolumnę kierowniczą z czujnikiem skrętu też za 20zł. Zanim jednak klikałem kup teraz dzwoniłem i upewniałem się, że dostanę dokładnie to co na zdjęciu. Tylko raz się zdarzyło, że nie było jednego detalu ale uznali reklamację i dosłali brakujący element.

Kreator
24-07-2015, 19:21
A w ktorym dokladnie ASO to bylo, moze Fort Motors? Bo ten Lillys Ford na Clondalkin to masakra, wiekszosci nie maja na miejscu i musza sprowadzax albo z UK albo Niemiec. Moze stad takie ceny ogromne.



To ja mam inne doswiadczenia z Irlandzkim ASO, kupowalem wielokrotnie i ceny takie same lub nizsze niz na zlomie a w ASO sa nowe czesci ;) Nawet ta blache do zyroskopu kupilem ale nie zalozylem bo u mnie byla tylko bez srubek ;) Jedyne co to termostat mieli drogi i kupilem na ebay.

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

Ja nie dzwonie najpierw, kupuje, czekam, sprawdzam i gdyby cos bylo nie tak to reklamacja. Jak do tej pory wszystko sie zgadzalo.
Oby tak dalej. 😀



Jeśli chodzi o części z Allegro to weryfikuj to co jest na zdjęciach z tym co piszą. Czasami piszą co innego a na zdjęciu widać co innego. Mnie pompę udało się kupić za 20zł, całą kolumnę kierowniczą z czujnikiem skrętu też za 20zł. Zanim jednak klikałem kup teraz dzwoniłem i upewniałem się, że dostanę dokładnie to co na zdjęciu. Tylko raz się zdarzyło, że nie było jednego detalu ale uznali reklamację i dosłali brakujący element.

1olek
25-07-2015, 09:46
Bylo to ASO na Finglas, wczesniej na Blanchardstown to bylo to samo co Finglas, potem to zamkneli i otworzyli Fort Motors, tam jeszcze nie bylem. Zawsze czesci sprowadzali ze 2-3 dni z Niemiec lub UK, raz zamowilem spinki do tapicerki w bagazniku, kosztowaly 2 euro ;) Jak juz mieli na stanie to dzwonili ze mozna odebrac.

hydros
01-01-2016, 22:04
Witajcie.
Mojego Mondeusza mam od niedawna, no i tak czytam różne tematy na forum...
U mnie nie ma ESP i jak znam siebie to zamontuję to, ale... pytanie mam o system ASR.
Bo na wikipedi jest: "ESP (ang. Electronic Stability Program - elektroniczny program stabilizacji) – układ elektroniczny stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu, przejmujący kontrolę nad połączonymi układami ABS i ASR." no właśnie, jak to jest w naszych autach, jest system ASR czy nie?

RadkoR
01-01-2016, 22:39
W Mondeo ASR ma nazwę TCS (Traction Control System). ESP to z kolei Electronic Stability Program.

TCS - zapobiega poślizgowi kół przy ruszaniu. ESP - koryguje tor jazdy pojazdu przy poślizgu.
Mondeo z ESP ma też TCS. Mondeo bez ESP może mieć sam TCS.

Jest też EBA (Emergency Brake Assist) dociskający mocniej hamulec przy hamowaniu awaryjnym.

ABS-TCS:

Opis i działanie
Układ kontroli przyczepności TC jest zintegrowany z układem ABS i korzysta z tych samych czujników prędkości kół i sterownika hydraulicznego (HCU).
Sterownik hydrauliczny HCU posiada wbudowane zawory elektromagnetyczne umożliwiające sterowanie modulacją ciśnienia hamulców kół.
Układ kontroli przyczepności kół napędzanych (BTCS)
Układ ten wykorzystuje sterowanie hamowaniem przednich kół napędowych, gdy istnieje różnica przyczepności tylnych kół napędzanych.
BTCS działa tylko przy prędkości jazdy do 50 km/h. Kierowca jest informowany o działaniu układu przez zaświecenie się kontrolki w zestawie wskaźników.
Koło napędowe hamowane jest z udziałem układu ABS, dzięki czemu mechanizm różnicowy przenosi większy moment obrotowy silnika na tylne koło napędzane, co powoduje zwiększenie przyczepności.


ABS-ESP

Układ ABS - Układ stabilizacji toru jazdy - Układ ABS - Układ stabilizacji toru jazdy Mondeo 2001 (10/2000-02/2007)
Opis i działanie
Układ TCS jest wspomagany przez funkcję pod nazwą układ stabilizacji toru jazdy (ESP). Podczas gdy funkcja TCS kontroluje poślizg kół podczas hamowania i przyspieszania (dynamika wzdłużna), aktywna kontrola odchylenia od toru jazdy stabilizuje obrót pojazdu wokół własnej, pionowej osi.
Czujnik mierzy położenie koła kierownicy, ciśnienie w pompie hamulcowej, miarę odchylenia i przyspieszenie poprzeczne. Pozwala to na porównanie intencji kierowcy z faktycznym zachowaniem pojazdu w danym momencie tak, by w momencie destabilizacji pojazdu układ ESP wykonał korektę.
Układ ESP rozpoznaje ekstremalne warunki jazdy, takie jak np. paniczne reakcje w sytuacjach niebezpiecznych i stabilizuje ruch pojazdu poprzez indywidualne hamowanie każdego z kół i interwencję w sterowanie silnikiem, bez potrzeby użycia pedału hamulca lub przyspieszenia.

Pojazdy wyprodukowane od 02/2003
Funkcja awaryjnego wspomagania hamulców (EBA) została dodana w celu poprawienia skuteczności hamulców w sytuacjach awaryjnego hamowania ze zmniejszoną siłą nacisku na pedał w krytycznym momencie.
Elektroniczna funkcja EBA wykorzystuje czujniki prędkości pojazdu i czujniki ciśnienia w pompie hamulcowej do mierzenia prędkości pojazdu i zwiększania ciśnienia hamowania.
Jeśli prędkość pojazdu przekracza 5 km/godz., ciśnienie w pompie hamulcowej jest wyższe niż 30 barów i wzrost ciśnienia w pompie hamulcowej przekracza 2500 barów/sekundę, elektroniczna funkcja EBA jest aktywna i natychmiast zwiększa ciśnienia hamowania aż do poziomu zadziałania układu ABS. Umożliwia to działanie układu ABS przy zmniejszonej sile nacisku na pedał hamulca.
Elektroniczny układ EBA działa stale, nawet jeśli ESP zostało wyłączone. Ponieważ układ ma wspólne element z układem ESP, może nie działać, jeśli układ ESP jest uszkodzony.



Od 03.02.2003 (kod 3K) Mondeo 2001 wyposażany jest seryjnie wraz z elektronicznym układem stabilizacji toru jazdy (ESP) w elektroniczny układ EBA.
Układ rozpoznaje tak jak mechaniczny układ awaryjnego wspomagania hamulców EBA sytuacje awaryjnego hamowania na podstawie szybkości wciskania pedału hamulca i automatycznie udostępnia maksymalną moc hamowania tak długo, jak długo wciskany jest pedał hamulca. W awaryjnych sytuacjach może to skrócić drogę hamowania.
Pojazdy bez ESP nadal wyposażane są w mechaniczny układ EBA (dodatkowe informacje patrz TSB 9/2002).
WSKAZÓWKA: Układ EBA może wspomóc kierowcę w awaryjnej sytuacji, ale nie zwalnia go to z obowiązku uważnej i odpowiedzialnej jazdy.
Układ wykorzystuje oprócz standardowej pompy hamulcowej z mechanizmem wspomagania hamulców wyłącznie elementy układu ESP oraz sygnały czujników innych układów; jest on zintegrowany w module Układ hamulcowy zapobiegający blokowaniu kół (ABS)/ESP.
Aktywacja układu następuje po spełnieniu trzech następujących warunków:
•prędkość pojazdu > 5 km/godz.,
•ciśnienie hamowania co najmniej 30 barów,
•wzrost ciśnienia hamowania 2500 barów/s.

Ciśnienie hamowania i jego wzrost mierzone jest przez czujnik ciśnienia hamowania układu ESP.
W odróżnieniu od mechanicznego układu EBA po aktywacji układu kierowca nie odczuwa zmiany przez pedał hamulca.
Wspomaganie hamulców odbywa się przez zwiększenie ciśnienia przez pompę układu ESP do osiągnięcia granicy blokowania (zadziałanie układu ABS).
Gdy po włączeniu układu EBA kierowca zmniejszy ciśnienie hamowania następuje dezaktywacja elektronicznego układu EBA. Wzrost/spadek ciśnienia następuje proporcjonalnie do siły naciskania pedału.
Elektroniczny układ EBA jest zawsze włączony, nawet nastąpiła dezaktywacja układu stabilizacji toru jazdy (ESP).

hydros
01-01-2016, 23:23
Od 03.02.2003 (kod 3K) Mondeo 2001 wyposażany jest seryjnie wraz z elektronicznym układem stabilizacji toru jazdy (ESP) w elektroniczny układ EBA.
no to coś tu nie tak..
bo u mnie mnie tego nie ma, wg FordEtis (WF05XXGBB55M60843) nie ma o tym wzmianki a i przełącznika też nie mam, a Mondeusz z 2005.

Czyli, jeśli zamontuję ESP to czy w tym "pakiecie" będzie też ASR (TCS - Traction Control System)

RadkoR
02-01-2016, 00:09
Tu chodzi o to, że przed 2003 rokiem układ EBA był opcją, nawet jak miałeś ESP a po 2003 roku gdy masz ESP to EBA jest dodawany do niego seryjnie.
Samo EBA występowało również bez ESP jak też TCS i tak jest właśnie u Ciebie, bo wg. VIN masz ""Ze wspomag. awaryjnym hamulców".
Żeby było ciekawiej ja mam ABS, TCS, ESP, ale według VIN nie mam EBA a według opisu z TIS powinienem mieć EBA razem z ESP..... :-/

tomzyl
18-09-2016, 19:06
Odnośnie wspornika na żyroskop, to zgodnie ze sztuką ten wspornik jest inaczej zbudowany niż ori bez żyroskopu, tj dobudowana jest półka na niego ok 10cm wyżej. Żeby wyjąć stary element to wystarczy odkręcenie śrub w podłodze i na wzmocnieniu konsoli, jednak żeby nowy osadzić trzeba zrzucić cały mechanizm zmiany biegów - tu uwaga, śrubki są malutkie, nakrętka bodaj 8 lub 10, łatwo zerwać gwint przy odkręcaniu, jak i przy przykręcaniu - u mnie dwie tylne śruby zostały zastąpione M8 albo M10, sam nie pamiętam w tej chwili, ale musiałem rozwiercić te stare mocowania, mordęga, bo to ok 1cm metalu:boshe: ale jedyne co aktualnie pozostało to wymienić pompę;)
Ja wsadzam zestaw z żyroskopem 6 pinowym, w zestawie mam też pompę hamulcową, na szczęście bez EBA, bo inaczej musiałbym jeszcze szukać serwa hamulcowego, które dla EBA jest inne niż dla wersji bez.

1olek
24-09-2016, 20:32
tomzyl pozwole sie nie zgodzic odnosnie tego wspornika zyroskopu, mam w szafie element zakupiony w ASO (moge cyknac fotke), rozni sie od tego co mam w aucie tym ze w tym z ASO pod zyroskop sa zamontowane dwie sruby, w tym co mam w aucie sa dwa otwory a srub brak. moje autko to przedlift.

tomzyl
24-09-2016, 23:44
http://fordcat.ru/attachments/cgm/SCTILL/0021/C002175112.jpg

u mnie wygląda jak na obrazku, miałem element 14, teraz zamontowałem 17. żyroskop jest montowany kilkanaście cm ponad podłogą a nie bezpośrednio na niej.

cwojdzik
01-10-2016, 22:45
Mam pytanie czy po zdjeciu pompy zamontowanej w samochodzie jest ktoś w stanie okreslic czy jest to pompa ABS/TSC ?

RadkoR
01-10-2016, 23:06
Trochę mylisz skróty. Nie ABS/TSC a ABS/TCS. TCS występował w każdym mondku. Natomiast ESP był w opcji i były inne pompy dla ABS/TCS i ABS/ESP (razem z TCS).
Odczytaj z niej numer części. Powinna też być naklejka ABS lub ABS/ESP.
Można też sprawdzić po numerze VIN czy jest tam ESP.

cwojdzik
01-10-2016, 23:17
Przepraszam literówka .Z VIN wynika ze nie ma , ale wynika tez ze nie ma czujników cofania czujnika zmierzchu a auto takowe posiada . Do pompy ciężko się dostać wiec zrobiłem zdjęcia ale nic nie widać żadnych napisów

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

Sprawa wyjaśniona kolega akurat podjechał zerknął i wszystko jasne sam ABS wiec trzeba kupic