PDA

Zobacz pełną wersję : Myśl nad kupnem Mondeo mk3



Bladeero
05-10-2011, 22:08
Mój Tata od ponad 10lat nie ma własnego auta ,ponieważ jeżdził na starych służbowych autach.Chciałbym z Tatą kupić jakieś ładne pakowne autko za do 12tyś zł.Ma ono służyc w celu na miejscu czyli będzie jezdzic na zakupy,wyjazdy gdzie w okolice itp..Ponieważ mam przykrą sytuację rodzinną to auto nam potrzebne.Myślimy nad Mondeo mk3 bo pakowne ,ładne.Chcielibyśmy najbardziej diesla ale na dieslu niby wtryskiwacze siadają to chyba benzyna lepsza a po roczku wtedy LPG.Auto chcemy zakupić na wiosnę sedana albo kombi i wtedy za 1,5roku trafi do mnie i ja będę nim śmigać. I oto pytania:
Czy za 12tyś zł kupie w miarę ładne mondeo 2000-2002(góra)?

Co lepsze diesel czy benzyna z póżniejszym LPG bo ma służyć w celu domowym nie na trasy ?

Chcemy by to auto było mało awaryjne i czy opłaca się je kupić czy jakieś inne?

Proszę o szczere odpowiedzi i rady.

Jareczek1980
05-10-2011, 22:16
no i odkryłeś MKP :)

Llukass
05-10-2011, 22:23
Co lepsze diesel czy benzyna z póżniejszym LPG bo ma służyć w celu domowym nie na trasy ?
Radziłbym brać benzynę jest raczej mniej awaryjna od diesla przedliftowego ('00-'03).
Niestety nie orientuje się czy znajdziesz zadbaną benzynę w tej kwocie,ale chyba jest to możliwe

Bladeero
05-10-2011, 23:27
Tam benzyna może być ,byle by znależć ładne autko i nie musi być z mega wyposażeniem,wystarczy standard ..A gdzie poszukać takie autko bo na allegro to są takie wiecie ..

rafantek
05-10-2011, 23:43
12Tys to juz realne na zakup mk3 z poczatków produkcji.
Polecam 1.8 badz lepiej 2.0 i LPG od razu montować
bądz 2 wariant w miare zadbane TDDI z poczatków produkcji (90KM) ale bez problemu z wtryskami (jedynie z pompa) i kołem dwumasowym.

mieczu
05-10-2011, 23:43
Kolego, jak małe przebiegi planujecie to PB lepsze jest. To oczywista oczywistość :) Najrozsądniejszą wersją jest ta 2.0
Na allegro, są i ciekawe oferty i te żałosne... Trzeba poszukać na spokojnie. Za 12 tysięcy powinno się udać coś wyrwać. Pakowność jak sam napisałeś jest ponadprzeciętna. Szukaj, zarzucaj linki, a ktoś zawsze skomentuje

Bladeero
06-10-2011, 00:17
Najbardziej nam zależy na bezawaryjności i pakowności itd.. Ale to chyba benzyna będzie lepsza..Mam nadzieję ,że wiosną coś upolujemy..Bo narazie mam remont domu i na wiosne te 12tyś zł Tata mówi ,ze możemy wyłożyć..A innego auta pakownego i ładnego chyba nie ma ..

KarolRS
06-10-2011, 01:02
Laguna II, ale zadbana kupić i bedzie hulać, albo poliftowa Vectra B

Bladeero
06-10-2011, 14:47
Lagune patrzyliśmy ale jest awaryjna bardziej niż często. A Vectra zobacze ale mondeo nam najbardziej przypadł do gustu .

Domelo
06-10-2011, 15:42
albo poliftowa Vectra B

To też będzie dobry wybór ale polecam w benzynce ;)



ale mondeo nam najbardziej przypadł do gustu .

Na pewno jest pakowniejsze i w ogóle większe, ale z drugiej strony vectry raczej nie rdzewieją a mondkowi się to zdarza...

Bladeero
06-10-2011, 16:11
Tylko chcemy by to Auto pojeżdziło z 4lata conajmniej .. bo tak za okolo 2lata ja bd nim smigal ..

Jareczek1980
06-10-2011, 22:12
vectry raczej nie rdzewieją
vectra b rdzewieje tak samo jak mdo

rafantek
07-10-2011, 09:02
jak nie gorzej...

linkgrabber
07-10-2011, 10:37
gorsza w rdzewieniu jest astra :P Przez pół roku użytkowania mojej siostry pokazało sie tyle pęcherzy, że już nie moge na ten samochód patrzeć a w 100 % bezwypakowy...

Photos
07-10-2011, 12:45
vectra b rdzewieje tak samo jak mdo


jak nie gorzej...
potwierdzam

Bladeero
07-10-2011, 16:57
Tu dodałem na yt prezentacje mojego kumpla brata Mondeo mk3 - http://www.youtube.com/watch?v=ZNIFhkifeSk
Mam listę wybranych samochodów które są w miarę i cenowo do 12 000zł można kupić:
- VW Passat b5 (przedliftem)
- VW Golf mk4
- VW Bora
- Opel Omega B FL
- Opel Astra mk2
- Opel Vectra B
- Ford Mondeo mk3
- Ford Focus mk1
Narazie tyle co radzicie .. najbardziej bym był na mondeo.

mieczu
07-10-2011, 17:12
wg. mnie pasek lub mondziak reszta to albo szrot, albo mniejszy.... szrot :):) i dobrze żeś laguny tu nie wrzucił
w pasku świetne 1.8 i jeszcze lepsze ale otorbione 1.8T-cięższe do gazowania
w mdo to już wiesz co :):)

Zygmunt1407
07-10-2011, 17:27
ale troche lipa jak trafi sie passat z aluminiowym zawieszeniem to na naszych drogach kompletnie nie daje rady;/

Rogi136
07-10-2011, 17:31
Jeżeli chodzi o zakup mondeo proponuję poprosić któregoś z forumowiczów o zamieszczenie grzecznościowego ogłoszenia w dziale giełda/kupię na tym forum, być może któryś z forumowiczów będzie chciał sprzedać swoją strzałę to i stan do zweryfikowania bardzo szybko....

Domelo
07-10-2011, 17:44
- VW Passat b5 (przedliftem)

Niezłe auto, ale to zawieszenie :boshe: W jednym czasie brat jeździł takim passatem a tata mondeo mk3 i brat co chwilę coś robił w zawieszeniu a tata w mondeo nie robił nic :)



- VW Golf mk4
- VW Bora

Z tych dwóch Bora bo jest z reguły lepiej wyposażona. Przed poprzednim mondeemm mieliśmy właśnie borę i całkiem niezłe auto, choć jak dla mnie za małe i za twarde, borą się po prostu jedzie i tłucze a mondeem się płynie ;)



- Opel Omega B FL

RDZA, RDZA, RDZA !!



- Opel Astra mk2

Niezłe auto ale tak jak w przypadku bory małe i twarde w porównaniu do mondeo ;)



- Opel Vectra B

J.w



- Ford Focus mk1

Auto ma te wady co mondeo (czyli rdza) + to że jest sporo mniejsze i mniej komfortowe. Jednak tak samo jak w przypadku mondeo zdarzają się sztuki które rdza żre na potęgę a są takie których rdza nie widziała ;)

Bladeero
07-10-2011, 18:39
Jakie jeszcze ciekawe Auta oprócz , Passata ,bory , mondeo , vectry proponujecie ?

Domelo
07-10-2011, 18:57
Jakie jeszcze ciekawe Auta oprócz , Passata ,bory , mondeo , vectry proponujecie ?

Nie wiem... Może jakieś volvo s/v40? ;)

Bladeero
07-10-2011, 19:34
Drogie części .. i siedziałem w nim nawet bo kumpla brat przed mondeo śmigał tym volvo na trasy..

Photos
07-10-2011, 20:15
czy ja wiem czy drogie...porownywalne z mk3...moj brat ma v40. Padla mu turbawka i regeneracja kosztowala 900 zl. wymienial klocki i tarcze tyl i ceny sa na prawdę podobne. Sam sie nad tm zastanawialem. Mondeo jest duzo wieksze i moim zdaniem ciekawsze w srodku. Takze na zewnatrz wyglada swiezej.

linkgrabber
07-10-2011, 20:17
może A4 po lifcie jeszcze albo BMW jakies ale z daleka od 2.5 tds, 2.5D z common railem już lepiej ;)

steell
07-10-2011, 20:23
W mondeo rdza chwyta głównie dolne ranty drzwi, jak jest na początku to łatwo za parę złotych naprawić, jak ktoś zaniedba to kicha drzwi do wymiany.

Bladeero
07-10-2011, 22:09
Jednak chyba na Mondeo stawiamy i wtedy z Ojcem pojadę do Niemiec i coś sprowadzimy..

rafantek
07-10-2011, 22:18
J.w









Zamieszczone przez Bladeero


- Ford Focus mk1




Auto ma te wady co mondeo (czyli rdza) + to że jest sporo mniejsze i mniej komfortowe. Jednak tak samo jak w przypadku mondeo zdarzają się sztuki które rdza żre na potęgę a są takie których rdza nie widziała

a w dodatku mniej awaryjne i tansze w naprawie.

hefi
08-10-2011, 00:12
Tu dodałem na yt prezentacje mojego kumpla brata Mondeo mk3 - http://www.youtube.com/watch?v=ZNIFhkifeSk
Mam listę wybranych samochodów które są w miarę i cenowo do 12 000zł można kupić:
- VW Passat b5 (przedliftem)
- VW Golf mk4
- VW Bora
- Opel Omega B FL
- Opel Astra mk2
- Opel Vectra B
- Ford Mondeo mk3
- Ford Focus mk1
Narazie tyle co radzicie .. najbardziej bym był na mondeo.

same parchy oprocz mondeo :zakrecony:

moje typy:
mk3 ale min 2,0 pb
accord
omega fl 2,5V6 lub 3,0

Photos
08-10-2011, 06:19
akord w tej cenie to bedzie model przeda Twoim hefi, i to chyba jeszcze bedzie ciezko, bo one dosyc cene trzymaja. I o ile ten akord z zewnatrz wyglada okej to w srodku widac lata 90.

Domelo
08-10-2011, 09:47
Mondeo jest duzo wieksze i moim zdaniem ciekawsze w srodku. Takze na zewnatrz wyglada swiezej.

Tutaj w pełni się zgadzam, choć volvo po lifcie wygląda już całkiem ciekawie ;) Ale wewnątrz szału ni ma ;)



Jednak chyba na Mondeo stawiamy i wtedy z Ojcem pojadę do Niemiec i coś sprowadzimy..

Pewnie coś ciekawego się tam znajdzie ;)



a w dodatku mniej awaryjne i tansze w naprawie.

Czy ja wiem :niewiem:

same parchy oprocz mondeo

focus jest całkiem spoko :)



moje typy:
mk3 ale min 2,0 pb
accord
omega fl 2,5V6 lub 3,0

Mondeo i accord tak omega nie...



I o ile ten akord z zewnatrz wyglada okej to w srodku widac lata 90.

Niektórzy to właśnie lubią ;) Poza tym accord to faktycznie mógłby być dobry wybór ;)

hefi
08-10-2011, 13:04
akord w tej cenie to bedzie model przeda Twoim hefi, i to chyba jeszcze bedzie ciezko, bo one dosyc cene trzymaja. I o ile ten akord z zewnatrz wyglada okej to w srodku widac lata 90.

wiem, wiem, ze to generacja wczesniej
silniki i buda daja rade ale srodek - tak jak napisales - traca staroscia i to dosyc mocno

Mimo to pozycja warta do rozwazenia.





focus jest całkiem spoko

imo dopiero dwojka jest fajna hehe oprocz tego pierwszego rs-a





Mondeo i accord tak omega nie...

oma to calkiem dobra fura

Domelo
08-10-2011, 16:05
mo dopiero dwojka jest fajna hehe oprocz tego pierwszego rs-a

Co kto lubi ;) A II fajna nie powiem brat jeździ i nie narzeka :)



oma to calkiem dobra fura

Nie jest zła ale jak już się zacznie pojawiać rdza to kaplica :panna:

rafantek
09-10-2011, 00:17
foka I tez jest fajna,
i napewno mniej awaryjna
i napewno tansza (no moze tyl zawiecha kombi/sedan droga jest)

Gościu42
09-10-2011, 07:10
same parchy oprocz mondeo

Dokładnie...przeważnie golf i bora...brrrr:red:

Domelo
09-10-2011, 13:07
bora

Bora nie jest zła... Jak dla mnie to taki lepszy golf. Na awaryjność w tym aucie nie ma co narzekać, jedynie tak jak wyżej pisałem, to auto nie nadaję się na długie trasy bo jest według mnie mało komfortowe zarówno jeśli chodzi o wielkość auta, jak i zawieszenie .

Bladeero
11-10-2011, 15:16
Jednak z Tatą ustaliśmy ,że wiosną jedziemy do Niemiec po Mondeo ...

Photos
11-10-2011, 15:34
Jednak z Tatą ustaliśmy ,że wiosną jedziemy do Niemiec po Mondeo ...
Do wiosny to jeszcze wiele sie może zmienić :)

Bladeero
11-10-2011, 17:12
Ojj nie zmieni się , na nasz budżet to to auto jest bardzo ładne na zewnątrz i w środku oczywiście jeśli dbane.. A my tak szybko zdania nie zmieniamy .. :hehe:

Domelo
12-10-2011, 18:35
Jednak z Tatą ustaliśmy ,że wiosną jedziemy do Niemiec po Mondeo ...

No to w takim razie życzę ładnego mondka :bigok:

Bladeero
13-10-2011, 16:16
Jak kupimy to zaprezentuje Go na forum .. :zakrecony: :girl::bigok: