PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] MONDEO 96/97 automat, problem ze skrzynią



COOLER
19-02-2006, 22:41
czy mozecie mi pomoc

otóz problem jest nastepujący

skrzynia nie przerzuca biegow na wyższe do momentu kiedy nie spuscimy troche nogi z gazu, co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

moze inaczej to napisze: ruszamy i jak wcisne gaz i bede go trzymal, obroty dojdą do 7000 :) i bieg nie zmienia się, musze puscic noge z gazu i wtedy zaskakuje.inaczej nie potrafie tego opisać :)

czy ktos z was mial podobny problem?


pozdrawiam

waldemarz
19-02-2006, 22:54
Z tego co sie orientuje to powinno sie rownomiernie dodawac gaz, a nie gaz do dechy. Bo z twojej wypowiedzi rozumiem , ze poprostu wciskasz gaz w podloge i czekasz na zmiane biegu. Teraz nawet jezdzac na kursie autobusem z automatyczna skrzynia biegow to ja poprostu jak to sie mowi rownomiernie dodaje gaz i skrzynia zmienia biegi, a jak dam gaz mocno w podloge (a tak mi sie zdarzylo raz) to skrzynia przeskoczyla do najmniejszego biegu dla tych obrotow i zrobilo sie wielkie wycie silnika i mnie instruktor poprostu skrzyczal.

radeq
19-02-2006, 23:07
ale jak wciskasz pedal w podloge to wkoncu bieg powinien sie zmienic na wyzszy, oczywiscie nastapi to przy wyzszych obrotach niz gdybys wciskal pedal "rownomiernie"... i z drugiej strony jest tak jak mowi waldemarz, jadac spokojnie np przy 2000 rpm i nagle wdepniesz do podlogi to skrzynia moze zredukowac

STraits
19-02-2006, 23:25
A czy przypadkiem nie masz właczonego trybu "S" - Sport ?

waldemarz
20-02-2006, 00:25
A czy przypadkiem nie masz właczonego trybu "S" - Sport ?
A wlasnie tutaj Straits tez zadal dobre pytanie, Lampka kontrolka typu jazdy na tablicy rozdzielczej swieci sie po wybraniu jazdy sportowej.

COOLER
20-02-2006, 03:00
heh mam rozumiec ze podczas "jazdy sportowej" skrzynia nie zmienia biegów ??? :) hehe i silnik wyje do momentu gdy nie spuscimy troche nogi z gazu ?? to głupie w normalnym trybie a juz wogole w trybie sportowym.


pozdrawiam

_Danplus
20-02-2006, 09:19
na pewno automat nie powinien tak sie zachowywac - zawsze czy to "rownomierne" czy gaz na maxa bieg powinien wskoczyc.

jedz na diagnostyke, niech podlacza do kompa i zczytaja bledy skrzyni.

adwokat
20-02-2006, 09:22
Właśnie nie jest to głupie. Jeżeli będziesz równomiernie dodawał gazu to biegi będą ładnie i płynnie przeskakiwały, natomiast przy agresywnej jeździe, tj przy szaleństwie biegi zmieniają się przy b wysokich obrotach no i oczywiście cierpią tarczki sprzęgłowe. Remont skrzyni jest bolesny. Dbaj o olej w skrzyni. Musi być czyściutki bo inaczej też polecą tarczki i oczywiście remoncik.
Pozdrawiam

jabato
20-02-2006, 09:37
Ja bez względu na to czy mam tryb sport czy zwykły jak wcisnę gaz do dechy to biegi mi zmienia. Na trybie sport poprostu zmienia przy wyższych obrotach. Czytli tak jak na zdrowy rozsądek powinno być.

adwokat
20-02-2006, 09:51
Bo będzie zmieniał, tylko na innych obrotach

adwokat
20-02-2006, 09:56
Nie wiem jak to jest w Fordach, ale automat to automat i nie powinien się rożnić od automatu w innym aucie. Otóż miałem swojego pięknego czasu BWW e30 2.3 i 6-cio cylindrowy na automacie i jak mu wdepłem, to też nie chciał mi zmieniać biegu. Musiałem dopiero odpuścić gazu i wtedy zmienił. Właśnie na tym aucie nauczyłem się jeździć automatem.
Pozdrawiam

hennessy
20-02-2006, 10:41
Tak jest, jak nadusisz gaz i trzymasz to DOBRZE wyregulowany automat NIE MA PRAWA zmienić biegów.
Wbrew pozorom nie jest łatwo dobrze jeździć automatem.
Jak spokojnie dociskasz gaz biegi będą podpinane kolejno, natomiest nawet jeśli na środnio wysokich obrotach depniesz gwałtownie gaz to automat POWINIEN zredukować na niższy bieg.
Miałem w domu 2 automaty - Taurusa i Windstara oraz jeździłem służbowym Merolem i Buickiem i WSZYSTKIE tak samo pracowały.

adwokat
20-02-2006, 11:01
hennessy słuszna racja :metal

_Danplus
20-02-2006, 11:14
Tak jest, jak nadusisz gaz i trzymasz to DOBRZE wyregulowany automat NIE MA PRAWA zmienić biegów.


To znaczy, ze co - jade 40km/h i daje gaz do dechy automat zmienia bieg na nizszy - max osiagam powiedzmy 80 km/h - silnik wyje i automat nie zmienia biegu? 8O

Jak dla mnie to, to jest dopiero dziwne - nie neguje moze faktycznie tak powinno byc.

U mnie jest tak - rownomierne dodawanie gazu, automat dochodzi do kreslonych obrotow i zmienia bieg (bez zadnego zdejmowania nogi z gazu).
Przy naglym dodaniu gazu, automat redukuje bieg, dochodzi nawet do 6 tys/obr i zmienia bieg - bez zdejmowania nogi z gazu i dalej dochodzi do kilku tys/obr i dalej zmienia bieg - caly czas noga w podlodze.

pawulon
20-02-2006, 11:49
A czy nie jest tak, że jak sobie jedziemy spokojnie i z nagła wbijemy pedał w podłogę i trzymamy, to automat powinien natychmiast przyredukować - to jest właśnie KickDown.

Nie wiem jak to jest w MDO, ale w Camaro jak mu gwałtownie buta sprzedam to skrzynia od razu redukuje.

adwokat
20-02-2006, 15:32
Jest dokładnie tak ja pisaliśmy wyżej razem z hennessym. spokojna jazda, płynnie zmienia bieg, tzw but bieg zostaje zredukowany i gna na biegu niższym do momentu jakiś tam wysokich obrotów, bądź po odpuszczeniu nogi z gazu natychmiast zmieni bieg

hennessy
21-02-2006, 10:17
o to, to, to
tak jak adwokat mówi - dać mu ajerkoniaku :)
automat dziala tak jak człowiek z manualem
jak zredukujesz np. do wyprzedzania to potem nie piłujesz dalej tylko bierzesz oddech i zapinasz wyższy bieg - w automacie oznacza to - lekko odpuszczasz gaz i spokojnie ciśniesz dalej - wtedy automat podepnie wyższy bieg i bedzie nabierał prędkości.

marcin195
21-02-2006, 11:03
Witam,
No cóż, fajne pomysły tutaj ludzie mają... według mnie uszkodzony (zabrudzony) może być strownik automatycznej skrzyni biegów (ASB). Wydaje mi się, że w przypadku skrzyni CD4E mozna ten sterownik wyjąć z przodu skrzyni bez jej demontarzu (jednak radzę jeszcze skonsultować to z serwisem ASB). Jeśli strownik jest brudny, lub niesprawny to tłoczki poruszające sie w nim i regulujące przepływnie płynu pomiedzy kanalikami sterownika mogą być niedrożne, a więc co za tym idzie pod obciążeniem może być problem ze zmianą biegów.

Niestety czyszczenie (rozebranie i złożenie) sterownika nie jest sprawą tanią w zale znośći od tego czy trzeba wyjąć skrzynie czy nie cena waha się od 700 do prawie 2000 zł...

Co więcej ewentualne uszkodzenia sterownika są bardzo trudne do naprawy i jest duże prawdopodobieństwo konieczności zakupu nowego (ewentualnie regenerowanego).

PROSZĘ NIE JEŹDZIĆ TYM SAMOCHODEM - tylko oddać go do sprawdzenia automatu, błędne działanie skrzyni może spowodować spalenie tarczek sprzęgłowych i koszt naprawy się podwoi albo potroi.

pozdrawaim

Seba_krk
23-02-2006, 16:47
Może tutaj ktos pomoże http://forum.automat.pl/
pozdrawiam

piatek77
24-02-2006, 00:00
zerknij tu :
http://olczak.home.pl/atgroup/index.html
Dokumentacja ATG skrzyni FORD/MAZDA A4LD

marcin195
24-02-2006, 01:00
wszytko w porzadku tylko, że skrzynia w MKII 1.8 to skrzynia CD4E

szambre
19-05-2014, 15:48
Witam, Panie Cooler w czym był problem ponieważ mam dokładnie takie same objawy

Netoper
19-05-2014, 16:44
Panie Cooler
Ostatnio aktywny 19-03-2006
A tu masz temat z przed dwóch dni
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/130730-Skrzynia-przerzuca-po-puszczeniu-peda%C5%82u-gazu