PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe MK4 1.6 16V 120 km



Osiem
19-09-2011, 21:55
Witam
Chciałbym poznac wasze zdanie na temat tego konkretnie silnika w MK4.
Rozglądam sie za nowym autem (salon) i można go kupic w rozsądnych pieniądzach. Co prawda mam na oku paru innych kandydatów ale mondka tez mocno rozwazam. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Pablo81
19-09-2011, 23:18
a jest taka wersja tego nowego 1.6 120KM? jeżeli tak to uważam że za słaby silnik do dużej i ciężkiej budy...

Llukass
19-09-2011, 23:31
Jeśli jest a wg konfiguratora i cennika tak to również moim zdaniem jest za słaby,jak już to może lepiej nowy 1.6 EcoBoost o mocy 160 KM?Na zlocie taki był i przemek0113 miał okazję się nim trochę przejechać.

Osiem
20-09-2011, 10:37
Jeśli jest a wg konfiguratora i cennika tak to również moim zdaniem jest za słaby,jak już to może lepiej nowy 1.6 EcoBoost o mocy 160 KM?Na zlocie taki był i przemek0113 miał okazję się nim trochę przejechać.Tak tylko różnica w cenie jest kolosalna, chociaż na pewno jeździ się tym nie najgorzej.

jarku
20-09-2011, 11:15
Tak tylko różnica w cenie jest kolosalna,

ok. 9tysi za taką samą wersję wyposażeniową. To sporo, ok. 10% ceny. Ale Te 120KM będzie się męczyło w tym samochodzie i wg. mnie, wydać ponad 80tysięcy na samochód, który nie jedzie, denerwuje i męczy kierowcę, to porażka.
Może warto rozważyć opcję z niższej klasy, ale dobrze wyposażonym i z dobrym silnikiem.

Osiem
20-09-2011, 13:04
ok. 9tysi za taką samą wersję wyposażeniową. To sporo, ok. 10% ceny. Ale Te 120KM będzie się męczyło w tym samochodzie i wg. mnie, wydać ponad 80tysięcy na samochód, który nie jedzie, denerwuje i męczy kierowcę, to porażka.
Może warto rozważyć opcję z niższej klasy, ale dobrze wyposażonym i z dobrym silnikiem.Sprawa wygląda nieco inaczej. Juz mówie. Otóż mogę kupić mk 4 1.6 16v 120 km za 66 zł brutto (promocja w fordzie). Teraz już wiesz, o jakiej róznicy w cenie mówie (niestety nie jest to 9 tyś, bo to bym przezył :) )
Natomiast nie zmienia to faktu, ze skoro wszyscy pisza ze auto sie bedzie meczyc, to chyba nie ma sensa. natomiast umowilem sie na jazde próbna. jak pojeźdże to napisze co i jak.

jarku
20-09-2011, 13:44
pisza ze auto sie bedzie meczyc,

Cena faktycznie promocyjna i na sprawę trzeba teraz spojrzeć bardziej przychylnie :hmm:

można tym jeździć, ale będziesz zawiedziony, że auto nowe, wypasione, limuzynowate, a byle clio czy inna corsa 1.2/1.4 będzie cię wyprzedzać i nie masz poczucia komfortu posiadania zapasu mocy.

z drugiej strony: takie pieniądze za taka furkę to grzech nie rozważy. Jeśli nie wymagasz od samochodu sportowych osiągów, jeździsz raczej spokojnie, to po jeździe próbnej dojdziesz sam do odpowiednich wniosków.
powodzenia (i napisz jak się jeździło)

Domelo
20-09-2011, 15:24
Jeśli nie wymagasz od samochodu sportowych osiągów, jeździsz raczej spokojnie

To mondeo z tym silnikiem powinno Ci wystarczyć. Aha i na pewno jakąś mega zawalidrogą nie będziesz ;)


Co prawda mam na oku paru innych kandydatów

Możesz napisać nad czym jeszcze rozmyślasz?

Osiem
20-09-2011, 16:00
Możesz napisać nad czym jeszcze rozmyślasz?[/QUOTE]Citroen C5 1.6 , Octavia 1.8 TSI, i od wczoraj mój faworyt...Chevrolet Orlando 1.8. w wersji LT+. Calkiem spoer fajne auto, ze stylistyka masywną, która mi bardzo odpowiada i 7 miejsc w standardzie a wyposażenie i materiały calkiem ok. Cena dla mnie po rabacie z lakierem metalik 65,500 brutto. Mocno się zastanawiam. naprawde kawał auta i robi niezłe wrazenie.

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------


To mondeo z tym silnikiem powinno Ci wystarczyć. Aha i na pewno jakąś mega zawalidrogą nie będziesz ;)



aha, nie napisałem, ze intersuje mnie tylko kombi, a to chyba dosyc istotne ;)

Domelo
20-09-2011, 16:54
Ja bym tutaj chyba wybierał pomiędzy mondeo a c5... Jednak w octavii pomimo tego że jednak komfortu nie będziesz miał takiego jak w MDO czy c5 to masz podobno bardzo dobry silnik. Co do chevroleta to się nie wypowiadam bo mi się nie podoba ale to twój wybór :) Moja rada jest taka, poszukaj po salonach żebyś mógł przejechać się każdym z tych aut oczywiście najlepiej z podanymi przez Ciebie silnikami (co niestety może być bardzo trudne) i wybierz po jazdach testowych to co Ci najbardziej odpowiada ;)

Ps. A to 1.6 w C5 to wolnossące czy uturbione?

Osiem
20-09-2011, 17:10
Ps. A to 1.6 w C5 to wolnossące czy uturbione?[/QUOTE] Uturbione :) le cena jest do przyjecia. Citroen wali duze rabaty. jestem jeszcze umówiony na jazde avensisen 1.8 ake to raczej ciekawość, niż decyzja o zakupie bo cena to 104900, więc sporo i nie ma mowy o rabacie, także...:)

Domelo
20-09-2011, 17:14
Uturbione le cena jest do przyjecia. Citroen wali duze rabaty

No to ja jestem za Citroenem :bigok: Auto równie ładne jak mondeo no i jeszcze uturbione czyli nic tylko brać :hmm:

Jareczek1980
20-09-2011, 17:40
. Citroen wali duze rabaty.
sprawdź tylko wczesniej poj. bagażnika bo w sedanie to jest nieporozumienie

Domelo
20-09-2011, 17:53
sprawdź tylko wczesniej poj. bagażnika bo w sedanie to jest nieporozumienie

Kolega szuka kombi :)

Osiem
20-09-2011, 20:44
Kolega szuka kombi :)dokładnie. bagaznik jest toche mniejszy niz mondku ale to nie sa duze róznice. Musze jeszcze sie zastanowić ale c5 jest ok. zwłaszcza z tymi nowymi fotelami.

Jareczek1980
21-09-2011, 07:14
Musze jeszcze sie zastanowić ale c5 jest ok. zwłaszcza z tymi nowymi fotelami.
mój brat taką jeździ, tylko w sedanie. Jak dla mnie to auto jest bardzo efektowne, bardziej niż mondziak mk4. Gorzej z funkcjonanością. Poprzednia generacja c5 miała kolosalny kufer, ta już nie, ale i tak mi sie podoba, jeśli do tego dochodzi znacznie lepszy silnik to chyba bym się nie zastanawiał.
Natomiast mk4 ze 120KM myślę, że dało by radę, mój sobie całkiem sprawnie radzi, (choć szału nie ma) ale Ty może miałbyś problem z tym problem, bo jeździsz znacznie mocniejszym autem

Domelo
21-09-2011, 09:05
Musze jeszcze sie zastanowić ale c5 jest ok. zwłaszcza z tymi nowymi fotelami.

:bigok:



jeśli do tego dochodzi znacznie lepszy silnik to chyba bym się nie zastanawiał.

Ja pewnie też bym się nie zastanawiał :)