PDA

Zobacz pełną wersję : 1.6 TDCI 109 KM zalety, wady, opinie



bikus69
29-09-2011, 23:55
Witam,
czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego silnika. Co się w nim najczęściej psuje? Filtr cząstek stały jak często w nim wymieniać? FAP czy DPF. No wszystko co wiecie. Bo mam zamiar sprzedać swojego mondka i jednak ze względu na żonę przenieść się na coś mniejszego. Chcę kupić Focusa 2008-09 kombi. Powiedzcie mi coś na ten temat.

tompiorko
30-09-2011, 00:06
Temat z Foką stricte związany więc ląduje do innych aut :mo:

Domelo
30-09-2011, 10:24
czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego silnika. Co się w nim najczęściej psuje?

Jeśli chodzi o silniczek 1.6 TDCi to mój brat posiada taki w focusie tyle że wersje 90KM i auto jest z 2007 roku. Jeździ nim już rok i absolutnie nic się z nim nie dzieje. Słyszałem, choć nie wiem czy to prawda że wersja 109 konna jest bardziej awaryjna, jednak mimo wszystko i tak jest dobrym silnikiem.


FAP czy DPF

W focusie tak jak we francuskich autach jest FAP czyli mokry filtr cząstek stałych, w którym co jakiś czas należy uzupełniać specjalny płyn (który jest dość drogi)


No wszystko co wiecie.

Ogólnie auto bardzo przyjemne. W porównaniu do mondeo ma twardsze zawieszenie (chociaż może to też kwestia tego że nasz focus lata na 17" :D) Miejsca w środku jest zupełnie wystarczająco, focusy są z reguły dobrze wyposażone (jak to fordy), Skrzynia biegów lepsza w mondeo (w focusie lubi się przyhaczyć 3 bieg) No i to chyba tyle :)

Jak masz jakieś pytania to śmiało pisz, postaram się odpowiedzieć :hmm:

Llukass
30-09-2011, 11:26
Miałem możliwość przez 6miesięcy jeździć Mazdą3 (jak wiadomo to nic innego jak Focus2) z 2004 roku z tym silnikiem i na szczęście był wtedy bez tego zbędnego DPFa. Silnik spisywał się bez zarzutów i z tego co wiem nowy właściciel (spotkałem go kiedyś) jeździ bez żadnych awarii prawie 2lata.Tylko wymiana filtrów,oleju i tyle. Mi na 3biegu nie haczyła ale nie orientuję się czy to ta sama skrzynia biegów.
Ten silnik bardzo dobrze sobie daje radę z Mazdą3 jak i z focusem nawet w kombiaku.
I zgadza się że focus ma twardsze zawieszenie od Mondeo.Mam porównanie z focusem1 z 2003r (jest w rodzinie).
Nie słyszałem o jakiś dużych awariach tych silników.
Generalnie to polecam focusa z tym silnikiem.

Domelo
30-09-2011, 12:17
z 2004 roku z tym silnikiem i na szczęście był wtedy bez tego zbędnego DPFa

Focusy do 2007 roku dpfa we wszystkich egzemplarzach miały montowanego tylko w wersji 2.0 TDCi. w 1.6 TDCi 90KM praktycznie się nie zdarzał a w 109KM były egzemplarze które go nie posiadały. oczywiście w focusie II jest jeszcze silnik 1.8 TDCi który DPF'a nie miał do końca produkcji :)


Mi na 3biegu nie haczyła ale nie orientuję się czy to ta sama skrzynia biegów.

Nie wiem jak to wygląda w przypadku mazdy ale wiem że w w citroenach i peugeotach są montowane inne skrzynie niż w focusie. I tamte są niby sporo bardziej nieprecyzyjne od skrzyni focusowej.

bikus69
30-09-2011, 22:39
właśnie, oglądam egzemplarz z Niemiec rok 2008-9 przebieg w zakresie 90-130 kkm i nie wiem czy 1.8 czy 1.6 ( i czy 90 czy 109 ) jak zobaczyć czy ma DPF? i mniej więcej jaki jest koszt dolewania tego płynu i czy wymiana fapu jest naprawdę tak droga jak mówią?

Domelo
01-10-2011, 10:10
jak zobaczyć czy ma DPF?

Niestety tutaj nie pomogę bo nasz DPFa nie ma... Ale można to sprawdzić po vinie auta o który możesz zapytać tutaj na forum lub możesz mi podać vin na PW to Ci sprawdzę ;)


czy wymiana fapu jest naprawdę tak droga jak mówią

wymianę jak dobrze kojarzę robią tylko i wyłącznie w ASO. Ale zawsze można to ustrojstwo wywalić :D

Tu masz więcej info na temat tego filtra:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56716

pajer
01-10-2011, 13:40
1.6 jest bardziej kłopotliwy (wymiana "kabinówki" mnie wkurza okropnie) i droższy w serwisie (filtry,rozrząd) ale ma lepszą pompę i wtryski niż 1.8 (niestety delfaj) i ogólnie jest oszczędniejszy i "praktycznie bezawaryjny"...

"mam" w rodzinie 2005r 109ps i 2008r 90ps - oba bez dpf-a
jeśli szukasz z rynku niemieckiego 2008r to 109ps bankowo będzie go miała ...

co do wnętrza to szukaj lepiej wyposażonych bo tapicerka w ambiente/trend jest beznadziejna i bardzo "przyjmuje" plamy...

Domelo
01-10-2011, 14:03
jeśli szukasz z rynku niemieckiego 2008r to 109ps bankowo będzie go miała ...

Dokładnie.

bikus69
05-10-2011, 01:28
Raczej z uwagi że kończę studia i wkraczam w trochę inne życie ( też finansowe ) chcę sprzedać swojego mondka na rzecz czegoś oszczędniejszego ( cena ropy i spalanie mojego mondka mnie wykończy ) a z tego co wiem foki 1.6 mają bardzo niskie spalanie..

pajer
05-10-2011, 08:18
"mamy" C-Maxa 109ps,auto jeździ głownie po mieście i przy lekkiej kobiecej nodze ciężko zejść do wyniku 6,5l/100km,w trasie ta sama kobieca noga potrafi zrobić 4.6l ale jak dla mnie niestety ten motor generuje za mało niutków i tam gdzie mondkiem spokojnie na piątce wyprzedzam to foką tego nie zrobię tak płynnie (tak samo jest w przypadku 105ps JTD no ale za to kultura pracy i elastyczność zwłaszcza na niskich obrotach 1.6TDCI i 1.9JTD "mordują" 2.0TDDI)...
druga "foka" 90ps 5-cio drzwiowy hatchback ma niestety kiepskiego kierowcę i tu oszczędności nie ma wielkich....:)

Domelo
05-10-2011, 08:55
auto jeździ głownie po mieście i przy lekkiej kobiecej nodze ciężko zejść do wyniku 6,5l/100km,w trasie ta sama kobieca noga potrafi zrobić 4.6l

Brat w swoim focusie ma wersje 90 Konną i spalanie jest dokładnie takie jak piszesz ;) W mieście pali mu ok. 6.5l a w trasie 4.5l, oczywiście jeśli chodzi o trasę to żeby osiągnąć takie spalanie trzeba jechać raczej spokojnie ;)

Co do mocy to powiem szczerze że w zwykłym focusie 90 koni daję radę ale tylko w mieście. Na trasie jak chcę się pojechać trochę szybciej to niestety mocy brakuje zwłaszcza przy wyprzedzaniu, ale jakby jechać sobie bez szaleństw z równą predkością ok. 120-130km/h to nawet daję radę ;)



dla mnie niestety ten motor generuje za mało niutków

Zwykły focus chyba waży trochę mniej od C-maxa więc myślę że 109 koni byłoby optymalną mocą do tego auta ;)

tylkogruby
18-10-2011, 13:27
Witam
temat mam na świeżo
Drugi raz nie zrobiłbym błędu wymiany pb na on
nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza foki 1,6
przez 3 miesiące- wywalenie dpf-a i 3 turbiny
Silnik 1,6 ma błąd układu smarowania- wszystko wisi na forach odnośnie tych silników
jeżeli się zdecydujesz sprawdź czy jest sławne sitko na śrubie banjo stan smoka oleju
mnie niewiedza kosztowała 3 turbiny straszenie magików sądami
jeżeli foka jeździ to jeździ ok
pozdrawiam