PDA

Zobacz pełną wersję : Przepuystnica&przepływomież...



Adrianoss
19-04-2005, 22:22
Gdzie się znajduje przepustnica bo jeszcze niebardzo się oriętuję i jak ją można przeczyścić (natomiast gdzie się znajduje przepływomież i jak go można czyścić) bo mi troszkę znowu zaczyna falować motorek. Z góry dzięki! Jak się udał zlocik :)

Henryk
19-04-2005, 22:46
Przepływomierz znajduje się na samym początku rury biegnącej z filtra powietrza do kolektora ssącego.Przepustnica natomiast osadzona jest już bezpośrednio na kolektorze ssącym pod tym dyfuzorem plastikowym przykręconym do kolektora od góry trzenma śrubami.Jeśli chodzi o czyszczenie przepływomierza to koledzy opisywali tą czynność we wcześniejszych postach.Po jego wymontowaniu w kanaliku zobaczysz dwa malutkie druciki pomiarowe przypominające włókna od żarówki.To własnie je należy przemyć benzyną ekstrakcyjną ....ale bardzo ostrożnie żeby ich nie uszkodzić.

Adrianoss
19-04-2005, 22:56
dzięki za info :beer:

bolek
19-04-2005, 23:25
a tak wogóle co się robi z przepustnicą jeśli np sie zacina

Henryk
19-04-2005, 23:51
a tak wogóle co się robi z przepustnicą jeśli np sie zacina


Ale zacina? czy kleszczy?jeśli zacina to zobacz na sprężynę powrotną na osi przepustnicy....a moze linka gazu ma dość?Odepnij linke i zobacz czy nadal się zacina?

larky
20-04-2005, 00:49
spróbuj sobie ściągnąć ode mnie taką mądrą książkę w pdf. Tam jest dużo powiedziane na temat gdzie, co , jak i w ogóle :)

najlepiej z klienta ftp jakiegoś

ftp://195.205.226.2/

user: looz
password: luzik

Meli
20-04-2005, 09:58
Ja stawiam na przepływomierz. U mnie było podobnie. Po jego przemyciu wszystko wróciło do porządku. Najlepiej przed wyjęciem przepływomierza odepnij keme - od akumulatora w celu zresetowania kompa. Ja u siebie jak wyciągnęłem przepływaomierz to odkręciłem te dwie śrubki z góry i wyjąłem tą część przepływomierza z samymi tymi włóknami. Później to już tylko przemyłem delikatnie benzynką ekstrakcyjną żeby nie uszkodzić tych włókienek!, ale to na nich właśnie gromadzi się brudny osad który trzeba ściągnąc najlepiej sobie pomóc pędzelkiem. Same wlanie benzynki przez ten wąski otór nic nie pomaga trzeba ściągnąć tą warstwę z tymi dwoma włóknami(drucikami).