PDA

Zobacz pełną wersję : kupno mondeo na części i jej złomowanie



lukasz9501
27-09-2011, 20:30
Witam ,mam w posiadaniu monde mk1 kombi 94r ,silnik 1.8 benzynka .Potrzebuje do siebie kilku częsci (maska,deskę rozdzielczą itd) Dzisiaj gdy jechałem przez wioskę ,zauważyłem że stoi na kogoś posiadłości mondeo mk1 bez rejestracji,więc pomyślalem że pewnie jest na częsci lub na sprzedaż ,więc podjechałem i zobaczyłem jak z tym autkiem wygląda sprawa .Jest to silnik 1.8 benzyna sedan stan blacharki dostateczny, drzwi powygniatane gdzie nie gdzie (lekko) ,zderzaki połamane i brak jednego koła . Silnik odpala ,lecz nie posiada akumulatora .Przebieg 202tyś km . Pali od pyka . Cena jaką gościu mi wycenił to powiedział 500zł bez żadnych umów . Teraz pytanie czy się opłaca ? Druga sprawa jeżeli chcial bym go na złom puścić to ile bym dostał mniej więcej za niego ? oczywiście na częsci .Pozdrawiam Łukasz

przemoprzem
28-09-2011, 08:15
Za całego Nissana Primerę 93 rok benzyna 1.6 na złomie dają znajomemu ok 900 zł, ale auto praktycznie kompletne. To jest cena oczywiście za "złom" a nie za auto na części. A tak z ciekawości jak wygląda sprawa z OC i rejestracją? Auto jest formalnie zezłomowane?

kemot678
28-09-2011, 09:37
Jak koleś nie chce żadnej umowy to bierz, rozbieraj resztę diaksem potniesz i na złom. I jeszcze zarobisz na tym interesie :drink:

lukasz9501
28-09-2011, 10:55
Sprawa oc i rejstr.. Wcale nie ma ,samochód rzecz biorąc jest zezłomowany .Pytanie czy opłaca mi się cięcie go na pół czy oddanie go w całości ?

przemoprzem
28-09-2011, 11:02
No jak za 500 zł i auto w sumie jeżdżące, masz gdzie go postawić, masz czas i chęci żeby go rozkręcić to pewnie że się opłaca. Przecież sam silnik to pewnie ze 400 zł, a jeszcze skrzynia, zawieszenie jakieś ....Wg mnie powinieneś brać.

Shelby
28-09-2011, 21:49
Umowe musisz jakas miec
Zeby nie bylo tak ze zaczniesz rozbierac jakis zyczliwiec na psy zadzwoni i jak sie bedziesz tlumaczyl?
Ja tylko rozbieram nie swoj samochod ? hehe

lukasz9501
28-09-2011, 22:46
mam gdzie to trzymać i nie przypal owo można tak to określić . Psów raczej u mnie nigdy nie były i wątpię aby ktoś pofatygował się i narzucił temat policji że stoi u mnie mondeo które rozkręcam na części .Tylko waham się nad tym czy jest sens brać , bo jeśli nawet kupie go to i tak na silnik ciężko znaleźć kupce czy na inne części do mk1 . Jest tego w brut ,a na złomie nie wiem ile dostał bym 300 zł ? max 400zł ? .

linkgrabber
28-09-2011, 22:47
na umowie żeby jakis Vin byl i ze juz wyrejestrowany bo tak to na zlomie beda sie pytali skad ten samochod masz i czy juz wyrejestrowany, mk1 nie kradna ale nikt nie chce dymu potem :)

Vaio
11-11-2011, 06:07
właśnie chłopaki ja będę miał podobny problem będę kupował auto typowy dawca i chciałbym je zezłomować ale tak że auto zostaje u mnie czytałem tylko nie pamiętam gdzie że ktoś od nas może załatwić sam papier.

Fortis
11-11-2011, 20:51
Też chciałbym tak zrobić ale skutecznie utrudnia mi to umowa.

zsberg
17-11-2011, 22:01
ja mimo wszystko spisał bym jakąś umowę na zasadzie: kupiłem auto od X bez prawa do rejestracji. No i ważne: wycinasz VIN i tablice rejestracyjne sobie zostawiasz. Warto mieć papier co by później ktoś nie posądził, ze ukradłeś auto.