PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MKI 94 1.8 16V i dziwny dzwięk spod maski.



acdiuna
19-04-2005, 11:42
Auta używam 8-em miesięcy ogólnie jestem zadowolony ale od samego początku zastanawia mnie odgłos z pod maski.
Konkretnie ma to miejsce w jednej sytuacji np: na 4-tym biegu jadąc z predkoścą 60-70 utrzymując stałą prędkość pojawia się dziwny dzwięk spod maski od strony pasażera. Mi się to kojarzy z jakąś nieszczelnością i uciekającym powietrzem objawia się tylko w czasie jazdy na postoju tego nie ma a znika po zdięciu nogi z pedału gazu lub po przyspieszeniu.

Drugi problem to mocowanie dwururki do kolektora wylotowego przy ruszaniu lub zmianie biegów wydobywają się z tego miejsca skrypienia dość głośne sprawdziłem że to konkretnie tam odkręczłem wydech i przeszlifowałem obie części tą od wydechu i od kolektora ale nic to nie dało dalej skrypi. Można by posmarować jakimś smarem ale wiadomo że jest tam dość gorąco więc nie wiem co z tym zrobić.

Gdyby ktoś miał podobny problem to proszę o rade.

korni
20-04-2005, 15:05
to najprawdopodobniej Klocki chamulcowe one przy pewnych zakresach predkosci wydaja przerazajace dzwieki jezeli na nich zaoszczedzilismy i zostały zakupione wlłoskie , lub przeguby ale one by sie odzywały raczej przy skrecie kól. i moze łozysko ale to by wyło całyczas

vMZe
20-04-2005, 15:16
Jeśli chodzi o smarowanie dwururki - smar grafitowy - spoiwo się wypali i posmrodzi czy podymi a grafit zostanie i będzie smarował :-D.
Pozdro
vMZe

acdiuna
04-05-2005, 18:43
Posmarowałem dzisiaj złącze dwururki smarem grafitowym tak jak radził 'vmze' za kilka dni napisze o efektach.