PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] zabawa z włóknem szklanym (matą szklaną)



migo_mg
19-02-2006, 14:05
Hejka
Ostatnio miałem stłuczkę wpadłem w poślizg później dostałem w plecy troszkę kaski się nazbierało z ubezpieczenia a oba zderzaczki mam w kolorze szarym. Myślę sobie że przed malowaniem możnaby je jakoś upiększyć i tu kieruje moje moje pytanie do Was czy macie może jakieś instrukcje typu zrób to sam jeśli chodzi o przeróbkę zderzaków i zabawę z włóknem szklanym. Z tego co wiem to koszt niedrogi jeśli pobawię się sam. To czy się uda pozostawcie mnie. Chcę spróbować...

Brzydko wygląda na szarych zderzakach

Kurskey
19-02-2006, 14:17
Witam Kolege!
Uprzedze kolegów, więc na sam początek uzupełnij sobie profil zebysmy wiedzieli czym kolega śmiga i skąd jest :satan:
Pozdrawiam :metal

ugni
19-02-2006, 15:01
Pamietaj ze jezeli włókno szkalane to również szpachla wyrównująca.Wiec zabawy co niemiara :banan: :bigok:

RWalentynowicz
19-02-2006, 15:12
Możesz się do tego zabrać na dwa sposoby:
1. Partyzancko-improwizacyjny. Robisz stelaż z pianki do okien (!) obrabiasz ją aż uzyskasz interesujący cię kształt, następnie mata szklana, żywica a po zaschnięciu żelkot.
2. Profesonalnie. Z jakiegoś łatwego w obróbce materiału (gips, drewno sosnowe, balsa, etc...) robisz kopyto-negatyw i dalej jak w pkt. 1. Nie zapomnij przesmarować kopyta tłuszczem byś po zaschnięciu mógł zdjąć skorupę.
Pozdrawiam

STraits
19-02-2006, 15:15
zrobisz sobie ładne zderzaczki... bedzie bum i :

a) nie dostaniesz odszkodowania za zderzak pomimo ze bedzie nowy
b) uszkodzić takie coś można byle stuknięciem kamienia
c) mogą nie wytrzymać mocowania - często widze samochody ze zderzakami z żywicy które ledwo wiszą.

Rób jak chcesz, ale wg. mnie lepiej poszukać zderzaka od RS .

werc
19-02-2006, 15:21
I to jedynie słuszne rozwiązanie - nie spotkałem się do tej pory ze zderzakiem (spojlerem) który byłby warty zamontowania oprócz RS :metal

ugni
19-02-2006, 18:25
no przecież jeszcze pasuje zderzak od ST200 do MkI.Ktos ostatnio podsyłał link i autko wygladało rewelka :banan: .Nie wiem czy wymaga to jakis przerubek ale chyba lepsze to niz bawić w ZPT(zajecia praktyczno techniczne) :satan:

STraits
19-02-2006, 18:34
To są zderzaki made in UK właśnie z żywicy tłuczone, które wyglądają a-la ST200 ale mają inne przetłoczenia pod reflektory mk1.

MarkOne
22-02-2006, 23:54
no przecież jeszcze pasuje zderzak od ST200 do MkI.Ktos ostatnio podsyłał link i autko wygladało rewelka :banan: .Nie wiem czy wymaga to jakis przerubek ale chyba lepsze to niz bawić w ZPT(zajecia praktyczno techniczne) :satan:

zaraz zaraz ..powiadasz ze mozna wsadzic zderzaki od st200 do mkI? to by było całkiem fajnie bo mam na oku takie :) i sie zastanawiałem czy mi spasuja :)

metalic5
03-12-2006, 01:48
metalic5 Ja zrobilem wszystkoz laminatu to przynajmniej dla mnie proste .Najpierw nawoskowałem miejsce które chciałem zabudować pózniej zrobi lem odcisk następnie wywierciłem otwory do zamocowania kupiłem śruby nierdzewki do nich przyspawałem blaszki w kształcie krzyża. óblaminowałem nałożyłem piankę wyszlifowałem do odpowiedniego kzstałtu i znów oblaminowałem dalej kwestia polakierowania.(zdjątka mojego mondusia)

tebe
03-12-2006, 14:12
no przecież jeszcze pasuje zderzak od ST200 do MkI.Ktos ostatnio podsyłał link i autko wygladało rewelka :banan: .Nie wiem czy wymaga to jakis przerubek ale chyba lepsze to niz bawić w ZPT(zajecia praktyczno techniczne) :satan:

zaraz zaraz ..powiadasz ze mozna wsadzic zderzaki od st200 do mkI? to by było całkiem fajnie bo mam na oku takie :) i sie zastanawiałem czy mi spasuja :)

witam... odnosnie wstawienia zderzakow od st200 do mkI to owszem jest to mozliwe ale "troche" roboty z tym jest:
1.trzeba nagiac zderzak bo ksztalty MKII nie pauja do MKI
2.obciac cala gorna czesc i uformowac na nowo odpowiednio do wlasnych potrzeb
3.wkleic pianke wraz ze srubami z MKI poniewaz mocowania sa inne dotyczy to takze bocznym mocowan zderzaka
4.instrukcja dotyczy przerobki oryginalnego st200

... to tyle ode mnie przynajmniej ja tak zrobilem... pozdro

andrzej_men
04-12-2006, 02:55
no przecież jeszcze pasuje zderzak od ST200 do MkI.Ktos ostatnio podsyłał link i autko wygladało rewelka :banan: .Nie wiem czy wymaga to jakis przerubek ale chyba lepsze to niz bawić w ZPT(zajecia praktyczno techniczne) :satan:

zaraz zaraz ..powiadasz ze mozna wsadzic zderzaki od st200 do mkI? to by było całkiem fajnie bo mam na oku takie :) i sie zastanawiałem czy mi spasuja :)

witam... odnosnie wstawienia zderzakow od st200 do mkI to owszem jest to mozliwe ale "troche" roboty z tym jest:
1.trzeba nagiac zderzak bo ksztalty MKII nie pauja do MKI
2.obciac cala gorna czesc i uformowac na nowo odpowiednio do wlasnych potrzeb
3.wkleic pianke wraz ze srubami z MKI poniewaz mocowania sa inne dotyczy to takze bocznym mocowan zderzaka
4.instrukcja dotyczy przerobki oryginalnego st200

... to tyle ode mnie przynajmniej ja tak zrobilem... pozdro

:brawo: za wkład :beer: :beer: zapodaj fotki bo jestem ciekawy jak Ci poszlo i jak wyglada coś takiego w ogole :satan:

tebe
04-12-2006, 11:37
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=162766#162766
...stare fotki ale z przodu nic sie nie zmienilo...

KarolRS
04-12-2006, 12:30
Najlepiej RS, lub dopasowac sobie z st200, laminaty pekają, nie trzymają lakieru itd. Lepiej raz dać troche wiecej $$$ i kupićoryginał z abs'u przynajmniej jak przystrzesz to porysujesz lakier od spodu, a nie zostawisz pół zderzaka na ulicy!