PDA

Zobacz pełną wersję : silnik sie trzęsie -??



numerek
19-04-2005, 20:56
a więc po małym remoncie silnika i wlasnoręcznym ustawieniu wtrysku zauwazylem pewną dziwną rzecz mianowicie -gdy wcisne pedal gazu do dechy czyli momentalnie obroty wskakuja na ok. 3000 to silnik zaczyna sie trząść -nie jest to duże trzęsienie ale jednak wyczuwalne
przychodzi mi do glowy skojarzenie jakgdyby silnik chcial wyskoczyć z auta bo ma za wiele mocy .
dodam że gdy skręcam i dodam tak gwaltownie gazu to mieli kołami jak benzyna (fajnie :) ) ale to cholerne trzesienie !
gdy dodaję normalnie gazu to nie ma tego objawu czyli muli do 2000 -2300 potem dostaje kopa i jedzie bez trzęsienia

wobec tego mam pytanie czy to tylko u mnie sie tak dzieje czy tez te dizle 1.8 TD tak maja
podzielcie się swoimi wrażeniami -może nie tak ustawilem wtrysk co może doprowadzić do awarii :(

gdyby nie to trzęsienie to podobaloby mi się ....normalnie rakieta :banan:

krzys-68
19-04-2005, 21:30
a więc po małym remoncie silnika i wlasnoręcznym ustawieniu wtrysku zauwazylem pewną dziwną rzecz mianowicie -gdy wcisne pedal gazu do dechy czyli momentalnie obroty wskakuja na ok. 3000 to silnik zaczyna sie trząść -nie jest to duże trzęsienie ale jednak wyczuwalne
przychodzi mi do glowy skojarzenie jakgdyby silnik chcial wyskoczyć z auta bo ma za wiele mocy .
dodam że gdy skręcam i dodam tak gwaltownie gazu to mieli kołami jak benzyna (fajnie :) ) ale to cholerne trzesienie !
gdy dodaję normalnie gazu to nie ma tego objawu czyli muli do 2000 -2300 potem dostaje kopa i jedzie bez trzęsienia

wobec tego mam pytanie czy to tylko u mnie sie tak dzieje czy tez te dizle 1.8 TD tak maja
podzielcie się swoimi wrażeniami -może nie tak ustawilem wtrysk co może doprowadzić do awarii :(

gdyby nie to trzęsienie to podobaloby mi się ....normalnie rakieta :banan:Obawiam sie ze jednak nie trafileś z kątem wyprzedzenia wtrysku,raczej za wczesny po tych objawach jest.Niech ktoś ci sprawdzi niezalexnie

numerek
22-04-2005, 23:37
po wielu przemysleniach i kombinacjach pojechalem jeszcze raz na ustawienie wtrysku i facet mnie wygnal bo mu "czas zajmuję"

no to zabralem sie za myślenie -to podobno ma przyszlośc :metal

no i wymysliłem że silnik ma coś z poduszkami bo jak go przesunąć trochę to czuć jak buda drży
sprawdziłem poduszki i okazalo sie że jedna z nich byla zbyt mocno napieta i przenosiła drgania
nalezaloby jedną z poduszek wymienic ale .........moze potem
no wiec zabralem się za osiowanie
po tym zabiegu jak ręka odjął
czyli silnik dalej się trzęsie ale nie czuć tego w kabinie

podsumowanie :
skoro w mądrej ksiedze jest napisane ; osiowanie silnika to nie bez powodu jest tam taki dzial -należy to zrobic !

ujemny
23-04-2005, 02:07
Hmmm... Gybys tak jeszcze obfocil zabieg...