PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnosnie kodu lakieru



altoot
19-04-2005, 09:51
pytanie kieruje głownie do Krzysia68 jako ze jest typowy figo-fago w te klocki - ostatnio nawet dobrał mi lakier do Peugeota ktorego na oczy nie widział :)) :beer:


gdzie w MDO jest umieszczony kod lakieru??
i jaki lakier (oznaczenie) ma lakier MDO m3ha, bo klamki w kolorze znalazłem i nie wiem czy pasowac bedą

m3hoo
19-04-2005, 10:07
Hi hi, właśnie chciałem puścić posta z tym pytaniem :)

larky
19-04-2005, 11:57
kod lakieru jest na środkowym słupku od pasażera, przynajmniej u mnie :P

m3hoo
19-04-2005, 12:18
kod lakieru jest na środkowym słupku od pasażera, przynajmniej u mnie :P
Polukam po pracy, może wyczytam.

KrzysztofStu
19-04-2005, 13:24
Powinien być na tabliczce z numerami m.in. nadwozia, silnika itp. U mnie takowa tabliczka występuje na pasie przednim, pod maską. Pozdrawiam.

krzys-68
19-04-2005, 20:52
jeśli mnie pamięc nie myli i tabliczka powinna byc przyklejona na słupku środkowym.Patrząc od dolu na kwadratowe pola na lewej stronie(ustawione pionowo),kod lakieru jest drugi od dołu.Może byc jak litera,cyfra lub dwie cyfry,przedzielone kropka.Pozostale oznaczenie dodajesz końcowkę rocznika np.rok produkcji 96 a litera P to kod lakieru P.6. M3Hoo ma perłowy czerwony tak więc nazwa lakieru :
ELECTRIC CURRENT MICA, kod lakieru wg Forda T. lub SCMI.Co do odcienia to raczej tzw D/L czyli ciemniejszy,ale ostrość wzrokuw Darłowku mogła byc zachwiana :jezyk1: :)) ,więc nie na 100%

STraits
19-04-2005, 21:10
Lakieru do FORDów NIE DOBIERA się z tabliczki znamionowej. To nie SUZUKI. Owszem - będziesz znał nazwe lakieru ale nic pozatym.

altoot
19-04-2005, 22:29
Lakieru do FORDów NIE DOBIERA się z tabliczki znamionowej. To nie SUZUKI. Owszem - będziesz znał nazwe lakieru ale nic pozatym.

ale ja nie chce dobierac... nic takiego nie napisałem


chce tylko porownac czy 2 różne samochody stojące w odleglosci 160 km malowane sa tym samym lakierem - porownanie bezposrednie nie jest mozliwe...

STraits
20-04-2005, 08:30
OK. Ale kolor "taki sam" bo z tabliczki nie musi równać się kolorowi w świetle oczu ;P

KrzysztofStu
20-04-2005, 08:48
Łeee... Bez przesady. Jeśli chodzi tylko o klamki, powinien wystarczyć kod lakieru. Co innego maska "albocoinnego", ale klamki? Nie róbmy scen. Pozdrawiam.

krzys-68
20-04-2005, 18:07
Lakieru do FORDów NIE DOBIERA się z tabliczki znamionowej. To nie SUZUKI. Owszem - będziesz znał nazwe lakieru ale nic pozatym.Do żadnego auta nie powinno się dobierać koloru na sam kod,ale ja sie nie znam :) ,dyskutował nie bede :))

STraits
20-04-2005, 20:17
W Suzuki jest kilkanaście kolorów. Bierzesz kod z tabliczki i w ciemno możesz malować ;) Widziałem juz kilka razy jak lakiernik dobierał lakier do Suzuki w ten sposób i trafiał idealnie.. oczywiscie najpierw sprawdzał przy samochodzie fiszke i robił kilka próbek na różnym ciśnieniu... ale generalnie strzał w dziesiątke... a w Fordach jest kłopot niesamowity..

sibert-rally
10-03-2009, 17:50
Odświeżę trochę wątek.Mógłby któryś z kolegów podać kod i nazwę niebieskiego lakieru MONDEO ST220(MKIII)? Z góry dzięki za pomoc.

Pawel2910
08-08-2010, 19:48
Odkopię trochę temat. Mam taki problem, w moim aucie przednia maska i zderzak mają inny odcień niż reszta auta, kolor to konkretnie panther black, w słońcu jest po prostu taka różnica, że szkoda patrzeć, chyba ktoś był ślepy jak odbierał auto od lakiernika, albo było ciemno i w związku z tym mam pytanie czy gdybym kupił używaną maskę i zderzak w tym kolorze z oryginalnym lakierem to czy byłaby realna szansa, że odcień pasowałby do mojego auta ? Nie chcę oddawać samochodu do lakiernika bo moje auto było 2 razy malowane przez poprzedniego właściciela w niektórych miejscach i za każdym razem nie udało się dla lakiernika dobrać koloru . Czy naprawdę w fordzie jest taki kłopot z tym ?

adamuus
08-08-2010, 21:14
bo moje auto było 2 razy malowane przez poprzedniego właściciela w niektórych miejscach
no to skąd masz pewność, że błotniki mają właściwy kolor. kupisz maskę, zderzak i okaże się, że dalej się nie zgadza.

Pawel2910
08-08-2010, 21:27
Auto było podrapane z prawej strony i tam było malowane, lewa strona była nieruszana i między nimi różnice są bardzo niewielkie zaś maska i zderzak były lakierowane od odprysków i w słońcu odcień jest po prostu brązowy i nie pasuje do niczego. W linku poniżej przesyłam zdjęcie jak odróżnia się u mnie zderzak od błotnika, widać tylko fragment zderzaka ale różnica już na zdjęciu jest zauważalna w rzeczywistości jest jeszcze gorzej.
http://img62.imageshack.us/i/dsc00055lm.jpg/
Chcę żeby przynajmniej to tak mocno nie odróżniało się i najlepiej żeby było w oryginalnym kolorze w tym co jest na błotniku na zdjęciu.

adamuus
08-08-2010, 22:03
rzeczywiście tragedia. daj to do pomalowania do jakiegoś sensownego lakiernika i będzie dobrze.

Pawel2910
08-08-2010, 22:33
rzeczywiście tragedia. daj to do pomalowania do jakiegoś sensownego lakiernika i będzie dobrze.
Tylko, że u mnie w mieście nie ma sensownego lakiernika, a gdybym kupił zderzak i maskę w takim samym odcieniu to mógłbym stare części sprzedać po niższej cenie i zawsze by się trochę zwróciło.

adamuus
08-08-2010, 22:57
teoretycznie tak. ale z doświadczenia wiem, że takie kupowanie prawie zawsze wiąże się z malowaniem.

Pawel2910
09-08-2010, 21:02
teoretycznie tak. ale z doświadczenia wiem, że takie kupowanie prawie zawsze wiąże się z malowaniem.
Może tak źle to nie będzie.

85marcinos
03-09-2010, 23:33
jezeli chodzi o dobranie lakieru , owszem na tabliczce znamionowej bedzie kod lakieru lecz co do reszty trzeba miec odpowiednie probniki z odcieniami , jakis element z autka, dobre oko i probka, pozdrawiam

gregortuning
01-11-2010, 18:44
Czesc Pawel.Jestem tu nowy i na moje nieszczescie jestem lakiernikiem.Jak ten twoj przodzik?Z mojego doswiadczenia przy metaliku nigdy nie pasuje lakier przy malowaniu w kant.Trzeba cieniowac na sąsiednie elementy,bo nawet fabryki nie trzymają odcieni.Jak jeszcze nie zrobiles to daj znac ,wysle ci fiszki z odcieniami tego koloru.Pozdrawiam

kruszynka
06-12-2010, 16:47
Numer znajduje sie pod maska,i na slupku dzwi pasazera

szybki1207
29-01-2017, 14:07
Witam . Posiadam Forda Mondeo mk3 z 2001 r . i chcial bym sie dowiedziec jaki mam lakier jak mam kod D0?

Tomasz
29-01-2017, 14:19
Podaj w tym temacie http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/23777-Tutaj-pytamy-o-VIN-do-Forda-Mondeo-!!!/page633
VIN, ktoś Ci rozkoduje i będziesz miał nazwę farbki.