PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wspomaganiem...??



zingi
19-04-2005, 19:34
Koledzy mam problem... zablokowała mi się w czasie jazdy kierownica... 8O, nie mogłem skręcić musiałem zjechać na pobocze... dobrze że byłem na zewnętrznej bo mógłbym być teraz gdzie indziej :(. Potem na nowo odpaliłem samochód i wszystko było ok. W czym może leżeć problem ??? wymienić płyn wspomagania ?? niedawno miałem samochodzik serwisowany więc pewnie sprawdzali.

Dodatkowo mam problem z rozkodowaniem radia w MKI, wczoraj zostawiłem samochodzik w serwisie rozłączyli mi kable od akumulatora no i niestety radyjko nie działa. Sprawdzając rano co się stało wprowadziłem 3 razy zły kod, teraz jak już się dogrzebałem do prawidłowego kodu w książce serwisowej to na wyświetlaczu pojawia się tylko "---" i nie mogę wprowadzić kodu :( . Jest jakiś sposób aby to rozkodować ???

Pozdrawiam
zingi

bolek
19-04-2005, 20:06
musisz poczekać ok 45minut naciśnij coś aby zaczął się odliczać czas a jeśli chodzi o wspomaganie to nie wydaje mi się żeby mogło zablokować koła może blokada w kierownicy ale to tylko przypuszczenia

werc
08-05-2005, 09:55
Te 45 minut musisz odczekać przy włączonym radyjku, potem powinno zacząć znowu migać. Gdybyś zablokował na amen (wystarczy 10 razy zły kod) wyślij mi info na priva rokoduję ci po kosztach ok (4-5 zł) :)

Pozdrowienia dla wszystkich na forum, wierzcie mi albo nie, ale fakt jego istnienia w dużej mierze zaważył na wyborze mojego autka. Na razie czytam, czytam, czytam.... i codziennie jestem mądrzejszy :banan:

v1tek77
08-05-2005, 10:49
Koledzy mam problem... zablokowała mi się w czasie jazdy kierownica... 8O, nie mogłem skręcić musiałem zjechać na pobocze... dobrze że byłem na zewnętrznej bo mógłbym być teraz gdzie indziej :(. Potem na nowo odpaliłem samochód i wszystko było ok. W czym może leżeć problem ??? wymienić płyn wspomagania ?? niedawno miałem samochodzik serwisowany więc pewnie sprawdzali.
Pozdrawiam
zingi
Czyli nie zblokowala sie do konca skoro zjechales na bok tylko poprostu tak jakby wylaczyla sie wspoma? Objaw niebezpieczny!
Ja bym sie przyjrzal dokladnie pompie wspomagania.

mburz
08-05-2005, 16:06
sytuacja rzeczywiście dziwna, stawiałbym na chwilowy zablokowany zawór ciśnienia w pompie wspomagania. Po wyłączeniu silnika zawór się zamknął i po odpaleniu znowu zaczął prawidłowo działać. Sprawdz kolor płynu ma być czerwony przezroczysty jeśli jest szary znaczy to że pompa uległa uszkodzeniu. Na początek wymień płyn. Znam podobny przypadek kiedy kobieta dolała płynu od szyb do zbiorniczka wspomagania :)

ujemny
09-05-2005, 09:25
Pozdrowienia dla wszystkich na forum, wierzcie mi albo nie, ale fakt jego istnienia w dużej mierze zaważył na wyborze mojego autka. Na razie czytam, czytam, czytam.... i codziennie jestem mądrzejszy :banan:

:bigok: , toz balsam sam rozlewasz Wasc :)